Na co zwrócić uwagę, kupując laptopa do pracy?
W ogromnej części firm z różnych branż komputer lub laptop jest aktualnie podstawowym narzędziem pracy. Jak wybrać odpowiednie urządzenie, które zapewni na co dzień komfort działania oraz wydajność? Oto najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę.
Po pierwsze: określ sposób, w jaki będziesz korzystać z laptopa
Zależnie od tego, czy laptop biznesowy ma zastąpić komputer stacjonarny w biurze, czy ma służyć jako przenośne centrum działania, oczekiwania będą zupełnie inne. Pod względem wykorzystania laptopa w pracy powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na nasze wymagania dotyczące mobilności.
Osoby, które potrzebują łączności i sprawności w każdym miejscu, powinny postawić na kompaktowe, lekkie urządzenia o sporej pojemności baterii. Jeśli z kolei laptop większość czasu będzie spędzać na biurku, możemy bez obaw wybrać model o dużej przekątnej ekranu. W większości przypadków taka opcja pozwoli nam skorzystać z dodatkowych portów, które umożliwią m.in. wygodne podłączenie monitora czy nawet internetu przewodowego. Niektóre sprzęty oferują specjalne sloty na stację dokującą, która może jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność laptopa.
Rozmiar ekranu
To czynnik, który bezpośrednio wiąże się z mobilnością, a także rodzajem wykorzystywanych programów. Jak duży powinien być laptop biznesowy? Należy zadbać, by w razie potrzeby możliwe było wygodne przenoszenie sprzętu, a jednocześnie zmieszczenie wszystkich niezbędnych aplikacji na ekranie.
Na największą mobilność można liczyć ze sprzętami o przekątnej poniżej 13 cali, jednak rozmiar wyświetlacza może pozostawiać wiele do życzenia w kwestii produktywności. Dobrym wyborem dla osób, które pracują w ruchu, będą laptopy 14” i 15”. Większe propozycje doskonale sprawdzą się na biurku, oferując dużą powierzchnię ekranu, a często także większą wydajność ze względu na bardziej efektywne chłodzenie. Zarówno mniejsze, jak i większe laptopy biznesowe można znaleźć m.in. w sklepie ale.pl.
Laptop biznesowy – specyfikacja urządzenia
Odpowiedni laptop biznesowy musi być wydajny nawet przy wykonywaniu wielu czynności jednocześnie. Kluczowe będą parametry procesora oraz ilość pamięci RAM – to elementy specyfikacji, które bezpośrednio wpływają na prędkość działania. Jeśli na co dzień wykonujemy zadania związane z obróbką grafiki czy renderowaniem filmów, istotna będzie także karta graficzna: w tym przypadku warto postawić na modele z dedykowanym GPU.
Ważną kwestią jest też pojemność i rodzaj nośnika danych. Najlepszą wydajność oferują napędy SSD, ale ich koszt jest nieco wyższy niż w przypadku dysków twardych. Z tego względu, jeśli priorytetem jest jak największa ilość miejsca na pliki, niekiedy warto będzie wybrać model z HDD. Jest to jednak opcja, która sprawdzi się w dość specyficznych sytuacjach – zazwyczaj to właśnie SSD jest odpowiednim wyborem.
Łączność i bezpieczeństwo
Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa biznesowego, są obsługiwane rozwiązania z zakresu łączności. Najnowsze modele mogą oferować wsparcie dla standardu Wi-Fi 6, który zapewnia jeszcze większą prędkość w porównaniu z wcześniejszymi technologiami. Część większych sprzętów skierowanych do biznesu jest z kolei wyposażona w porty Ethernet – to świetny wybór, gdy będziemy korzystać z laptopa głównie przy biurku. Zawsze warto zwrócić uwagę także na oferowane zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli planujemy pracować w trasie, łącząc się z różnymi sieciami.
Przed zakupem należy zastanowić się nad kilkoma czynnikami jak będziemy wykorzystywali laptop w pracy, aby następnie dobrać odpowiednie urządzenie. Naszym zdaniem, nie warto robić tego samemu tylko skorzystać z doradztwa ekspertów zajmujących się na co dzień sprzedażą takich urządzeń i wspólnie dobrać wówczas komputer, który idealnie będzie nas wspierał w naszych licznych zadaniach.
Może to Ci się spodoba
Prosty sposób na dodatkową gotówkę? Sprawdźmy to!
Designerska sofa, udany urlop z gwarancją wspaniałej pogody, nowy komputer – prawdopodobnie każdy z nas bez problemu wydałby dodatkową gotówkę. Pozostaje jednak odwieczny problem – skąd ją wziąć? Najczęściej wybieramy
Wakacje w Chorwacji? Ialne miejsce dla żeglarzy!
Chorwacja, z jej niekończącymi się wybrzeżami, setkami malowniczych wysp i niesamowitą kulturą, stanowi atrakcyjny cel dla miłośników morza i żeglarstwa. Przez lata, kraj ten stał się jednym z najpopularniejszych destynacji
Branża ubezpieczeniowa inwestuje w nowe technologie
Aplikacje mobilne w ubezpieczeniach powoli stają się standardem w zachodniej Europie. Polski rynek ma wiele do nadrobienia. Wciąż tylko niewielki odsetek ubezpieczycieli udostępnia swoim klientom takie narzędzia. A przykłady z krajowego rynku pokazują,
Konto osobiste korzystne dla kierowcy – dowiedz się, jak znaleźć taki produkt
Dobre konto osobiste powinno być dopasowane do potrzeb właściciela. Decydując się na otwarcie ROR-u, warto poszukać banku, który zaproponuje Ci skrojone na miarę profity i spełni konkretne oczekiwania. Podpowiadamy, jak
Rynek ubezpieczeniowy szykuje się do wprowadzenia nowych przepisów
W lutym 2018 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wprowadzić w życie dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń. Nakłada ona nowe obowiązki na pośredników ubezpieczeniowych. Będą oni musieli badać potrzeby klienta i dopasować do nich
W tym roku wzrost cen nie powinien przekroczyć 2 proc
Po spadku w czerwcu do najniższego tegorocznego poziomu inflacja w lipcu znów nieco przyspieszyła – do 1,7 proc. Wciąż jednak utrzymuje się na poziomie zdrowym dla gospodarki i pozostaje poniżej celu inflacyjnego. Dlatego stopy
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post