Biura na wynajem, czyli sale na godziny

Biura na wynajem, czyli sale na godziny

Co łączy wolnych strzelców i mikroprzedsiębiorców z trenerami biznesu? Ci ostatni szkolą swoich podopiecznych, by w jak najefektywniejszy sposób angażowali się w swoją pracę i jej otoczenie. Łączy ich także środek doraźny szkolenia – sala konferencyjna. Pomieszczenie, które przybierać może najrozmaitsze formy, ceny i wyposażenie.

Nie tylko sala

Organizacja szkoleń w salach konferencyjnych wychodzi daleko poza opłacenie samego pomieszczenia. Wykorzystanie sprzętu ośrodka, obsługa z cateringiem, ewentualny nocleg (jeśli szkolenie trwa dłużej niż dzień) – biorąc pod uwagę grupę 20 osób, rachunek organizatora takiego szkolenia liczony jest w tysiącach, jak nie dziesiątkach tysięcy złotych. Warto wyłapywać darmowe szkolenia w ramach projektów unijnych lub szwajcarskich. Koordynator grupy czuwa nad prawidłowymi transakcjami i wystawianiem faktur, natomiast cała nauka-zabawa zaliczana jest jako koszt zagranicznych inwestorów.

Wyposażenie

Sale konferencyjno-wykładowe nie przez przypadek kojarzymy z wielkimi ośrodkami. Warszawa, Kraków, Wrocław – wojewódzkie stolice raczą nas licznymi ofertami najmu sal o przeróżnych parametrach. Pod rozmowy coachingowe organizator przeznaczy mniejszy gabinet, z kolei szkolenia-wdrożenia dla dużej grupy pracowników IT organizowane są w klimatyzowanych pomieszczeniach i na co najmniej kilkunastu stanowiskach komputerowych. Projektory, rzutniki i flipcharty przeważnie są za darmo, organizatorzy dopłacają do 20-30 złotych do ceny za wynajem sal na godziny. Kwota dotyczy multimedialnego sprzętu, który jest udostępniany przez ośrodek.

Ośrodki konferencyjne biorą pod uwagę usadowienie słuchaczy względem szkoleniowców. Kwestia prowadzącego i ogólnego dostępu do projektora z każdego zaułka sali jest ważna – audytorium przybiera postaci litery „U” (tak zwana podkowa), „O” (na schemat kwadratowego stołu), rzadziej spotykane są rozwiązania szkolne (ławki) czy teatralno-kinowe. Dwa ostatnie stosowane są na dużych szkoleniach w grupach powyżej 50-100 osób.

Dla każdego, kto przekazuje

Z sali panelowo-dyskusyjnych poza szkoleniowcami „miękkimi” skorzystają także inni. Administratorzy nieruchomości, prezesi fundacji, stowarzyszeń czy klubów, handlowcy i konsultanci w sprzedaży detalicznej, korepetytorzy. Wszyscy przedstawiciele tych grup znajdą dla siebie odpowiednią salę w centrach szkoleniowych. Zarówno wielkich miast pokroju Warszawy, jak i mniejszych ośrodkach (Radom, Białystok). Jakość sprzętu multimedialnego i możliwość wyboru gabarytów sal jest większa w dużych, wojewódzkich ośrodkach.

Ceny

Klienta płacącego za godziny z trenerem, prezesem czy dyrektorem szczególnie interesują stawki za godzinę i dzień szkoleniowy. Przyjęło się, że organizator wylicza poszczególne koszty (materiały, obiad, sprzęt) i kwotą wyjściową operuje już przy ofercie szkolenia.

Gabinet coachingowy oscyluje w granicach 20 złotych za godzinę zegarową i 130 złotych za dzień szkoleniowy (8 godzin z przerwami kawowymi i na obiad). Sale rekrutacyjne na kilka osób to koszt rzędu 21-28 złotych za godzinę, a komputerowe z klimatyzacją podchodzą do 50 złotych za godzinę. Razem z nimi rosną stawki za dzień szkoleniowy – w droższych propozycjach cena przekroczy 500 złotych. Wymienione stawki nie obejmują cateringu i wyposażenia multimedialnego. Fachowcy z długoletnim stażem szkoleniowym dysponują własnym sprzętem i materiałami, dzięki czemu oszczędzają na ostatnim z kosztów.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Zadbaj o swoje finanse osobiste i kontroluj wydatki
Next Pracownicy narzekają na problemy alergiczne w pracy? Zadbaj o czystość

Może to Ci się spodoba

e-Firma i Startup 4 komentarze

Czy firmowa strona internetowa to podstawa?

Internet w ostatnim czasie stał się ogromną potęgą. Jest źródłem wielu wiadomości, ułatwia komunikację z najbliższymi lub wspólnikami, pozwala poszerzać wiedzę i odkrywać nieznane fakty. Czy dobrze przygotowana strona internetowa

Startupy w dzisiejszych czasach: ryzykowny krok czy bezpośrednia droga do sukcesu i swobody działania

Już od kilkunastu lat świat otwiera przed ludźmi zupełnie nowe możliwości, dzięki którym wiele osób może skorzystać z zupełnie innych sposobów na zarabianie środków. Jednym z takich sposobów jest otworzenie

Jak nowoczesne technologie wspierają biznes?

Technologie nie tylko ułatwiają prowadzenie biznesu, ale także zmieniają go. Mają wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwami oraz na podejmowanie strategicznych decyzji. Dziś trudno sobie wyobrazić nowoczesną firmę bez dostępu do zaawansowanych

e-Firma i Startup 1Comments

Dlaczego warto prowadzić sklep w sieci?

Wraz z rozwojem internetu wielu przedsiębiorców postanowiło zainwestować w promowanie firmy w sieci. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątki i dzisiaj liczą duże zyski. Czy rzeczywiście każdy może osiągnąć sukces

Firma 1Comments

Usługi informatyczne dla firmy – jak wybrać najlepszego dostawcę?

W życiu każdej firmy pojawia się moment, kiedy niezbędne jest zewnętrzne wsparcie z zakresu IT. Bardzo często wybór właściwego dostawcy warunkuje prawidłowe działanie wszystkich działów firmy. Co tak naprawdę oznacza

e-Firma i Startup 0 Comments

Założyłeś start-up? Opisz swój projekt, a my to opublikujemy!

Twórcy start-upów powinni korzystać z każdej dostępnej okazji, aby zaprezentować swój projekt szerszej publiczności. Także tej, jaką oferuje nasz serwis. Po wypełnieniu formularza informacja o Państwa firmie ma szanse pojawić się na portalu

1 Comment

  1. grzegorsz
    11 sierpnia, 15:20 Reply
    Organizacja szkoleń w salach konferencyjnych wychodzi daleko poza opłacenie samego pomieszczenia. Jest dużo więcej spraw do załatwienia.

Zostaw odpowiedź