Która przyczepa budowlana jest odpowiednia dla Twojej firmy?
Przyczepy stanowią istotny element wyposażenia firm remontowo-budowlanych. Istnieje kilka modeli dostępnych na rynku i może być trudno wybrać najlepszy z nich, aby spełnić wszystkie potrzeby nowoczesnego biznesu. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przyczepy budowlanej? Jakie są najważniejsze parametry? Podpowiadamy.
Przyczepy budowlane – co trzeba o nich wiedzieć?
Obecnie produkowane przyczepy wyróżniają się zastosowaniem zaawansowanych technologii. Część z nich wyposażono w system stabilizacji przechyłów (RSS) oraz elektroniczny system hamowania (EBS). Nie bez znaczenia są również liczne ułatwienia podnoszące komfort eksploatacji. Wiele ciekawych rozwiązań znajduje się w modelach marki Wielton. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup przyczepy budowlanej?
Dzisiejsze przyczepy wyróżniają się zastosowaniem zaawansowanej technologii. Niektóre z nich wyposażone są w system stabilizacji przechyłów (RSS) oraz elektroniczny system hamowania (EBS). Istnieje również szereg funkcji zwiększających komfort użytkowania. W modelach Wieltona jest wiele ciekawych rozwiązań. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie przyczepy budowlanej?
- Długość, wysokość, kubatura
Do najważniejszych punktów należą właściwości techniczne, w tym masa własna, długość, wysokość i kubatura. Parametry te muszą być dostosowane do zastosowania, profilu działalności i rodzaju przewożonych towarów.
- Liczba i typ osi
Możesz wybrać pomiędzy pojazdami z 2 lub 3 osiami. Osie BPW są najlepszym wyborem, ponieważ charakteryzują się wysoką wytrzymałością i stosunkowo niską masą, co przekłada się na większą ładowność.
- Rodzaj zawieszenia
Zawieszenia mechaniczne są bardzo dobrym rozwiązaniem. Charakteryzują się one wysoką odpornością na uszkodzenia. Nadają się do stosowania w trudnych warunkach.
- Instalacja wywrotu
Jednym z zalecanych rozwiązań są systemy hydrauliczne. Umożliwiają one sprawny rozładunek materiałów.
- Materiał wykonania
Przyczepy muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego zazwyczaj wykonuje się je z wysokowytrzymałej stali.
- Bezpieczeństwo eksploatacji
Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zaleca się wybór przyczep z praktycznym wyposażeniem. Ciekawymi rozwiązaniami są np. zaczepy uniemożliwiające otwarcie klapy bagażnika lub siatki chroniące tylne światła.
- Komfort obsługi
Producenci oferują rozmaite udogodnienia poprawiające komfort obsługi. Świetnie sprawdza się m.in. składana drabinka, która ułatwia pracownikom dostanie się do pojazdu.
Postaw na przyczepy budowlane znanych producentów!
Decydując się na inwestycje w przyczepy budowlane, warto zwrócić uwagę na markę. Najlepiej wybierać modele znanych producentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pojazdy polskiej firmy Wielton. Wieluński producent działa na rynku od 1996. Słynie z wprowadzania nowoczesnych technologii. Dodatkowo wdraża liczne usprawnienia zwiększające komfort eksploatacji. Marka dysponuje także rozwiniętym zapleczem serwisowym. Do flagowych produktów Wielton zalicza się przyczepa budowlana Rigid Master PS_3W o kubaturze wynoszącej 16 lub 20 m3. Pojazd wyposażono w 12-tonowe osie BPW oraz zawieszenie mechaniczne.
Może to Ci się spodoba
Rynek nieruchomości się rozpędza
Wygląda na to, że przed nami wielki wysyp nowych inwestycji. Najwięcej powstanie ich zapewne w Warszawie. Nawet bez analizowania danych widać jak rosną nowe osiedla. Białołęka, Wola, Bemowo, mieszkania wyrastają
Jak skutecznie zabezpieczyć towary w transporcie?
W dzisiejszych czasach, kiedy globalny handel i transport towarów osiągają bezprecedensowy poziom, kwestia bezpiecznego pakowania i zabezpieczania przesyłek staje się kluczowa dla firm na całym świecie. Odpowiednie zabezpieczenie towarów na
Zadbaj o swoje finanse osobiste i kontroluj wydatki
Przyznajcie szczerze, że w dzisiejszych czasach wydatków nam nie brakuje, prawda? Czym to jest spowodowane? W grę wchodzą różne opcje, ale zazwyczaj największymi wydatkami jest opłata za mieszkanie, rachunki za
PKO BP chce pomagać małym i średnim firmom w wychodzeniu na zagraniczne rynki
Małe i średnie firmy coraz śmielej wychodzą na zagraniczne rynki, ale liczą przy tym na pomoc banków. Temu służyć ma Platforma Wsparcia Eksportu, nad którą PKO Bank Polski kończy prace. Przedsiębiorcy
Rząd i branżowi eksperci o przyszłości polskiego rynku mieszkaniowego
Deweloperzy szukają rozwiązań jak budować taniej. Czy możliwe jest budowanie za 2,5 tys zł/m2? Ile regulacji prawnych trzeba zmienić, żeby można było to osiągnąć? To wybrane zagadnienia, które 6 października
Zmienia się sposób logowania do banków
Od 14 września br. zmieni się sposób autoryzacji transakcji i logowania się do banku. Klient będzie się logował z wykorzystaniem tzw. silnego uwierzytelniania, czyli poza podaniem hasła będzie potrzebna dodatkowa weryfikacja. Tak samo
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post