Pośrednicy pożyczkowi – osoby, które pomogą dobrać pożyczki w trudnych sytuacjach finansowych
Wybór optymalnej oferty kredytowej oraz przygotowanie wymaganych przez bank dokumentów może być trudnym zadaniem. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy pośrednika? Czym różni się pośrednik kredytowy od doradcy bankowego?
Czym zajmują się pośrednicy kredytowy i pożyczkowy?
Zadaniem pośrednika jest obiektywne przedstawienie możliwości kredytowych bądź pożyczkowych w różnych instytucjach finansowych i takie dobranie oferty, aby pasowała do aktualnych potrzeb klienta. Pośrednik pożyczkowy objaśnia zawiłości związane z wymaganiami, które należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę. Pośrednik kredytowy skupia się natomiast na służeniu swoją wiedzą i doświadczeniem w przypadku, gdy klient stara się o uzyskanie kredytu. Zazwyczaj specjaliści łączą w sobie obie role: pośrednika pożyczkowego i pośrednika kredytowego, umiejętnie dobierając najbardziej optymalne podejście.
Kiedy warto skorzystać z usług pośrednika pożyczkowego?
Jeśli świat finansów jest Ci kompletnie obcy, a oferty bankowe straszą wypisanymi małym drukiem warunkami, warto skonsultować wszelkie decyzje związane z pożyczaniem pieniędzy z wykwalifikowanym pośrednikiem finansowym. Opinia pośrednika pożyczkowego przyda się również wtedy, gdy nie wpisujesz się w standardowy profil klienta banku, a proponowane oferty nie trafiają do końca w Twoje potrzeby.
Ponadto porównanie przez pośrednika kredytowego dwóch pozornie identycznych kredytów w różnych bankach, pozwoli Ci uniknąć przeoczenia istotnych kwestii, a tym samym pozwoli zaoszczędzić na opłatach. Warto pamiętać, że kredyt będziemy spłacać przez długie lata, zatem wynegocjowanie jak najkorzystniejszych warunków powinno być naszym priorytetem. Pośrednik kredytowy pomoże także w przypadku, gdy borykasz się z trudnościami w spłacie swoich zobowiązań i przedstawi realne wyjście z niekorzystnej sytuacji finansowej, na przykład proponując kredyt konsolidacyjny. Przed spotkaniem z pośrednikiem pożyczkowym należy pamiętać o sprawdzeniu, czy ma on odpowiednie kwalifikacje oraz czy jest związany z wiarygodną firmą doradczą.
Jaka jest różnica między niezależnym pośrednikiem kredytowym a doradcą bankowym?
Pośrednik kredytowy nie jest związany z konkretnym bankiem, a jego wynagrodzenie nie zależy od wysokości kredytu, który zaciągniemy. Współpracując z nim możemy liczyć na obiektywne zaprezentowanie wachlarza dostępnych na rynku możliwości. Doradca bankowy ma za zadanie skuteczną sprzedaż oferty kredytowej dostępnej w instytucji finansowej, w której pracuje. Doradza w obrębie rozwiązań proponowanych przez jego bank, w niekorzystnym świetle przedstawiając konkurencję.
Jeśli jesteśmy w stu procentach zdecydowani na konkretny kredyt lub pożyczkę w danym banku, opinia pośrednika bankowego może być wystarczająca. W przypadku, gdy bardziej odpowiadają nam oferty szyte na miarę i jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi bankami, lepiej postawić na obiektywizm pośrednika pożyczkowego.
Może to Ci się spodoba
Polscy eksporterzy i importerzy będą mogli skorzystać z nowego połączenia kolejowego do Chin
Licząca ok. 70 mln mieszkańców chińska prowincja Hunan położona w południowo-wschodniej części kraju chce współpracować z Polską. Operator intermodalny Loconi podpisał porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju przewozów kolejowych między tą prowincją a Polską.
Odszkodowanie z OC sprawcy – czy warto o nie wystąpić?
Wiele wypadków drogowych to zdarzenia, w których uczestniczą dwie strony – sprawca i poszkodowany. Odszkodowanie z OC sprawcy może pomóc poszkodowanemu w pokryciu kosztów wynikłych ze szkody. Kto może otrzymać
Polska branża transportowa niedoinwestowana
Podstawowym nośnikiem informacji w polskich firmach nadal są klasyczne papierowe segregatory i arkusze Excel – wynika z badania TomTom Telematics. Klasyczne analogowe narzędzia stosowane są w 40 proc. Jedynie co ósma firma używa systemów
Narzędzie Big Data w chmurze, które musisz znać
Gromadzenie, przechowywanie i analiza danych w firmach oraz organizacjach państwowych wkracza w etap, w którym niezbędne jest zastosowanie narzędzi Big Data. Ilości danych są tak ogromne, że tradycyjne narzędzia analityczne
Ubezpieczenie należności a ryzyko polityczne
Po raz pierwszy w Polsce temat ryzyka politycznego szeroko pojawił się w mediach w 2014 roku, po ataku na Donbas i po aneksji przez Rosję Krymu. Dla około 12 tys.
Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach może spaść do zera. Będzie to możliwe dzięki nowym technologiom
Co roku na drogach całego świata ginie ponad 1,25 miliona osób. Zdecydowana większość wszystkich wypadków to efekt błędu człowieka. Odkąd w samochodach osobowych w Europie obowiązkowo montowane są systemy wspomagania hamowania, liczba
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post