Jak sieć SD-WAN może pomóc firmie? O czym warto wiedzieć?

Jak sieć SD-WAN może pomóc firmie? O czym warto wiedzieć?

Wiele przedsiębiorstw ma swoje oddziały w różnych lokalizacjach na terenie kraju lub poza nim. Aby móc sprawnie nimi zarządzać, powinni korzystać z wydajnej, skalowalnej i w pełni elastycznej sieci. Optymalnym rozwiązaniem jest sieć SD-WAN.

Czym jest sieć SD-WAN?

Sieć SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) to rozległe i inteligentne łącze, sterowane zdalnie z poziomu scentralizowanego pulpitu. Pozwala firmie oddzielić od fizycznej warstwy sprzętowej zarządzanie aplikacjami, połączeniami sieciowymi czy polityką bezpieczeństwa. Jest to więc rozwiązanie odpowiednie zwłaszcza dla firm, które utrzymują swoje aplikacje i infrastrukturę w wirtualnej chmurze.

Sieć SD-WAN umożliwia zoptymalizowanie łącza poprzez wykorzystanie mechanizmu inteligentnego trasowania przy użyciu brzegowych routerów, zlokalizowanych w różnych oddziałach przedsiębiorstwa. Zapewnia to uzyskanie wysokiej wydajności i bezpieczeństwa sieci, a także jej optymalne wykorzystanie. Możliwe jest rozszerzenie sieci WAN o kolejne połączenia, w tym BDI, xDLS, LTE czy MPLS, aby korzystać z przepustowości różnego typu łączy – w zależności od biznesowych priorytetów dla oddziałów i aplikacji krytycznych.

Dlaczego warto korzystać z sieci SD-WAN?

Sieć SD-Wan zapewnia firmom wiele korzyści. Poznaj najważniejsze z nich.

Usprawnienie procesów biznesowych

Korzystanie z sieci SD-WAN usprawnia różne procesy biznesowe, m.in. wyszukiwanie produktów w bazie, zarządzanie oddziałami, wymianę informacji czy obsługę klientów. Tego typu rozległa sieć działa w wydajny sposób, zwiększając prędkość przesyłania danych oraz poprawiając działanie aplikacji.

Brak ryzyka problemów związanych z awarią sieci

W przypadku awarii jednego z wykorzystywanych łączy, zostanie ono automatycznie przełączone na prawidłowo działające, dzięki czemu nie dojdzie do przerwania połączenia z siecią. Pozwoli to zapobiec kosztownym przestojom w działalności.

Większe bezpieczeństwo danych

Dane przesyłane za pośrednictwem sieci SD-WAN oraz krytyczne aplikacje są lepiej zabezpieczone dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa.

Redukcja kosztów operacyjnych

Za sprawą ujednolicenia infrastruktury sieciowej można ograniczyć koszty jej utrzymania. Nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów działu technicznego w poszczególnych oddziałach, ponieważ można zarządzać sprzętem, aplikacjami i danymi w sposób zdalny.

Usprawnione zarządzanie siecią

Klient biznesowy może ją konfigurować i zarządzać nią w intuicyjny sposób, z poziomu scentralizowanego pulpitu zdalnego w wirtualnej chmurze – obsługiwanego z poziomu przeglądarki stron internetowych.

Skalowalność usługi

Istnieje możliwość dodania w dowolnym momencie nowych łączy do sieci SD-WAN, a także dodatkowych usług sieciowych czy mechanizmów bezpieczeństwa.

Netia SD-WAN+ – rozległa sieć nowej generacji

Usługa SD-WAN+ od Netii umożliwia integrację oddziałów firmy z chmurą prywatną lub publiczną. Klient ma zapewnioną instalację „pod klucz” – począwszy od projektu, a skończywszy na wdrożeniu infrastruktury sieciowej. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia platforma Fortigate, która pozwala filtrować strony internetowe i monitorować domeny odwiedzane przez użytkowników. Klient Netii może integrować w jednym systemie dowolną liczbę aplikacji, urządzeń i oddziałów. Jakość usługi jest gwarantowana usługą SLA.

Previous Czym są sloty casino Drops & Wins?
Next Startupy w dzisiejszych czasach: ryzykowny krok czy bezpośrednia droga do sukcesu i swobody działania

Może to Ci się spodoba

Najważniejsze funkcje naklejek reklamowych — dlaczego warto zainwestować w naklejki drukowane na zamówienie?

Naklejki reklamowe można obecnie spotkać wszędzie — zarówno w sklepach czy restauracjach, jak i na zewnątrz. Popularność tej formy promocji od lat nie słabnie, co jest bez wątpienia związane z

Dlaczego firmy inwestują w kursy językowe?

Wraz z internacjonalizacją rynków coraz większego znaczenia nabiera współpraca między sektorami biznesowymi w różnych krajach. Oznacza to, że firmy, które chcą być obecne na międzynarodowym rynku, muszą być w stanie

Lokal biurowy w kontenerze: czy to dobry pomysł?

Kontener biurowy sprawdzi się wszędzie, gdzie istnieje konieczność zorganizowania miejsca pracy na szybko i w „polowych” warunkach. Mobilne biuro można posadowić niemal wszędzie, w krótkim czasie i bez konieczności załatwiania

Firmy pożyczkowe mogą całkowicie zniknąć z rynku

Nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim narzuci restrykcyjne limity prowizji i opłat pobieranych od klientów firm pożyczkowych. Propozycja, którą przedstawił resort sprawiedliwości, zakłada, że koszty pozaodsetkowe mają spaść z obecnych 55 proc. do maksymalnego

Tylko 220 z 6 tys. firm wykonało obowiązkowy audyt energetyczny

Zaledwie 220 przedsiębiorstw złożyło informację o przeprowadzeniu audytu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zobowiązanych jest do tego w sumie ponad 6 tys. podmiotów. Na realizację audytu pozostały im tylko trzy miesiące. Za

W 2017 r. prognozowany jest wzrost cyberataków

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się narastających wyzwań związanych z ochroną danych i infrastruktury IT. Z raportu EY wynika, że ponad połowa firm miała w ostatnim czasie do czynienia z naruszeniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź