Czy idealny pracownik istnieje?
Celem każdego przełożonego jest znalezienie wartościowego pracownika na wolne stanowisko pracy. Żeby jednak wskazać najlepszego kandydata należy zastosować kilka najważniejszych czynności, które ułatwią cały proces i pomogą w podjęciu właściwych kroków. Jak zatem organizować rozmowy kwalifikacyjne, aby wybrać najlepszych?
Pracodawca powinien stosować wiele strategii, jednak wyróżnić można trzy podstawowe etapy przyjmowania pracowników. Wśród nich znajduje je przede wszystkim:
– rekrutacja – to pierwsza rozmowa z kandydatem. Powinno zostać przeprowadzone tak, aby jak najlepiej poznać charakter przyszłego pracownika, umiejętności, wykształcenie, możliwości oraz konieczny do pracy potencjał,
– selekcja – następuje w sytuacji, gdy przełożony wybrał kilka wyróżniających się osób, ale nie umie zdecydować się na konkretny wybór. Wówczas zazwyczaj zleca się zadania, które wykluczą gorszych, a wyróżnią najlepszych,
– adaptacja – to końcowy etap, który następuje po dokonaniu wyboru i zatrudnieniu. Polega na przystosowaniu pracownika do zasad funkcjonujących w przedsiębiorstwie oraz środowiska współpracowników.
Nie da się zaprzeczyć, że cykl pozyskiwania odpowiedniego pracownika jest czasochłonny i często kosztowny. Firma poszukująca najlepszego kandydata musi uzbroić się w cierpliwość i nie przyjmować kogokolwiek. Warto też pamiętać, że nie zawsze wytypowany ma obowiązek zgodzić się na proponowane warunki.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post