Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.

Nowe kroki dotyczą takich zawodów jak: księgowe, doradcy do spraw lokali mieszkalnych i pracownicy podatkowi, urbaniści, projektanci, inżynierowie budowlani, doradcy do spraw wartości dóbr oraz innych zawodów związanych z żeglugą morską.

Ponadto nowe rozporządzenie pozwala na budowanie przez krajowe uczelnie kierunków ściśle praktycznych, które pozwolą osobą młodym na pracę zaraz po uzyskaniu certyfikatu. Taka odmiana zmiany obowiązującego prawa jest kolejnym powodem do zmniejszenia poziomu bezrobocia w Polsce.

Zgodnie z treścią ustawy zmianie ulegną oczekiwania dla kandydatów chcących być aktywni w konkretnym zawodzie. Dla przykładu: architekt i inżynier budowlany będzie mógł aktywnie wykonywać obowiązki po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, zdolnych studentów może spotkać ulga w postaci braku obowiązku przystąpienia do egzaminu zawodowego oraz konkretne przedmioty mogą zostać ujęte w ramach praktyki zawodowej.

Ważne jest usunięcie barier dla młodych w zawodzie specjalisty do spraw lotu. Wcześniej otrzymanie takiego statusu wiązało się z szeregiem wymogów do spełnienia, dziś praca w tej branży ma być bardziej dostępna dla młodych Polaków. Wiąże się to z odrzuceniem szeregu krajowych egzaminów i zmniejszeniem wydatków uczestnictwa w poszczególnych kursach. Kwestie kondycji fizycznej zainteresowanego zawodem pilota pozostają bez zmian.

W celu zapoznania się z innymi zmianami zawodowymi warto zajrzeć do treści projektu Rady Ministrów z miesiąca czerwca tego roku o II transzy deregulacji aktywności zawodowych w kraju.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym są dodatnie lub ujemne różnice kursowe?
Next Likwidacja nielegalnych działań w Polsce

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Czym zajmuje się firma hostingowa?

Rozrost internetu zrodził zapotrzebowanie na nowe miejsca pracy oraz innowacyjne i profesjonalne przedsiębiorstwa. Wśród interesów XXI wieku są firmy hostingowe, które otwierają się na masową skalę. Proponują cały wachlarz usług,

Firma 1Comments

Czy chleb może być źródłem dochodu?

Polacy przyzwyczajeni są do zakupu pieczywa. Tylko 10% społeczeństwa wybiera inne produkty żywnościowe chociażby na śniadanie lub kolacje. Czy warto zająć się produkcją samodzielnie? Czy duża popularność pieczywa wystarczy, aby

Rejestrujesz pierwszą firmę? Nie popełniaj popularnych błędów

Stoisz przed decyzją o rejestracji swojej pierwszej działalności gospodarczej w życiu? Uważaj na popularne błędy, które mogą kosztować cię dużo czasu i pieniędzy. Szczególnie w relacjach z urzędem skarbowym i

Zakładam firmę 0 Comments

Jakie są zalety franczyzy internetowej?

Osoby, które nie mają pomysłu na własną działalność gospodarczą, a mimo to chcą otworzyć swój biznes, mogą zapoznać się z możliwościami, które daje porozumienie z franczyzodawcą. Otwarta struktura współpracy to

Zakładam firmę 0 Comments

Na co zwrócić uwagę podczas pisania biznesplanu?

Biznesplan to podstawa dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć własną firmę. Jest zbiorem planów, prognoz oraz mechanizmów, które zostaną zastosowane, gdy firma będzie funkcjonować. Jak profesjonalnie przygotować kreatywny i niepowtarzalny biznesplan?

Zakładam firmę 0 Comments

ABC otwierania własnej działalności gospodarczej

Otwieranie własnego przedsiębiorstwa jest na pewno dużym wyzwaniem. Szczególnie dla młodych i niedoświadczonych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki. Aby ułatwić cały proces zakładania działalności gospodarczej należy rozważyć kilka spraw. Jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź