Płynność finansowa firm, a koronawirus. Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw?
Czy przez epidemię Twoja firma ma problemy finansowe? Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw? Skorzystaj z postępowania restrukturyzacyjnego!
- Problemy finansowe w dobie koronawirusa – ogłoszenie upadłości
2. Restrukturyzacja zamiast bankructwa: jak się zabrać do postępowania restrukturyzacyjnego?
3. Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych: przyspieszone postępowanie układowe
Jak przetrać trudny okres wywołany przez pandemię? Czy w dobie koronawirusa można bez problemu zapewnić sobie ciągłość działania firmy? A może skutki epidemii już dosięgnęły Twojej firmy i w tym momencie masz poważniejsze problemy finansowe? W jaki sposób możesz uratować swoje przedsiębiorstwo przed upadłością? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Problemy finansowe w dobie koronawirusa – ogłoszenie upadłości
Niewypłacalność to coś, z czym mierzy się wiele firm przez epidemię wirusa SARS-CoV-2. W niektórych przypadkach nie udało się zachować płynności finansowej i tym samym poprowadziło przedsiębiorstwo do upadłości. Jeśli sam straciłeś lub właśnie tracisz zdolność do finansowania zobowiązań pieniężnych, skorzystaj z możliwości, jakie daje przyspieszone postępowanie układowe. Zabezpieczysz się wówczas w kwestii wymagalnych zobowiązań pieniężnych, a w razie potrzeby skorzystasz z przyspieszonego postępowania układowego. Warto zwrócić uwagę na usługi, które oferuje Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR! Już teraz skorzystaj z pomocy specjalistów!
Wspomniana Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR gwarantuje kompleksową obsługę prawną. Nawiązanie współpracy ze specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces, pozwoli na uniknięcie ogłoszenia upadłości. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego sprawi, że wszystkie zaległe zobowiązania będziesz mógł spłacić w późniejszym terminie.
Restrukturyzacja zamiast bankructwa: jak się zabrać do postępowania restrukturyzacyjnego?
Postępowanie restrukturyzacyjne to takie postępowanie sądowe, które pozwala na ustalenie nowego planu spłat wszystkich zobowiązań firmy. Każde przedsiębiorstwo, które pozytywnie przejdzie przez cały proces, ma szansę oddłużyć swoją firmę i tym samym uratować ją od bankructwa. Dzięki postępowaniu restrukturyzacyjnym poza nowym planem spłat zobowiązań przedsiębiorstwu zapewnia się ochronę przeciwegzekucyjną. Postępowanie gwarantuje także wstrzymanie wszelkich wypowiedzeń umów – na przykład leasingowych.
Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych: przyspieszone postępowanie układowe
Aktualnie wyróżnia się kilka rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Lista ta obejmuje zatwierdzenie układu, przyśpieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe, postępowanie sanacyjne oraz uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z tym, że dłużnik indywidualnie ustala z wierzycielami cały układowy plan. Doradca natomiast musi zatwierdzić go przed sądem. Zatwierdzenie tego układu nie jest równoznaczne z redukcją zadłużenia. Przyśpieszone postępowanie układowe daje doradcy restrukturyzacyjnemu większe pole manewru. To specjalista pomaga stworzyć odpowiedni plan układowy, prowadzi głosowanie wierzycieli instytucjonalnych (ma to miejsce na zgromadzeniu wierzycieli) i wszelkie działania, których celem jest zawieszenie postępowania egzekucyjnego.
Postępowanie układowe od przyśpieszonego różni się tym, że wierzyciela nie ujmuje się w tak zwanym spisie wierzytelności objętych sprawą. Ponadto ma prawo zgłosić jakikolwiek sprzeciw w trakcie postępowania sądowego. Postępowanie sanacyjne to takie postępowanie, w którym całą kontrolę nad przedsiębiorstwem przejmuje tak zwany syndyk. Nie tylko może ingerować we wszystkie sprawy wewnętrzne firmy, ale także w umowy handlowe i prawo restrukturyzacyjne oraz pracy. Postępowanie sanacyjne uważa się za bardzo rygorystyczne. Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to szybkie postępowanie, przy którym zadłużone przedsiębiorstwo otrzymuje aż czteromiesięczną ochronę przed jakąkolwiek egzekucją.
Może to Ci się spodoba
Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki
81 proc. pracowników centrów usług wspólnych wiąże swoją dalszą karierę zawodową z tą branżą. 78 proc. jest zadowolonych i poleciłoby innym osobom pracę w sektorze SSC – wynika z najnowszych danych stowarzyszenia ABSL. Pracownicy
Wirtualna rzeczywistość może zwiększyć efektywność pracowników. Inwestuje w nią coraz więcej firm
Kolejne miesiące na rynku IT upłyną pod znakiem wirtualnej rzeczywistości, internetu rzeczy i machine learningu. Po nowe technologie coraz częściej sięgają firmy, które w ten sposób chcą zwiększać efektywność pracowników i eliminować błędy.
Nowe środki z Unii na budowę przedszkoli
W ramach regionalnych programów operacyjnych rozdysponowane są środki pochodzące z funduszy unijnych z przeznaczeniem na budowę lub przebudowę przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych, czy też innych placówek wychowania przedszkolnego. Na co
Kwiaty – sposób na biznes
Imieniny, urodziny, walentynki, dzień kobiet, dzień matki… – w ciągu roku dni, w których Polacy udają się do kwiaciarni po bukiet świeżych kwiatów jest całkiem sporo. Uważamy, że podarowanie kwiatów
Co czwarta duża firma w Polsce odnotowała incydent naruszenia bezpieczeństwa IT
Do naruszeń bezpieczeństwa doszło w ciągu ostatnich 6 miesięcy w co czwartym przedsiębiorstwie w naszym kraju. Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane techniki, mimo to 40 proc. dużych firm nie ma przygotowanego ani scenariusza awaryjnego
Budimex szuka inżynierów. Zapłaci do 2 tys. zł każdemu, kto poleci kandydata do pracy
Coraz mniejsze zasoby kadr na rynku i niewielka popularność szkolnictwa zawodowego składają się na problemy branży budowlanej z pozyskiwaniem fachowców. Budimex jako pierwszy w Polsce wprowadził zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Do końca 2019
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post