Kiedy warto założyć lokatę krótkoterminową?
Na odkładanie środków na lokatach bankowych decyduje się spore grono oszczędzających osób. Do wyboru mają nie tylko produkty długoterminowe, ale również depozyty trwające kilka miesięcy. Sprawdź, kiedy opłaca się założyć lokatę krótkoterminową.
Lokaty krótkoterminowe to depozyty, które charakteryzują się krótkim czasem trwania umowy – zwykle nie przekracza on kilku miesięcy. Takie rozwiązanie nie zawsze jest korzystne, dlatego warto przeanalizować wszystkie „za i przeciw”.
Lokata krótkoterminowa – kiedy to się opłaca?
Lokata krótkoterminowa to produkt bankowy, którym warto zainteresować się m.in. gdy:
- bank proponuje atrakcyjne oprocentowanie, tj. wyższe niż przeciętne – dzięki temu masz szansę osiągnąć znacznie większe zyski w krótszym czasie,
- przewidujesz, iż w najbliższym czasie będziesz potrzebować pieniędzy – umowa zakończona po kilku miesiącach pozwoli na wypłatę środków bez utraty odsetek.
Przykładem takiego produktu jest np. Moto Lokata Plus dostępna w ofercie Toyota Banku. Stanowi specjalną lokatę dedykowaną wyłącznie wybranym zaangażowanym klientom – posiadaczom Moto Konta i finansowania w tym banku. W zamian można liczyć na bardzo atrakcyjne warunki finansowe.
Dobrym rozwiązaniem może okazać się lokata trzymiesięczna – to optymalny czas, aby wypracować zysk i jednocześnie uchronić się przed ryzykiem utraty odsetek w razie przedwczesnego zerwania lokaty.
Jak wybrać dobrą lokatę krótkoterminową?
Wybór lokaty krótkoterminowej nie powinien być przypadkowy – szczególnie, jeśli zależy Ci na możliwie dużych zyskach. Na co zatem zwrócić uwagę?
- Oprocentowanie
Im wyższe, tym większe możliwe do wypracowania odsetki. Sprawdź, gdzie i na jakich warunkach możesz otrzymać duże oprocentowanie.
- Częstotliwość kapitalizacji
Większość lokat charakteryzuje się kapitalizacją na koniec okresu. Warto jednak poszukać takich produktów, które oferują dzienną kapitalizację – aczkolwiek należą one do rzadkości.
- Promocyjne warunki
Niektóre lokaty – poza wyższym niż standardowo oprocentowaniem – pozwalają zyskać jeszcze więcej. Banki oferują premię, np. po spełnieniu kilku prostych warunków.
- Wymóg założenia rachunku osobistego
Niektóre banki wymagają założenia konta osobistego. Nie ma w tym warunku nic złego, o ile nie jest pobierana opłata miesięczna za prowadzenie rachunku. Dzięki temu zysk wypracowany na lokacie nie zostanie „pochłonięty” przez prowizje.
Lokata krótkoterminowa może okazać się korzystnym rozwiązaniem – szczególnie, jeśli przynosi ponadprzeciętne zyski. Warto więc zapoznać się z regulaminem i sprawdzić, kiedy można liczyć na atrakcyjne warunki finansowe.
Może to Ci się spodoba
Organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne mają problem z pozyskaniem finansowania z banków komercyjnych
Blisko 900 beneficjentów, 1,1 tys. pożyczek o wartości ok. 100 mln zł, prawie tysiąc nowych i 1,5 tys. utrzymanych istniejących miejsc pracy – to dotychczasowy bilans realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego programu wsparcia Ekonomii
Jak bezpiecznie inwestować? 6 najważniejszych porad
Celem inwestowania pieniędzy jest bez wątpienia uzyskiwanie jak najwyższych stóp zwrotu. Niestety, im większe potencjalne zyski, tym większe ryzyko trzeba ponieść. Czasem, w pogoni za lukratywnymi inwestycjami zapomina się wielu
Który pojazd elektryczny dla dzieci warto kupić?
Pojazdy na akumulator dla dzieci zdobywają ostatnio coraz większą popularność. Nic dziwnego, to niezwykła frajda dla maluchów! Dzieci poznają podstawy motoryzacji i ruchu drogowego, świetnie się przy tym bawiąc. Czym
Handel internetowy napędza polski rynek przesyłek
Rynek przesyłek w Polsce wart jest 1,4 mld euro i wciąż rośnie. Co roku przesyłanych jest ponad 300 mln paczek. Jak wynika z raportu Gemius, ponad 40 proc. klientów wybiera dany sklep ze
Akcesoria fryzjerskie – co warto o nich wiedzieć?
Akcesoria fryzjerskie to bogata kategoria, która obejmuje sprzęt i produkty niezbędne w określonych technikach fryzjerskich. Znajdziesz tu również wszystko, co potrzebne do pracy w profesjonalnych salonach, jak i w domu.
Znikają kolejne bariery dla rynku samochodów elektrycznych
Na polskim rynku motoryzacyjnym udział elektryków wciąż jest znikomy, ale dynamicznie rośnie. Wynika to z faktu, że znikają kolejne bariery. Po pierwsze, nowe modele oferują coraz lepsze osiągi, a ich ceny
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post