Śledzenie kontenerów i naczep – jak wykorzystać monitoring eTOLL?
Systemy monitoringu GPS dają firmom transportowym nieosiągalne dotąd możliwości śledzenia pojazdów wykorzystywanych w codziennej pracy. Kontrolowanie położenia i parametrów kontenerów i naczep pozwala na znacznie sprawniejsze planowanie przebiegu transportu i generowanie oszczędności. Sprawdź, jak działają takie systemy i jak można na tym zyskać.
Monitoring naczep i kontenerów – na czym to polega?
Śledzenie kontenerów online jest możliwe dzięki wykorzystaniu geolokalizacji (GPS). Takie systemy można instalować w pojazdach każdego typu – samochodach osobowych, dostawczych czy ciężarowych. Nadajnik znajdujący się w aucie w sposób ciągły przesyła do odbiornika informacje na temat swojego położenia. Osoba zarządzająca flotą lub pracownik firmy obsługujący taki odbiornik może zatem na bieżąco sprawdzać, gdzie znajduje się interesujący go pojazd.
Co więcej, nie tylko geolokalizacja może być śledzona za pomocą takich systemów. W zależności od konkretnych potrzeb firmy, może ona pozyskiwać informację między innymi na temat:
- średniego spalania pojazdu,
- średniej prędkości,
- przerwach w pracy kierowcy,
- nieuprawnionym uruchomieniu silnika (w przypadku kradzieży).
Montaż systemu GPS w pojeździe pozwala więc na lepsze zarządzanie flotą, a także podnosi poziom bezpieczeństwa transportu związanego przede wszystkim z możliwością szybkiego zlokalizowania skradzionego auta. Monitoring naczep czy śledzenie kontenerów online również pozwala wykorzystać te funkcjonalności. W ich przypadku można jednak zyskać znacznie więcej.
Przewóz kontenera – jak wykorzystać śledzenie GPS?
Śledzenie kontenerów morskich pozwala lepiej zarządzać transportem, nawet jeśli odbywa się on na znaczne odległości. System GPS działa w tym przypadku tak samo, jak w samochodach osobowych czy dostawczych, jednak jego funkcja jest nieco inna.
Nadajniki montuje się zwykle w ścianie pojemnika, choć można wykorzystać również urządzenia przenośne. Monitoring kontenerów polega na tym, że w chwili załadunku czytnik automatycznie odczytuje ich numer i przypisuje je do pojazdów wskazanych w systemie. W momencie odstawienia kontenera do wybranego miejsca oprogramowanie informuje, gdzie został pozostawiony i przypisuje mu lokalizację w konkretnym miejscu na mapie. Dzięki śledzeniu kontenerów online można zatem śledzić dane na temat ich położenia, a także tego, kiedy zostały pozostawione w danym punkcie, na przykład u klienta.
Takie rozwiązanie można wykorzystać zarówno do śledzenia przewozu kontenerów drogą lądową, jak i morską – w zależności od potrzeb.
Monitoring GPS kontenerów umożliwia lepsze zarządzanie transportem, także na duże odległości. System w sposób ciągły informuje o lokalizacji danego kontenera, co pozwala efektywniej podejmować decyzje logistyczne.
Monitoring GPS naczep – jakie funkcjonalności oferuje?
Monitoring naczep pozwala na kontrolowanie ich przewozu na wielu poziomach. Przede wszystkim dostarcza informacje na temat ich położenia, ale nie tylko. Osoba zarządzająca flotą ma także dostęp do takich danych jak:
- czas otwarcia i zamknięcia naczepy,
- czas pracy agregatu (w przypadku chłodni),
- temperatura wewnątrz naczepy,
- nieuprawnione otwarcie naczepy przez osoby postronne.
Najważniejszą funkcjonalnością monitorowania GPS naczep jest możliwość kontrolowania ich położenia, jednak pozostałe parametry również mają duże znaczenia. Pozwalają poprawić bezpieczeństwo przewozu, a także umożliwiają zapewnienie optymalnych warunków transportowanym ładunkom.
Szukasz takich rozwiązań? Sprawdź ofertę GEONAVI.
Może to Ci się spodoba
Historia internetu
Trudno nie zgodzić się z tym, że Internet jest postrzegany obecnie jako nieodłączny składnik naszego życia. Korzystają z niego tak ludzie młodzi, jak i ci, którzy są już zaawansowani wiekowo
Wsparcie państwa ułatwiłoby firmom wchodzenie na dalekie rynki
Eksport usług budowlanych stanowi zaledwie nieco ponad 3 proc. wartości sprzedaży całego sektora. Polskie firmy mają potencjał, by zwiększać swój udział na zagranicznych rynkach. Pomocne byłoby wsparcie ze strony państwa.
Organizacja pogrzebu – co trzeba wiedzieć?
Zgon bliskiej osoby należy zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego w ciągu trzech dni od dnia śmierci. W przygotowaniu pogrzebu i wszelkich formalności z nim związanych pomagają placówki zajmujące się organizacją
W branży transportowej jest 100 tys. wakatów
Branża transportowa boryka się z brakami kadrowymi, które sięgają nawet 100 tys. wakatów dla zawodowych kierowców. Eksperci alarmują, że jeśli problem będzie się zaostrzał, może zahamować rozwój polskich przedsiębiorstw, które są rosnącą
Jak troszczyć się o tapicerkę skórzaną w samochodzie?
Samochody ze skórzaną tapicerką są postrzegane jako bardziej prestiżowe, jeśli jednak czynimy takie założenie, niemal natychmiast musimy dodać, że konieczne jest uwzględnienie tego, że jest to skóra zadbana. Warto więc
Zmiana w firmie powinna być oparta o sześć zasad. Sprawdzają się one także w życiu prywatnym
Sześć zasad mindfulness, opracowane przez Martina Zalewskiego, eksperta w dziedzinie rozwoju cyfryzacji i transformacji firm, to nie tylko recepta na budowanie życia prywatnego, lecz także sposób na konstruowanie życia zawodowego i transformację firmy. Dzięki sześciu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post