Kiedy stosuje się kontrakty eksportowe?
Duża część przedsiębiorstw zawiera kontakt z zagranicznymi korporacjami, ponieważ upatruje w tym nadzieje na przychody. Aby interesy przebiegały w zgodzie z oczekiwaniami należy zawrzeć umowę, która zapewni poczucie bezpieczeństwa. Czy właściwym wyjściem okaże się kontrakt eksportowy? Czym się charakteryzuje?
Przede wszystkim należy powiedzieć, że kontrakt eksportowy ma kształt umowy kupna-sprzedaży. Zazwyczaj zawierany pisemnie oraz wydawany kontrahentom. Wielokrotnie oprócz umowy obie strony dostają dodatkowe dokumenty, które regulują pozostałe zasady współdziałania (specyfikacja towaru, próbki materiałów, katalogi, stała oferta).
Każdy właściciel firmy musi pamiętać, aby w kontrakcie znalazły się istotne informacje dotyczące regulowania należności, rabatów, przewozu towarów, kontaktu w sprawie zamówienia, ewentualnych reklamacji lub nieprzewidzianych kłopotów.
Reasumując, kontrakt eksportowy proponowany jest klientom z różnych krajów świata. Dzięki niemu są w stanie ustalić swoje oczekiwania oraz zabezpieczyć interesy przed złodziejami i komplikacjami.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Umowa o dzieło. To powinieneś o niej wiedzieć
Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie nazywane są umowami śmieciowymi. Obecnie ustawodawcy zmierzają do ograniczania nadmiernego wykorzystywania tych umów w relacjach przedsiębiorca – osoba świadcząca pracę, zmieniając przepisy dotyczące „oskładkowania”
Czym charakteryzują się umowy agencyjne?
Wedle Kodeksu cywilnego dowolna umowa agencyjna zakłada stanowisko agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Innymi słowy reguluje zasady pośredniczenia w transakcjach usługowych. Po co zawiera się umowę agencyjną?
Lojalność partnerów biznesowych kluczem do sukcesu firmy
Wielu przedsiębiorców stawia w swoich działaniach przede wszystkim na reklamę produktów i usług, ponieważ w tym widzi najlepszą szansę na rozwój i pozyskiwanie klientów oraz kontrahentów. Niestety, taka działalność ma
Prawa autorskie – jak rozliczyć pracę twórczą w ramach umowy o pracę?
Prawa autorskie w kontekście podatków większości z nas kojarzą się z 50%-owymi kosztami uzyskania przychodu. Nie trzeba dodawać, że jest to wskaźnik bardzo korzystnie wpływający na wysokość wynagrodzenia netto pracownika.
Wszystko o umowie pośrednictwa
Duża część transakcji odbywa się w obecności pośrednika. Trzeba jednak pamiętać, że nawet taka forma sprzedaży musi zostać sformalizowana. Czy warto sporządzić umowę pośrednictwa? Jak powinna wyglądać? Na wstępie warto
Kiedy zawiera się przedwstępną umowę o pracę?
Według Kodeksu pracy przedwstępna umowa o pracę nie funkcjonuje. Jednak nie oznacza to, że nie może zostać zastosowana, gdy obie strony uznają, że jest konieczna. Jakie informacje muszą znaleźć się
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post