Błędy popełnianie podczas zakładania firmy

Błędy popełnianie podczas zakładania firmy

Zakładanie własnej działalności oraz początki jej prowadzenia bywają trudne. Nie mając doświadczenia często popełniamy błędy, które mogą mieć daleko idące konsekwencje. Zdarza się, że właśnie na początku robimy coś, co później przekłada się na nie najlepsze prosperowanie firmy i jej dochodowość. Czego więc wystrzegać się podczas zakładania biznesu?

Otwieranie działalności pierwszego dnia miesiąca lub jego końcem

Jak zapewne każdy wie, przez pełne 24 miesiące od założenia firmy przysługuje nam „mały” ZUS. Okres ten można w pewien sposób przedłużyć. Jak? Otóż wystarczy założyć firmę drugiego dnia miesiąca, ponieważ jeżeli miesiąc działalności jest niepełny to okres „małego” ZUSU liczony jest od kolejnego. Oznacza to kilkaset złotych oszczędności.

Zbyt długa i skomplikowana nazwa firmy

Chwytliwa nazwa firmy to klucz do sukcesu. Musi być ją łatwo zapamiętać, a przede wszystkim wymówić! Długa, złożona z kilku słów lub taka w obcym języku z pewnością nie przyniesie niczego dobrego. Na początku to właśnie nazwa świadczy o naszej działalności i to ona stanowi pierwszą, najważniejszą reklamę, dlatego należy ją przemyśleć, by nie dokonywać później ewentualnych zmian, które wprowadziłyby w błąd potencjalnego klienta.

Płacenie chorobowego oraz niekorzystanie z dostępnych świadczeń

Oczywiście ubezpieczenie chorobowe bywa czasem nieocenione, jednak nie oszukujmy się – podczas prowadzenia własnej firmy nie ma czasu na chorowanie. Pieniądze nie są nam niestety zwracane, gdy nie wykorzystamy ani złotówki z ubezpieczenia, dlatego często w ten sposób tylko tracimy. Niemniej jednak, jeżeli już płacimy chorobowe, warto z niego korzystać.

Strach przed formalnościami

Często podczas zakładania firmy najwięcej obaw dostarcza nam perspektywa dopełnienia mnóstwa formalności. W rzeczywistości nie taki diabeł straszny… Nie ma się czego bać! Aktualnie procedury są znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Otworzenie własnej działalności wiąże się w zasadzie tylko z wpisem do CEIDG oraz rejestracją w ZUS-ie. Z kolei potwierdzenie wpisu do ewidencji wydrukować można z Internetu.

Nieprzemyślane wybranie firmy księgowej

Przypadkowy wybór firmy, która będzie zajmować się księgowością to nienajlepszy pomysł, jeżeli zależy nam na jak najmniejszej liczbie problemów z prowadzeniem firmy. Księgowość powinniśmy oddać w możliwe najlepsze ręce, by zawsze mieć dostęp do faktur i wszelkich danych oraz by wszystko było wykonywane w terminie.

Comiesięczne rozliczanie podatków

Wielu przedsiębiorców rozlicza podatki co miesiąc, idąc za radami biura rachunkowego. Niemniej jednak znacznie korzystniejszym rozwiązaniem są rozliczenia kwartalne.

Próba bycia samowystarczalnym

Niezaprzeczalnym błędem podczas rozpoczynania własnej działalności jest wiara w to, że ze wszystkim poradzimy sobie sami. Nie jest możliwe wykonywanie wszystkiego przez jedną osobę, gdyż to prowadzi do wielu nieprawidłowości w ostatecznym rozrachunku, a ponadto może powodować wypalenie zawodowe. Dobrze jest zatrudnić kogoś do pomocy. Dzięki temu firma będzie znacznie lepiej funkcjonować, co przełoży się na jej dochody, więc nie tylko nie stracimy przy tym ani grosza, ale wręcz zyskamy, nawet po odliczeniu pensji dla pracownika!

Przy współpracy z carted.pl.

Previous Kiedy i jak zmienić biuro rachunkowe
Next Seniorzy coraz chętniej kupują w sieci. E-sklepy muszą się dostosowywać do tej grupy klientów

Może to Ci się spodoba

Firmy nieprzygotowane na cyberzagrożenia z powodu braku specjalistów i niskich budżetów

Zbyt mały budżet i brak specjalistów o określonych kompetencjach w obszarze cyberbezpieczeństwa – to główne bariery, które utrudniają firmom ochronę przed atakami w sieci. Ponad połowa przyznaje, że nie jest w stanie wykryć i odeprzeć zaawansowanego cyberataku.

Polskie firmy coraz śmielej wychodzą na zagraniczne rynki

W ciągu 25 lat wolności gospodarczej Polska zwielokrotniła wartość swojej wymiany handlowej, przeszła drogę od wyłącznie importera netto do liczącego się eksportera, a teraz polskie firmy sięgają po zagraniczne akwizycje.

Oprogramowanie do zarządzania firmą

Wysoki koszt prowadzenia firmy jest często efektem niewłaściwego zarządzania. Można to zmienić dzięki specjalnej aplikacji, która usprawni pracę, da kontrolę nad finansami i przebiegiem różnych procesów. Jakie oprogramowanie będzie tu

Rośnie potęga marketingu szeptanego

Rekomendacje stają się podstawą decyzji konsumenckich i prowadzenia biznesu. Klienci chętnie sięgają po produkty i usługi firm, które polecili im znajomi. Z kolei właściciele przedsiębiorstw bardzo cenią klientów, których polecili im inni przedsiębiorcy. Na

Rynek samochodów dostawczych notuje ponad 11-proc. wzrost

Rośnie sprzedaż samochodów dostawczych w Polsce. Do końca października 2018 roku zarejestrowano ponad 55 tys. aut, a rynek zanotował ponad 11 proc. wzrost. Opel chce wykorzystać rosnący popyt na samochody dostawcze.

Rośnie udział polskich firm w przetargach na budowę nowych odcinków dróg

Budowa dróg przyspiesza. W tym roku ma zostać oddane do użytku 400 km nowych odcinków. Na koniec 2017 roku sieć dróg szybkiego ruchu będzie liczyła ponad 3,4 tys. km, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź