10 zasad na efektywną naukę angielskiego w bieznesie i nie tylko
Jeśli masz zamiar lub właśnie uczysz się języka angielskiego, to z pewnością chciałbyś, aby nauka przynosi szybkie rezultaty. Odpowiednie dostosowanie metod nauki do tego, jakie masz, predyspozycje pozwoli na szybkie opanowanie danego zakresu materiału. Ostatnio, bardzo dużo mówi się o tym, jak dobre efekty przynosi zindywidualizowanie nauki. Indywidualizacja nauki nie polega tylko i wyłącznie na nauce samodzielnej. W ten sposób można się uczyć indywidualnie z nauczycielem. Istnieją pewne zasady, dzięki którym łatwiej jest uczyć się efektywnie. Poniżej przeczytasz o kilku z nich.
Efektywna nauka w dużej mierze zależy od motywacji do nauki…
O tym, jak zmotywować się do nauki napisano już wiele. Motywację można podzielić na zewnętrzną, wewnętrzną i lękową.
- Motywacja zewnętrzna. O tym typie motywacji mówimy wtedy, gdy za trud włożony w naukę, czeka określona nagroda. Im bardziej wartościowa i mająca osobiste znaczenie nagroda, tym motywacja będzie większa.
- Motywacja wewnętrzna. Inaczej o tego rodzaju motywacji mówi się – poznawcza. Jest to szczególny rodzaj motywacji. Wynika ona z tego, że konkretne działania dają wewnętrzną satysfakcję.
- Motywacja lękowa. Ten rodzaj motywacji powstaje w sytuacji, kiedy chcesz uniknąć przykrych następstw związanych z tym, że czegoś nie zrobisz.
Teraz czas na kilka dodatkowych – żelaznych zasad!
- Kolejną zasadą dotyczącą efektywnej nauki, jest dobranie odpowiedniego programu nauczania. Wybór metody i materiałów do nauki języka angielskiego jest niezmiernie ważną kwestią. Program nauczania nie musi być skonstruowany w sposób profesjonalny. Wystarczy ogólny zarys, tak aby wiadomo było, jakie zagadnienia chcesz opanować. Opracowanie ogólnego programu pomoże w tym, aby kontrolować, to co zostało już opanowane, a co jeszcze pozostało do zrobienia. Trzymanie się planu nauki pozwala na usystematyzowanie wiedzy. To również dobry odnośnik w przypadku, kiedy chcesz skontrolować poziom swojej znajomości języka angielskiego.
- Bardzo ważną zasadą, mającą wpływ na skuteczność nauki, jest dopasowanie metod nauki oraz pomocy dydaktycznych. Metoda nauki powinna być dostosowana do poziomu zaawansowania, poziomu zdolności, oraz własnych preferencji. Kluczową kwestią jest to, aby nauka sprawiała przyjemność. Jeśli już, zostanie wybrana, odpowiednia metoda nauczania to należy do niej dobrać najwłaściwsze pomoce dydaktyczne. Rynek pomocy dydaktycznych jest bardzo rozległy.
- Do wyboru, będziesz miał bardzo różne rozwiązania. Najczęściej spośród wielu pomocy dydaktycznych wybiera się, takie, które są zgodne z tematyką zainteresowań. Spośród wielu pomocy dydaktycznych, można wymienić między innymi takie jak: aplikacje mobilne, słownik w wersji tradycyjnej, słownik online, korepetycje online. Te ostatnie stanowią duże ułatwienie w nauce języka angielskiego. Z korepetycji przez Skype (kurs potocznie nazywany angielski korepetycje) można skorzystać za pośrednictwem platformy Preply.
- Efektywna nauka języka angielskiego jest ściśle powiązana z tym, jakiego nauczyciela wybierzesz. Skuteczny nauczyciel jako przewodnik poprowadzi cię przez kręte ścieżki wiodące do celu. Z nauczycielem powinno się, nawiązać dobre relacje. Nauczyciel to osoba, do której będziesz miał zaufanie, dobrze, jeśli będzie on dla ciebie wzorem do naśladowania. Dużo łatwiej o porozumienie, jeśli z nauczycielem będą cię łączyć wspólne zainteresowania, poglądy oraz sposób bycia. Wybierając lektora języka angielskiego, zwróć także uwagę na jego doświadczenie, kwalifikacje, metody nauczania.
