Jak powinny się ubezpieczać biura rachunkowe?
Dowolne biuro rachunkowe, które pragnie oferować własne usługi, powinno zawrzeć umowę ubezpieczeniową. Będzie stanowiła ochronę i wsparcie na wypadek szkód i krzywd wyrządzonych w ramach prowadzonej działalności. Dodatkowo okaże się zapewnieniem dla klientów, że w razie problemów mogą spodziewać się rekompensaty. Czym wyróżnia się takie ubezpieczenie?
Na wstępie trzeba powiedzieć, że biuro rachunkowe trudni się prowadzeniem księgowości i rachunkowości przedsiębiorstw z każdej branży, organizowaniem i przeprowadzaniem inwentaryzacji, przygotowywaniem sprawozdań i raportów finansowych oraz magazynowaniem całej dokumentacji.
Gdy któryś z powyższych obowiązków zostanie niewłaściwie przeprowadzony lub na szkodę klienta, wówczas może żądać odszkodowania lub zadośćuczynienia finansowego. Wielkość rekompensaty uzależniona jest od rodzaju sprawy oraz wybranego ubezpieczenia.
Standardowe ubezpieczenie dla niewielkiego biura rachunkowego to 10 tys. euro. i musi zostać wykupione w momencie otwarcia. Z pewnością właściciel ma prawo podnieść kwotę i poszerzyć zakres ubezpieczenia, jednak to sprawa indywidualna.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
E-faktury muszą spełniać określone wymagania
Coraz powszechniejsze staje się dokumentowanie transakcji za pomocą e-faktur. Wystawianie faktur elektronicznych ma szereg zalet. Stosowne oprogramowanie komputerowe umożliwia korzystanie z baz zbierających dane kontrahentów i sprzedawanych towarów oraz usług.
Jak zmienić biuro rachunkowe?
Nie masz pełnego wglądu w dokumentację swojego przedsiębiorstwa? Nie zadowala Cię poziom usług świadczonych przez księgowego? Biuro nie dopilnowało ważnych terminów i wątpisz, aby ta współpraca wyszła Ci na dobre?
„Puste faktury” – co grozi za wystawienie?
Zgodnie z art. 62. § 2 Kodeksu karnego skarbowego „Kto fakturę lub rachunek, określone w § 1 (za wykonanie świadczenia), wystawia w sposób nierzetelny albo takim dokumentem posługuje się, podlega
PIT 2021/2022 – którą deklarację wybrać? Do kiedy złożyć?
Poza nielicznymi wyjątkami każdy, kto osiąga w Polsce dochody, jest zobowiązany od odprowadzania podatków. Najważniejszym obowiązkiem sprawozdawczym w tym zakresie są coroczne deklaracje podatkowe. Którą spośród deklaracji podatkowych należy wybrać,
Dlaczego warto sprawdzić swój PIT w nowej usłudze Twój e-PIT
Choć zeznania podatkowe udostępnione w usłudze Twój e-PIT zostały przygotowane na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową, to nierzadko zawierają błędy lub wyliczenia w nich zawarte, są niekorzystne dla podatnika.
Koszty faktoringu – czy to się opłaca?
Usługi faktoringowe cieszą się wzrastającą popularnością z uwagi na możliwość zachowania płynności finansowej oraz większej konkurencyjności wynikającej z możliwości wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności. Czy jednak takie rozwiązanie opłaca
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post