Dyskryminacja kobiet powodem zmian ustawowych

Dyskryminacja kobiet powodem zmian ustawowych

Z badań prowadzonych przez Komisję Europejską wynika, że panie nie są dopuszczane do zarządu dużych firm czy spółek. Zazwyczaj rządy przejmują mężczyźni (stanowią ponad 90%) i to oni podejmują kluczowe rozporządzenia. Zgodnie z planami różnica ta się zmieni, bowiem właśnie trwa wdrażanie nowych przepisów.

Niepokojące wyniki analiz doprowadziły do tego, że zatwierdzenie ustawowych zmian stało się konieczne. Dlatego według KE kobiety powinny stanowić minimum 40% wszystkich udziałowców i posiadać takie samo prawo do głosu i kandydatury.

Przygotowywany plan jest kolejnym etapem starań prowadzonych przez Parlament Europejski, który ciągle podkreślał problem równouprawnienia oraz nierównych szans na rozwój zawodowy. Wszystkie dyskusje i przeprowadzone do tej pory rozmowy będą podstawą do budowania przepisów.

Celem KE jest zmniejszenie dysproporcji płciowej we władzach dużych spółek oraz korporacji. Do 2020 roku w planach jest uzyskanie poziomu 40% kobiet o funkcjach kierowniczych. To wzrost o 30% i wydaje się nieosiągalny. Jednak według ustaleń nadal najważniejsze przy wyborze zarządu pozostanie szerokie doświadczenie, wykształcenie oraz umiejętności.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak dobrze pisać wiadomości służbowe?
Next Czy każdy może zostać tłumaczem przysięgłym?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Jak założyć spółkę jawną?

Spółka jawna to dziś prawdopodobnie najłatwiejsza w zarządzaniu spółka osobowa. W związku z tym pewnie taka duża powszechność zakładania. Zwykle, ma własny kapitał (wkład własny członków spółki oraz profity spływające

Spółki 0 Comments

Wszystko o kosztach w spółce cywilnej

Jednym z bardziej istotnych zadań każdego przedsiębiorstwa jest zgodne z prawdą przedstawianie kosztów uzyskania przychodu. Okazuje się natomiast, że każda firma ma swoje mechanizmy związane z potwierdzaniem wydatków. W taki

Spółki 0 Comments

Jak przygotować pełnomocnictwo?

Pełnomocnictwo jest dokumentem sporządzanym na piśmie, czasami również ustnie, który ma duże znaczenie w czasie rozprawy sądowej. Upoważnia pełnomocnika do reprezentowania klienta oraz dochodzenia jego praw. Jak wypisuje się pełnomocnictwo?

Spółki 0 Comments

Czy możliwe jest odzyskanie majątku z przedwojennej spółki?

Okres działań wojennych pamiętany jest jako czas wyjątkowo dotkliwy i bolesny. Nie tylko dla zwykłych ludzi, ale również dla przedsiębiorców. Dzień po dniu utracili swoje firmy, mienie, dobytki całego życia.

Spółki 0 Comments

Jakie są przyczyny likwidacji spółek z o.o.?

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogą przestać istnieć po ich likwidacji. Takie działanie reguluje Kodeks Spółek Handlowych w Polsce. Powodem zaniechania współpracy w ramach opisywanej działalności może być: – przyczyna opisana

Spółki 0 Comments

Czy likwidatorowi spółki jawnej przysługuje wynagrodzenie?

Postępowanie likwidacyjne, jeżeli chodzi o spółkę jawną jest procederem poprzedzającym jej wycofanie się z obrotu prawno-gospodarczego i wykreślenie z KRS. Czy likwidatorowi spółki jawnej należy się wynagrodzenie za czynności przeprowadzone

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź