Śledzenie kontenerów i naczep – jak wykorzystać monitoring eTOLL?
Systemy monitoringu GPS dają firmom transportowym nieosiągalne dotąd możliwości śledzenia pojazdów wykorzystywanych w codziennej pracy. Kontrolowanie położenia i parametrów kontenerów i naczep pozwala na znacznie sprawniejsze planowanie przebiegu transportu i generowanie oszczędności. Sprawdź, jak działają takie systemy i jak można na tym zyskać.
Monitoring naczep i kontenerów – na czym to polega?
Śledzenie kontenerów online jest możliwe dzięki wykorzystaniu geolokalizacji (GPS). Takie systemy można instalować w pojazdach każdego typu – samochodach osobowych, dostawczych czy ciężarowych. Nadajnik znajdujący się w aucie w sposób ciągły przesyła do odbiornika informacje na temat swojego położenia. Osoba zarządzająca flotą lub pracownik firmy obsługujący taki odbiornik może zatem na bieżąco sprawdzać, gdzie znajduje się interesujący go pojazd.
Co więcej, nie tylko geolokalizacja może być śledzona za pomocą takich systemów. W zależności od konkretnych potrzeb firmy, może ona pozyskiwać informację między innymi na temat:
- średniego spalania pojazdu,
- średniej prędkości,
- przerwach w pracy kierowcy,
- nieuprawnionym uruchomieniu silnika (w przypadku kradzieży).
Montaż systemu GPS w pojeździe pozwala więc na lepsze zarządzanie flotą, a także podnosi poziom bezpieczeństwa transportu związanego przede wszystkim z możliwością szybkiego zlokalizowania skradzionego auta. Monitoring naczep czy śledzenie kontenerów online również pozwala wykorzystać te funkcjonalności. W ich przypadku można jednak zyskać znacznie więcej.
Przewóz kontenera – jak wykorzystać śledzenie GPS?
Śledzenie kontenerów morskich pozwala lepiej zarządzać transportem, nawet jeśli odbywa się on na znaczne odległości. System GPS działa w tym przypadku tak samo, jak w samochodach osobowych czy dostawczych, jednak jego funkcja jest nieco inna.
Nadajniki montuje się zwykle w ścianie pojemnika, choć można wykorzystać również urządzenia przenośne. Monitoring kontenerów polega na tym, że w chwili załadunku czytnik automatycznie odczytuje ich numer i przypisuje je do pojazdów wskazanych w systemie. W momencie odstawienia kontenera do wybranego miejsca oprogramowanie informuje, gdzie został pozostawiony i przypisuje mu lokalizację w konkretnym miejscu na mapie. Dzięki śledzeniu kontenerów online można zatem śledzić dane na temat ich położenia, a także tego, kiedy zostały pozostawione w danym punkcie, na przykład u klienta.
Takie rozwiązanie można wykorzystać zarówno do śledzenia przewozu kontenerów drogą lądową, jak i morską – w zależności od potrzeb.
Monitoring GPS kontenerów umożliwia lepsze zarządzanie transportem, także na duże odległości. System w sposób ciągły informuje o lokalizacji danego kontenera, co pozwala efektywniej podejmować decyzje logistyczne.
Monitoring GPS naczep – jakie funkcjonalności oferuje?
Monitoring naczep pozwala na kontrolowanie ich przewozu na wielu poziomach. Przede wszystkim dostarcza informacje na temat ich położenia, ale nie tylko. Osoba zarządzająca flotą ma także dostęp do takich danych jak:
- czas otwarcia i zamknięcia naczepy,
- czas pracy agregatu (w przypadku chłodni),
- temperatura wewnątrz naczepy,
- nieuprawnione otwarcie naczepy przez osoby postronne.
Najważniejszą funkcjonalnością monitorowania GPS naczep jest możliwość kontrolowania ich położenia, jednak pozostałe parametry również mają duże znaczenia. Pozwalają poprawić bezpieczeństwo przewozu, a także umożliwiają zapewnienie optymalnych warunków transportowanym ładunkom.
Szukasz takich rozwiązań? Sprawdź ofertę GEONAVI.
Może to Ci się spodoba
Praca online – jakie możliwości zawodowe
Jeszcze kilkanaście lat temu prawdopodobnie mało kto wyobrażał sobie, że rynek zawodowy może wyglądać właśnie tak jak współcześnie. Okazuje się, że coraz więcej Polaków ze swoimi zawodowymi obowiązkami przenosi się
Cyfrowa rewolucja usług finansowych
Tylko 5 proc. banków planuje całkowitą rezygnację z placówek bankowych – wynika z badania GFT Digital Banking Expert Survey. Oddziały więc raczej nie znikną, ale ich funkcje będą musiały ulec zmianie. Część placówek
Pośrednicy pożyczkowi – osoby, które pomogą dobrać pożyczki w trudnych sytuacjach finansowych
Wybór optymalnej oferty kredytowej oraz przygotowanie wymaganych przez bank dokumentów może być trudnym zadaniem. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy pośrednika? Czym różni się pośrednik kredytowy od doradcy bankowego?
Co łączy kontrakty CFD z Forexem?
Kontrakty CFD, czyli na różnice kursowe, są stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku. Powstały w Wielkiej Brytanii na londyńskiej giełdzie w latach 90.tych minionego wieku. Najprościej mówiąc, są one umową między
Rating, czyli obligacje z cenzurką
Ocena wiarygodności i ryzyka związanego z emitentem lub papierem wartościowym ma bardzo duże znaczenie w odniesieniu do całego rynku finansowego. Jednak w przypadku rynku obligacji jest ono szczególnie istotne. Po
Prawa autorskie w zawodzie dziennikarza
Dziennikarz ze względu na charakter wykonywanej pracy jest często narażony na naruszenie praw autorskich. Osoba wykonująca ten zawód powinna dokładać wszelkich starań, by uniknąć takich oskarżeń. Prawa i obowiązki reportera
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post