Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów
W tym roku Polska Izba Przemysłu Targowego, jedyna ogólnopolska i najważniejsza organizacja przemysłu targowego w Polsce obchodzi Jubileusz 20-lecia samorządu przedsiębiorców działających w branży targowej. Kulminacją obchodów Jubileuszu była uroczysta Gala Jubileuszowa w dniu 28 października 2013 r., w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki – Janusza Piechocińskiego. Gala Jubileuszowa była doskonałą okazją na podsumowanie dorobku PIPT, która od początku swojego istnienia jest integratorem polskiego środowiska targowego, a także zabiega o popularyzację i wsparcie idei targów przez władze państwowe i samorządowe oraz o wsparcie dla tej idei ze strony osób publicznych, reprezentujących świat polityki, gospodarki i nauki.
Komitet Honorowy
W związku z obchodami Izba powołała Komitet Honorowy i zaprosiła do tego grona wybitnych ludzi świata polityki, gospodarki, nauki i mediów, którzy swoją działalnością zawsze wspierali ideę targów i przyczyniali się do ich rozwoju. Komitetowi przewodniczył Janusz Piechociński, Minister Gospodarki i Wicepremier. W skład Komitetu weszli: poseł na Sejm RP Adam Szejnfeld z Sejmowej Komisji Gospodarki; przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej: Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Janusz Steinhoff, b. Wicepremier i Minister Gospodarki, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Tadeusz Donocik, b. Wiceminister Gospodarki, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej; laureaci wyróżnienia PIPT „Ambasador Targów”: Waldemar Pawlak, b. Wicepremier i Minister Gospodarki, Poseł na Sejm RP, Wojciech Lubawski, Prezydent Miasta Kielc, Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania; W Komitecie Honorowym nie mogło zabraknąć również przedstawicieli świata nauki. Reprezentował ich prof. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz dr Marcin Gębarowski z Politechniki Rzeszowskiej. Natomiast media reprezentował redaktor naczelny magazynu Brief, Grzegorz Kiszluk.
20 pracowitych lat
Gala Jubileuszowa była doskonałą okazją na podsumowanie 20-letniego dorobku Polskiej Izby Przemysłu Targowego, która od początku swojego istnienia integruje środowisko targowe i zabiega o popularyzację i wsparcie idei targów przez władze państwowe i samorządowe oraz o wsparcie dla tej idei osób publicznych, reprezentujących świat polityki, gospodarki i nauki.
– W ciągu tych 20 lat udało się wprowadzić standardy europejskie. Poddać sektor targowy w Polsce nie tylko standaryzacji definicyjnej, ale także jakościowej – mówił prezes PIPT, Andrzej Byrt podsumowując 20-letni dorobek Izby.
PIPT dziś to 72 przedsiębiorców, w tym 22 organizatorów targów i operatorów obiektów targowych z 15 miast, organizatorzy wystąpień polskich wystawców na targach za granicą, firmy świadczące usługi projektowania, budowy i wyposażenia wnętrz, firmy transportu i spedycji targowej, a także inni graczy na rynku targowym. Te lata intensywnego rozwoju uczyniły z niej najważniejszą organizację przemysłu targowego w Polsce.
Na przestrzeni 20 lat działania polskiego samorządu targowego ponad 23 mln uczestników w kraju skorzystało z targów, jako najskuteczniejszego instrumentu marketingu i komunikacji biznesowej, a także jako instrumentu internacjonalizacji małych i średnich przedsiębiorstw oraz promocji eksportu.
W ciągu tych 20 lat dokonał się spektakularny rozwój przemysłu targowego w Polsce, powstało wiele nowych ośrodków targowych, w których odbywa się rocznie kilkaset targów i wystaw, odgrywające wielkie znaczenie nie tylko dla rozwoju poszczególnych miast targowych i regionów, ale również dla całej gospodarki Polski.
– Mamy szereg imprez, które nie boją się konkurencji europejskiej, a nawet światowej. Wszędzie gdzie mamy silny przemysł tam są znaczące targi – mówił Andrzej Byrt.
– Targi to miejsce dla innowacji, dla tego co wchodzi na rynek i ma szansę zmienić sytuację w wielu branżach, i właśnie z tego powodu targi to tak ważne miejsce, w którym odbywają się spotkania biznesowe – mówiła dyrektor biura PIPT, Marzenna Łukaszewicz.
Uczestnikom Gali został przekazany Jubileuszowy Raport Targowy 2012, który nie tylko dostarczy cennych informacji i danych o kondycji rynku targowego w 2012 roku, ale także jest doskonałym podsumowaniem działań Izby w minionym dwudziestoleciu.
Zasłużeni dla rozwoju tragów
Podczas Gali odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych Postanowieniami Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego osobom zasłużonym dla rozwoju gospodarki, a w szczególności przemysłu targowego w Polsce.
Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński gratulował zaangażowanym w przemysł targowy i zachęcał do dalszej pracy na rzecz rozwoju targów.
– To jest nieustanna praca. Apeluję do Państwa, abyśmy jeszcze bardziej zintensyfikowali te działania.
Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Andrzej Bobiński, prezes zarządu Transmeble International sp. z o.o. Przedsiębiorstwa Międzynarodowej Spedycji Targowej, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej PIPT. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Alojzy Kuca, Członek Honorowy PIPT, inicjator i współzałożyciel Izby, były wiceprezes zarządu. Krzyżem Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został Károly Nagy, Członek Honorowy PIPT, obywatel Węgier, inicjator powołania do życia i były wieloletni dyrektor zarządzający CENTREX – Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, od 2008 roku realizującego audyt danych statystycznych targów organizowanych przez członków PIPT.
– Takie dni jak dziś są czymś co pobudza do działania – mówił tuż po otrzymaniu odznaczenia Andrzej Bobiński.
– Z pewnością ten dzień jest ogromnie ważny dla wielu moich koleżanek i kolegów, również dla mnie. Dzień bardzo wzruszający i napawający optymizmem – mówiła Marzenna Łukaszewicz, dyrektor biura PIPT i jedna z odznaczonych.
Za zasługi na rzecz rozwoju polskiego samorządu targowego odznaczeni zostali:
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Żaneta Berus
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Grażyna Grabowska
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Małgorzata Legiędź – Gałuszka
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Jan Lisiak
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Marzenna Łukaszewicz
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Andrzej Meliński
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Agnieszka Strzelczyk – Walczak
Srebrnym Krzyżem Zasługi – Halina Trawa
Brązowym Krzyżem Zasługi – Elżbieta Derdzikowska
Brązowym Krzyżem Zasługi – Marek Dobiszewski
Brązowym Krzyżem Zasługi – Adam Gabrysiak
Brązowym Krzyżem Zasługi – Włodzimierz Gola
Brązowym Krzyżem Zasługi – Beata Gorajek
Brązowym Krzyżem Zasługi – Pan Zygmunt Kosmala
Brązowym Krzyżem Zasługi – Ewa Niemczyk
Brązowym Krzyżem Zasługi – Roman Obst
Brązowym Krzyżem Zasługi – Mirosław Pietrucha
Brązowym Krzyżem Zasługi – Ewa Rachoń
Brązowym Krzyżem Zasługi – Jacek Serkuczewski
Brązowym Krzyżem Zasługi – Maciej Witkowiak
Brązowym Krzyżem Zasługi – Grzegorz Wiśniewski
Brązowym Krzyżem Zasługi – Piotr Wojewodzic.
Ambasador targów 2012
Podczas Gali wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński wręczy także Honorowy Tytuł „Ambasadora Targów 2012” Prezydentowi Miasta Poznania, Ryszardowi Grobelnemu.
– Dla każdego prezydenta Poznania targi to jedno z najważniejszych wydarzeń i jedna z najważniejszych instytucji. Dla mnie to obowiązek spojrzenia na targi w kontekście ogólnopolskim, na różne wydarzenia targowe, również te, które dzieją się poza Poznaniem – tak Ryszard Grobelny komentował otrzymanie honorowego tytułu „Ambasadora Targów”.
Tytuł ten Izba przyznaje od 2011 roku. Jest to szczególne wyróżnienie w przemyśle targowym, poprzez które Izba docenia rolę i zaangażowanie osób ze świata biznesu, nauki lub polityki, przyczyniających się do rozwoju przemysłu targowego w Polsce i popularyzacji idei targów.
Więcej informacji:
www.polfair.pl
Aleksandra Rogatka
Tel. 505 23 83 44
ola.rogatka@europortmedia.pl
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
O co chodzi w opłacie półkowej?
Od kilku lat wiele koncernów i dostawców proponuje sprzedawcom opłaty półkowe za lepsze wyeksponowanie produktów. Czy jest to zgodne z prawem? Co dalej z tym procederem? Według przepisów dotyczących zwalczania
Rynek pracy przechodzi transformację
Niedobory siły roboczej, zmiany demograficzne i rosnący udział technologii to dziś główne czynniki, które przeobrażają rynek pracy w Europie. Wpływają na niego również zmieniające się oczekiwania młodych pracowników, którzy szukają nowych sposobów
Krótka historia ewolucji damy do towarzystwa
Specyfika najstarszego zawodu świata przez stulecia ewoluowała i zmieniała swoją postać. Mimo powszechnego przekonania bycie panią do towarzystwa nie zawsze wiąże się ze świadczeniem usług seksualnych. Prześledźmy zmiany jakie dokonały
Umowa pożyczki pod zastaw – na co szczególnie zwracać uwagę?
Poza pożyczkami online bardzo często możemy się spotkać z różnymi rodzajami biur czy lombardów, które oferują zobowiązania pod zastaw. Ma to swoje zalety: nie trzeba na przykład się logować na
Polacy wciąż rzadko inwestują swoje oszczędności
Inwestujących w funduszach inwestycyjnych jest około 2 milionów. Ich liczba dość dynamicznie się zmienia, co wskazuje na spekulacyjny, krótkoterminowy charakter inwestycji. Mimo niskich stóp procentowych i jeszcze niżej oprocentowanych lokat Polacy większość
Polacy spędzają w internecie już 6 godzin dziennie
Na świecie 2,8 mld osób korzysta z serwisów społecznościowych. Dynamiczny rozwój social mediów stwarza dużo szans, ale też niesie zagrożenia. Z jednej strony poszerzają horyzonty, z drugiej zamykają użytkowników w kręgu przyjaznych mu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post