Czym charakteryzuje się spółka komandytowa?

Czym charakteryzuje się spółka komandytowa?

W grupie spółek osobowych ogromnym zainteresowaniem mogą poszczycić się spółki komandytowe, które otwiera się w ramach jednej firmy, składają się z kilku członków, ale nie posiadają osobowości prawnej. Co jeszcze warto wiedzieć o spółkach komandytowych? Czy spraw formalnych dotyczących zakładania jest wiele?

Na wstępie warto powiedzieć, że spółka komandytowa działa w oparciu o Kodeks spółek handlowych i organizowania jest przez minimum dwóch wspólników, którzy planują wspólne posiadanie działalności gospodarczej.

Aby spółkę działała zgodnie z przepisami należy podpisać umowę komandytową, która zawiera informacje na temat prowadzonej firmy, branży, pozostałych inwestorów, kapitału własnego. Całość powinna mieć formę aktu notarialnego, który będzie podstawą do rejestracji spółki.

Reasumując, spółka komandytowa jest ciekawym wyjściem dla wspólników, którzy pragną odpowiadać tylko za osobiste czyny. Okazuje się jednak, że zobowiązującym i ważnym elementem istnienia jest umowa, która wygasa po dość długim czasie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jakich klientów muszą obsługiwać sprzedawcy?
Next Na jakich zasadach oddaje się samochody poleasingowe?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Jak przygotować pełnomocnictwo?

Pełnomocnictwo jest dokumentem sporządzanym na piśmie, czasami również ustnie, który ma duże znaczenie w czasie rozprawy sądowej. Upoważnia pełnomocnika do reprezentowania klienta oraz dochodzenia jego praw. Jak wypisuje się pełnomocnictwo?

Spółki 0 Comments

Jak funkcjonuje spółka komandytowa?

Wśród spółek osobowych dużą popularnością cieszą się spółki komandytowe, które zakłada się na potrzeby przedsiębiorstwa, posiadają kilku wspólników, ale nie wykazują osobowości prawnej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o spółkach komandytowych?

Spółki 0 Comments

Jakie są ograniczenia w zawarciu umów pomiędzy spółką a jej udziałowcami?

Zawarcie umowy z funkcjonariuszem spółki kapitałowej jest w dużej mierze ograniczone przez Kodeks spółek handlowych. Ważność niektórych umów jest zależna od spełnienia wymogów opisanych w tych przepisach. Zawarcie przez spółkę

Prawo dla firm 0 Comments

Founders agreement, co to jest i kiedy podpisywać

Founders agreement, czyli umowa założycielska to nic innego jak pierwsze, oficjalne sformalizowanie powstającego startupu i jego założeń.  Choć istnieje wiele typów i rodzajów umów bardziej rozbudowanych i o wiele bardziej

Spółki 0 Comments

Dlaczego przedsiębiorcy zakładają spółki z o.o.?

W zgodzie z prawem celem otwarcia spółki jest zorganizowanie działalności gospodarczej o dowolnym charakterze. Zwykle funkcjonuje w ramach umowy między członkami lub ustalonego wspólnie statutu. To przedsiębiorcy decydują o strategii

Spółki 0 Comments

Czy obywatel innego kraju może założyć firmę w Polsce?

Zakładanie spółki z obywatelem polskim odbywa się na takich samych wytycznych, co jej utworzenie z obywatelem Unii Europejskiej. Czy zasady te są takie same w przypadku zakładania działalności gospodarczej wraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź