Jak wygląda procedura otwierania fundacji?
Obecnie w kraju funkcjonuje wiele fundacji, które chcą udzielać pomocy pokrzywdzonym. Każda z nich podejmuje odrębny temat, wyznacza sobie bardzo różne cele i buduje sprecyzowany program działania. Czy prowadzenie fundacji od początku jest kłopotliwe? Jakie dokumenty wypełnić?
Po pierwsze rejestracja fundacji jest prawie taka sama jak podczas otwierania działalności gospodarczej. Najważniejsze, żeby została wciągnięta do Krajowego Rejestru Sądowego, a tym samym uzyska osobowość prawną.
Oprócz tego założyciel powinien udać się do notariusza, aby utworzyć statut oraz potwierdzić go prawnie. Trzeba zawrzeć w nim dane dotyczące siedziby, stanu majątkowego, przyczyn uruchomienia oraz zakresu wdrażanych czynności. Jeśli nie ma pieczęci notariusza dokument należy uważać za nieważny. Za skorzystanie z pomocy trzeba przekazać odpowiednią opłatę.
Oczywiście podstawą funkcjonowania jest wskazanie powodu, dla którego została otwarta fundacja. Plan działania może być rozbudowany (np. pomoc dzieciom) lub zawężać się do sporadycznie występującego problemu (np. agresja wobec dzieci przez osoby uzależnione od narkotyków). Z upływem czasu fundacja jest w stanie delikatnie przekształcić swój profil, aczkolwiek baza musi zostać bez zmian.
Na koniec warto wspomnieć, że fundacja nie osiąga osobistych korzyści materialnych za wykonywanie swoich działań. Głównie finansowana jest przez sponsorów, którzy przekazują środki na pracę oraz pomoc fundacji.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post