- Skuteczna nauka, nie jest nauką nudną. Unikaj monotonii i staraj się różnicować metody nauczania. Pamiętaj, że ciekawie i przyjemnie znaczy efektywnie. Możesz szukać różnych sposobów nauki, łączyć je ze sobą. W ten sposób osiągniesz więcej. Sięgnij po oryginalne pomysły na naukę. Im ciekawiej, tym większa efektywność. Naukę możesz urozmaicać, stosując immersję, naukę poprzez słuchanie muzyki, oglądanie filmów, mnemotechniki, naukę przez sen. Odszukaj optymalne sposoby nauki dostosowane do własnych możliwości.
- Utrwalanie zdobytej wiedzy i ćwiczenia to kolejny elementy składające się na efektywną naukę języka angielskiego. Najlepiej utrwalać znajomość języka poprzez praktyczne ćwiczenia. Tutaj, ważnym elementem jest obcowanie z językiem, otaczanie się nim z każdej strony. Nie chodzi o to, aby poznać wiele angielskich słówek, ale o to, by potrafić się nimi sprawnie posługiwać w realnych sytuacjach. Swobodę w tym, aby dobrze, posługiwać się językiem angielskim uzyskuje się poprzez ciągły kontakt z żywym językiem.
I jeszcze jedna zasada, o której warto wspomnieć. Chodzi mianowicie o odpowiednie warunki do tego, aby się uczyć. W momencie, kiedy czujesz się komfortowo, to jesteś w stanie przyswoić sobie znacznie większą liczbę informacji. Nie należy przesadzać z ilością czasu, jaki się poświęcił na uczenie się. Nie zawsze dużo znaczy efektywnie. W przypadku nauki języka angielskiego efektywniej jest uczyć się małymi dawkami, ale systematycznie. Nauka języka angielskiego nie powinna odbywać się pod wpływem presji. Połączenie nauki z czynnościami, które przyjemnie się kojarzą, sprawi, że uczyć się będziesz, nie odczuwając tego. Szukaj mniej konwencjonalnych sposobów, sięgaj po aplikacje mobilne, testy, quizy, gry komputerowe.
Codziennie języka angielskiego uczą się tysiące osób na całym świecie. Dołącz do społeczności, w której spotkasz osoby na tym samym poziomie zaawansowania. Korzystaj z doświadczeń innych osób i sam dziel się swoimi doświadczeniami.
Może to Ci się spodoba
Markowi Belce na plus trzeba zaliczyć udane interwencje walutowe
Zakończyła się sześcioletnia kadencja prezesa NBP prof. Marka Belki. Przypadła ona już po najostrzejszej fazie kryzysu finansowego, ale natrafiała również na wyzwania związane ze spowolnieniem wzrostu gospodarczego, słabością czy zmiennością
Polacy wolą kupować własne mieszkania, niż je wynajmować
Niespełna 5 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie na rynkowych zasadach. Ponad 80 proc. mieszkań stanowi własność prywatną. Polacy zdecydowanie wolą kupować własne lokum, nawet jeśli muszą się posiłkować długoterminowym kredytem hipotecznym.
Czym są księgi wieczyste i kto z nich korzysta?
Z tą nazwą spotkał się zapewne każdy – „księgi wieczyste„. Czym są i skąd się wzięły? Przez kogo są obecnie używane? Warto wiedzieć, że do XVII wieku księgi wieczyste były
Szara strefa i korupcja problemami przedsiębiorców
Przeszło 36 proc. krajowych przedsiębiorstw było w ubiegłym roku ofiarą nadużyć. Na jednej siódmej firm próbowano wymusić łapówkę. Według oenzetowskiej inicjatywy Global Compact konieczna jest w Polsce powszechna krucjata przeciwko oszustwom. Nauka
Nie trzymaj w domu złomu!
Trzymasz w domu metalowy złom, niesprawne urządzenia do wytwarzania prądu i nienadające się do użytku kable, bo myślisz, że do czegoś jeszcze się przydadzą? Jeśli ich czas dobiegł końca, to
Ponad połowie Polaków pieniędzy wystarcza tylko na podstawowe potrzeby
56 proc. Polaków deklaruje, że pieniędzy w miesiącu wystarcza im tylko na podstawowe potrzeby i nie stać ich na większe wydatki. Co piąty przyznaje, że musi sobie odmawiać wielu rzeczy, żeby starczyło
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post