Kiedy opłaty można zaliczyć do kosztów przychodu firmy?

Kiedy opłaty można zaliczyć do kosztów przychodu firmy?

Od niedawna można spotkać się z sytuacją, gdy podatnik chce zaliczyć poniesione wydatki do kosztów przychodu, jednak nie posiada stosownych dokumentów. Przykładem może być wynajem pomieszczenia i regulowanie wszelkich dodatkowych świadczeń. Problem może wyniknąć, kiedy posiadacz miejsca domaga się, żeby faktury były wystawione na jego dane identyfikacyjne.

Wszelkie wydatki muszą być udokumentowane w protokołach kasowych przedsiębiorstwa. Regulując faktury i tworząc rejestr możemy przed organami skarbowymi udowodnić nakłady pieniężne. Organy podatkowe niejednokrotnie nie uznają innych dokumentów potwierdzających wszelkie koszty. W takiej sytuacji można zwrócić się z prośbą do sądu o wyjaśnienie danej sprawy.

W ostatnich latach ukazało się wiele spraw sądowych odnoszących się do powyższej kwestii. Sądy za każdym razem uznawały inne dokumenty dowodzące poniesionych nakładów pieniężnych i umożliwiały włączenie poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.

Należy jednak mieć na uwadze poglądy instytucji podatkowych, które wielokrotnie komplikują rozliczanie się. Są to bowiem podmioty, które dokładnie przestrzegają określonych reguł. Wtedy trzeba się dokładnie zastanowić czy warto rozpoczynać z nimi konflikt.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Po jakim czasie można anulować umowę na okres próbny?
Next Kiedy ponosimy konsekwencje jak rezygnujemy z wynagrodzenia?

Może to Ci się spodoba

Koszty 0 Comments

Kiedy można zmienić stawkę amortyzacyjną?

Możliwość wprowadzenia zmian do pierwotnych warunków amortyzacji dla przedsiębiorców jest bardzo rygorystycznie traktowane przez przepisy o amortyzacji. Regulacje prawne zawarte w ustawie o CIT oraz PIT, przewidują możliwość obniżania lub

Wydatki na psa – ochroniarza jako koszty uzyskania przychodu

Gdy przedsiębiorca „zatrudni” psa do ochrony firmy, może odliczyć wydatki poniesione na utrzymanie zwierzęcia od dochodu. Jako koszty uzyskania przychodu można zakwalifikować wydatki poniesione nie tylko na wyżywienie, ale też

Koszty 0 Comments

Ile wynosi składka wypadkowa w 2013 roku?

Każdy pracodawca musi przekazywać obowiązkowe składki ubezpieczeniowe za swoich podwładnych (emerytalne, zdrowotne, itd.). W przypadku ubezpieczenia wypadkowego przełożony pomija pracowników, którzy znajdują się na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Metody obliczania

Koszty 0 Comments

Czego dotyczą koszty reprezentacji?

Pod koniec poprzedniego roku Ministerstwo Finansów zastosowało ogólne zmiany w sprawie wydatków na reprezentację. Wdrożono atrakcyjne zasady, które szczegółowo ustanawiają możliwości przedsiębiorców. Są bardzo korzystne i interesujące dla wielu firm.

Koszty 0 Comments

Jak określić wartość mieszkania do celów amortyzacji?

Biznesmeni, którzy zdecydowali się zaadaptować cześć swojego mieszkania na cele prowadzonej działalności gospodarczej, mogą odliczyć straty amortyzacji w ramach prowadzonej działalności. Decydując się na taki czyn, należy w początkowej fazie:

Koszty 0 Comments

Zakup licencji kosztem podatkowym

Każde przedsiębiorstwo, oprócz podwładnych, potrzebuje sprzętów i urządzeń, do sprawniejszego wykonywania obowiązków. Aby usprawnić funkcjonowanie dostępnych technologii warto zakupić dodatkowe programy, które pozwolą na wprowadzenie nowych opcji, poprawią jakość i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź