W jakim celu zawiera się umowę agencyjną?
Wedle Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada istnienie agenta oraz zlecającego zadanie do wykonania. Innymi słowy określa reguły pośredniczenia w transakcjach usługowych. Po co zawiera się umowę agencyjną? Kiedy warto ją wybrać i dlaczego?
Na wstępie warto powiedzieć, że umowa agencyjna pogłębia porozumienie z kontrahentem, mnoży zainteresowanych konkretną ofertą, pomaga w sprzedaży usług, a oprócz tego pośredniczy na koniec każdego zamówienia.
Fundamentem każdej umowy agencyjnej jest określenie wynagrodzenia dla agenta, czas trwania współpracy, warunki obliczania premii oraz zasady zarządzania wspólnymi interesami. Oczywiście dokument powinien przyjąć formę pisemną, gdyż jest bardziej wiarygodny.
Zazwyczaj umowę agencyjną zawiera się w branży deweloperskiej, ubezpieczeniowej oraz finansowej. Agenci zajmują się pozyskiwaniem zainteresowanych, szukają klientów dla zewnętrznej firmy lub osoby, która proponuje wykonanie dowolnego zadania (zbycie mieszkania, dzierżawa, wymiana).
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Umowa o dzieło. To powinieneś o niej wiedzieć
Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie nazywane są umowami śmieciowymi. Obecnie ustawodawcy zmierzają do ograniczania nadmiernego wykorzystywania tych umów w relacjach przedsiębiorca – osoba świadcząca pracę, zmieniając przepisy dotyczące „oskładkowania”
Kiedy zawiera się przedwstępną umowę o pracę?
Według Kodeksu pracy przedwstępna umowa o pracę nie funkcjonuje. Jednak nie oznacza to, że nie może zostać zastosowana, gdy obie strony uznają, że jest konieczna. Jakie informacje muszą znaleźć się
W przyszłym roku będą obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy. Ograniczenia w umowach na czas określony
Za niecałe pół roku wejdą w życie zmiany w Kodeksie pracy. Po podpisie prezydenta nowelizacja czeka na opublikowanie w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy wprowadzą inne zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie
Kiedy warto podpisać kontrakt eksportowy?
Duża część polskich właścicieli zawiera współpracę z zagranicznymi firmami, ponieważ ma nadzieję na zysk. Aby transakcje toczyły się zgodnie z ustaleniami należy podpisać umowę, która zapewni bezpieczeństwo. Czy właściwym rozwiązaniem
Umowa zlecenie – „śmieciówka”, czy uczciwa propozycja
Wiele osób, którzy świadczą pracę na podstawie umowy zlecenie zastanawia się czym kieruje się pracodawca zawierając z nimi umowę cywilnoprawną, a nie umowę o pracę. Czasem nie wiemy również co
Pracodawcy szukają sposobów na zatrzymanie pracowników tymczasowych. Część z nich przejdzie na etat
Z końcem listopada upływa 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy. W wielu firmach, które opierają się w dużej mierze na pracownikach tymczasowych, może to oznaczać zmianę strategii zatrudnienia.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post