Która umowa o współprace jest najkorzystniejsza?

Która umowa o współprace jest najkorzystniejsza?

Pracodawca decydujący się na współpracę z jakimkolwiek podmiotem spisuje umowę. Dokument ten reguluje zakres działań i obowiązki wynikające ze współpracy.

Najczęstsza formą zawiązania współpracy są umowy o obsługę prawną. Zakres działań w tym przypadku obejmuje ściśle porady prawne, więc dotyczy współpracy przedsiębiorstw i innych podmiotów z agencjami adwokackimi czy radcami prawnymi.

Kolejną powszechną umową jest umowa komisu. Na jej podstawie osoba przyjmująca zlecenie jest zobowiązana do kupna lub sprzedaży towarów i usług ruchomych we własnym imieniu, lecz na polecenie zleceniodawcy.

Umowa agencyjna może być zawarta pomiędzy dwoma osobami prowadzącymi odrębne działalności gospodarcze. Reguluje ona współprace pomiotów w zakresie pośrednictwa w podpisywaniu umówi z klientami. W praktyce agent ( zleceniobiorca) reguluje współprace z indywidualnymi klientami na rzecz zleceniodawcy, który pokrywa wszelkie koszty prowizji i ewentualnych wynagrodzeń pracowników zatrudnianych przez np.: agencję pracy.

Z zasady swobody umów mówimy o umowach cichych. Nazwę swoja zawdzięcza od tak zwanych cichych spółek. Owe spółki utraciły prawa handlowe z powodu wdrożeniu w życie nowych praw zawartych w Kodeksie Cywilnych z 1964 roku. Cicha umowa to standardowa procedura określania współpracy z omówionymi podmiotami. Myśląc o podpisaniu umowy spółki cywilnej należy pamiętać, iż jej postanowienia reguluje Kodeks Cywilny, a nie Kodeks Spółek Handlowych.

Określenie warunków współpracy jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo w przypadku niezgodności. Typ wybranej umowy zależy ściśle od naszych preferencji i oczekiwań.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Ryzyko działania franczyzy
Next Finansowanie składek ubezpieczeniowych dla przedsiębiorcy

Może to Ci się spodoba

Czym charakteryzują się umowy agencyjne?

Wedle Kodeksu cywilnego dowolna umowa agencyjna zakłada stanowisko agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Innymi słowy reguluje zasady pośredniczenia w transakcjach usługowych. Po co zawiera się umowę agencyjną?

Co warto wiedzieć na temat umowy zlecenia?

W dzisiejszych czasach zdobywanie zatrudnienia wymaga ogromnej cierpliwości i kreatywności w poszukiwaniach (atrakcyjne CV, przekonujący list motywacyjny, dobre portfolio). Problemy ekonomiczne oraz gospodarcze spowodowały, że na rynku pracy brakuje ciekawych

W przyszłym roku będą obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy. Ograniczenia w umowach na czas określony

Za niecałe pół roku wejdą w życie zmiany w Kodeksie pracy. Po podpisie prezydenta nowelizacja czeka na opublikowanie w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy wprowadzą inne zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie

Kiedy stosuje się kontrakty eksportowe?

Duża część przedsiębiorstw zawiera kontakt z zagranicznymi korporacjami, ponieważ upatruje w tym nadzieje na przychody. Aby interesy przebiegały w zgodzie z oczekiwaniami należy zawrzeć umowę, która zapewni poczucie bezpieczeństwa. Czy

Czynności zamawiającego przy nie wywiązaniu się z umowy o dzieło

W przypadku umowy o dzieło, dziełobiorca jest zobowiązany do wykonania zlecone mu dzieło tak, aby w sposób niewadliwy. W zamian za wytworzone dzieło przysługuje mu prawo do otrzymania wynagrodzenia ze

Wszystko o umowie pośrednictwa

Duża część transakcji odbywa się w obecności pośrednika. Trzeba jednak pamiętać, że nawet taka forma sprzedaży musi zostać sformalizowana. Czy warto sporządzić umowę pośrednictwa? Jak powinna wyglądać? Na wstępie warto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź