Czy aplikacje mobilne można zamówić tylko w software house?
Firmy typu software house budzą w przedsiębiorcach wiele obaw. Przynajmniej do chwili, gdy zaczynasz realizować z nimi swój pierwszy projekt. Jeśli dobrze wybierzesz usługodawcę, Twoje wątpliwości znikną niemal od razu. Wystarczy, że pokaże Ci, jak pracuje. Jak porządkuje proces współpracy. Jak poznaje Twoje potrzeby, Twoją firmę i jej konkurencję. Oraz w jaki sposób przekłada to na kod i grafikę.
Przyjmijmy jednak, że wciąż wahasz się i szukasz alternatyw. Poznaj je. Zobacz, co możesz na nich stracić, a co zyskać.
Czym zajmuje się software house?
To przedsiębiorstwo, które tworzy głównie dedykowane oprogramowanie. Czyli takie, które jest projektowane od zera, a nie oparte na szablonach dostępnych dla wszystkich. Tego typu program może być aplikacją webową, mobilną, desktopową, natywną lub hybrydową. Zawsze jednak daje Ci przewagę konkurencyjną, ponieważ inne firmy w Twojej branży z niego nie korzystają.
O tym, jak duża będzie owa przewaga, decydują funkcjonalności. Właśnie dlatego menadżer projektu przeprowadzi z Tobą długą rozmowę na temat Twoich wymagań i problemów, jakie program ma rozwiązywać. I to przed etapem programowania i decyzjami czysto technologicznymi.
Aplikacja dla Twojego biznesu tworzona przez pracownika.
Jako przedsiębiorca możesz kierować się obawami związanymi z ujawnieniem tajemnic Twojego przedsiębiorstwa. Z tego względu być może w wolnych chwilach podpatrujesz pracę programisty zatrudnionego u Ciebie na stałe. Zastanawiasz się, czy da on sobie radę z wymagającym projektem, jakim jest aplikacja firmowa. W praktyce do stworzenia tego typu oprogramowania potrzeba zespołu specjalistów. Twój informatyk nie da rady zabezpieczyć apki przed błędami i atakami hakerów oraz dopracować jej na takim poziomie, jak software house.
Z firmą programistyczną podpisujesz zresztą umowę o poufności. Obawy o wyciek informacji są tu więc niepotrzebne.
Agencja interaktywna. Jakie aplikacje może stworzyć?
Raczej proste apki webowe. Takie apki uruchamiasz na co dzień w przeglądarce. Wyglądają jak strony internetowe. Umożliwiają jednak użytkownikom interakcję poprzez logowanie, płatności czy formularze kontaktowe. Agencje interaktywne poradzą sobie z takim projektem, o ile nie będzie nadmiernie skomplikowany. Mogą postawić Twoją stronę firmową ze sklepem.
Jednak bardziej skomplikowane programy służące na przykład do obiegu firmowych dokumentów lepiej powierzyć wyspecjalizowanym firmom programistycznym.
Dlaczego warto skorzystać z usług software house?
Przede wszystkim dlatego, że właśnie w tego typu przedsiębiorstwach pracują najlepsi specjaliści od tworzenia oprogramowania. Mowa tutaj nie tylko o programistach. Przy programie pracują również graficy, którzy znają się na tworzeniu wygodnego w obsłudze interfejsu użytkownika. A także testerzy. Ci ostatni są niczym wynajęci przez Ciebie hakerzy. Będą psuć Twoją aplikację tak długo, aż spece od kodu nie załatają wszystkich istniejących w niej dziur. W ten sposób po wdrożeniu bardzo utrudnisz życie cyberprzestępcom łasym na wrażliwe dane, które przechowujesz.
Drugi powód jest taki, że sumarycznie za porządny program zapłacisz mniej niż za jego niedopracowaną wersję. Dokonując takiej inwestycji trzeba w końcu myśleć nie tylko o początkowej inwestycji. Lecz także o tym, ile pieniędzy i nerwów będzie kosztowało Cię utrzymanie aplikacji. Chcesz się przekonać, jak wygląda współpraca z software house w praktyce?
Może to Ci się spodoba
Rynek ubezpieczeniowy szykuje się do wprowadzenia nowych przepisów
W lutym 2018 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wprowadzić w życie dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń. Nakłada ona nowe obowiązki na pośredników ubezpieczeniowych. Będą oni musieli badać potrzeby klienta i dopasować do nich
Zyskowne inwestycje w kryzysie i podczas ożywienia
Inwestycja z definicji jest sposobem na pomnożenie posiadanego kapitału czy zasobów. Zawiera wbudowane ryzyko niepowodzenia i straty. Zawiera również szanse na zysk… Planując inwestycje musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim
Sektor energetyczny rozwija się w kierunku e-commerce i elektronicznej obsługi klienta
Rynek e-commerce notuje dwucyfrowe wzrosty, a jego całkowita wartość wyniesie pod koniec roku blisko 36 mld zł. Na tej dynamice skorzystać chcą firmy z sektora energetycznego. Wprowadzenie elektronicznych kanałów sprzedaży i obsługi
W centrach usług dla biznesu codziennie powstaje 90 nowych miejsc pracy
W ciągu dwóch lat w sektorze usług dla biznesu zatrudnienie wzrosło o 30 proc. do blisko 280 tys. osób. W 2020 roku może w nim pracować już 340 tys. – wynika z danych ABSL. Aby
Spawanie laserowe – lepsze niż klasyczne?
Każda branża w pewnym momencie musi się poddać pewnym zmianom. To nieuniknione, gdyż bez takich działań niemożliwy jest postęp technologiczny. Nie inaczej jest ze spawaniem! Dziś możemy dostrzec rosnącą popularność
Eksport polskiej żywności rośnie w tempie dwucyfrowym
Promocja polskiej żywności na nowych rynkach i wsparcie dla eksportu to największe wyzwania, jakie czekają rolnictwo w 2018 roku – ocenia dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Eksport polskiej żywności rośnie w tempie dwucyfrowym.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post