Dotacje unijne przy zalesieniu

Dotacje unijne przy zalesieniu

W ramach Wspólnej Polityki Rolnej, UE z równą troską pochyla się nad stanem i konkurencyjnością gospodarstw rolnych, co jakością terenów zielonych i lasów. W ramach najnowszego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020, wszyscy Ci, którym zależy na dobru lasów lub chcą się podjąć zalesiania gruntów rolnych, mogą liczyć w tym względzie na pomoc realizowaną przez operację „Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów”.

UE od dawna inwestuje w tereny zielone. Dostrzega rolę lasów w całym ekosystemie oraz docenia ich wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Celem programu jest zwiększenie obszarów leśnych poprzez zalesianie i tworzenie terenów leśnych na gruntach rolnych.

Pomoc w tym programie będzie udzielana w różnej formie:

  • jednorazowa zryczałtowana płatność rekompensująca koszty poniesione na wykonanie zalesiania,
  • premia pielęgnacyjna w formie zryczałtowanej płatności z tytułu poniesionych kosztów na utrzymanie, pielęgnowanie i ochronę przed zwierzyną,
  • premia zalesieniowa z formie zryczałtowanej płatności na pokrycie utraconych dochodów z działalności rolniczej.

W pierwszym wymienionym przypadku wartość dotacji jest bardzo zróżnicowana, zależy nie tylko od charakteru zalesienia (iglaste/liściaste), ale także od areału przeznaczonego pod zalesianie. W dwóch pozostałych zależy tylko od wielkości terenu.


Jeśli chcesz skorzystać z dotacji unijnych na zalesianie – to już ostania szansa. Napisz, podpowiemy na jaką kwotę możesz liczyć.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wysyłając wniosek wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie (zobacz)
Previous Najnowszy program PROW 2014 – 2020
Next UE wspiera gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 i OSN. Zobacz na jakie dotacje mogą liczyć rolnicy w ramach najnowszego PROW 2014 – 2020?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kredyt technologiczny FENG – na czym polega i jak działa?

W nowym budżecie unijnym Bank Gospodarstwa Krajowego nadal będzie finansować projekty technologiczne podejmowane przez polskich ambitnych przedsiębiorców. W tym celu został uruchomiony instrument finansowy w formie Kredytu Technologicznego. Jest to

Wiadomości 0 Comments

Obowiązkowe i nielubianie ubezpieczenie OC samochodu

Każdy posiadacz samochodu poszukuje różnych sposobów, aby obniżyć koszty utrzymania własnego samochodu. Łatwo jest ograniczyć koszty eksploatacji, bowiem w dużych miastach coraz częściej bardziej efektywne jest korzystanie z komunikacji miejskiej.

Wiadomości 0 Comments

Dążenie do doskonałości i doskonałych zarobków, czyli polskie trendy na rynku szkoleń

Niezaprzeczalnym faktem jest, że skończenie studiów nie daje pewności znalezienia wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Dyplom ukończenia uczelni ma dla pracodawcy znaczenie głównie w przypadku, gdy pracownik podejmuje pierwszą pracę.

Wiadomości 0 Comments

Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach. Pod tym względem polscy internauci przodują w międzynarodowych rankingach. Reklamy blokowane są wraz z co drugą odsłoną strony – wynika z raportu OnAudience.

Wiadomości 0 Comments

Nowe technologie w służbie obywatelom. Przekształcają państwo urzędów w państwo usługowe

Cyfryzacja i wdrażanie inteligentnych rozwiązań mają przekształcić państwo urzędów w państwo usługowe, otwarte online na obywatela. Zadanie jest bardzo ambitne. Dobrze zrealizowana transformacja to jednak nie tylko ułatwienia dla obywateli, lecz także oszczędności dla obu

Wiadomości 2 komentarze

Złej jakości energia może uszkodzić sprzęt i zwiększyć rachunki za prąd

150 mld euro rocznie wynoszą straty w Unii Europejskiej z powodu tzw. złej jakości energii elektrycznej. Powoduje ona szybsze zużywanie się urządzeń, zwiększa ryzyko utraty danych, podnosi rachunki za prąd oraz prowadzi do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź