Zalety franczyzy

Zalety franczyzy

W świecie polskich przedsiębiorców od dłuższego czasu słyszy się o fenomenie, jakim stała się franczyza. Zarówno początkujący biznesmeni, jak i ci z wieloletnim doświadczeniem, decydują się na wykupienie licencji franczyzowej i otworzenie własnego interesu pod powszechnie znanym szyldem. Można ich zaobserwować już w niemal każdym sektorze przemysłowym – odzieżowym, spożywczym, a nawet gastronomicznym. Co jest powodem tak dużej popularności franczyzy? Jakie wynikają z niej korzyści?

Rozpoznawalność marki

Każdy kto próbował otworzyć własne przedsiębiorstwo, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest przyciągnięcie uwagi konsumenta i zdobycie rozpoznawalności wśród społeczeństwa. Klienci chętniej korzystają z usług oferowanych przez znajome marki, które kojarzą im się w pozytywny sposób. Wybór franczyzny rozwiązuje ten problem, gdyż inwestujemy w już rozpowszechniony na rynku biznes. Konsumenci rozpoznają nasze logo, asocjują je z szeregiem korzyści, jakie zdążyli wcześniej poznać dzięki innym punktom franczyzowym.

Za przykład mogą tu posłużyć sklepy sieci Topaz, które wypracowały sobie doskonale ugruntowaną pozycję w województwie mazowieckim, podlaskim oraz lubuskim. Co więcej, jej rozpoznawalność wciąż rośnie, a grono stałych klientów powiększa się z miesiąca na miesiąc.

Know-how i pomoc od franczyzodawcy

Przy wykupie licencji franczyzowej otrzymujemy w zamian nie tylko prawo do korzystania ze znaku towarowego, lecz również kompleksowo opracowany plan prowadzenia biznesu. Franczyzodawca daje nam wskazówki, które sprawdziły się w przypadku wcześniej powstałych punktów i udziela pomocy w rozwiązywaniu rozmaitych problemów.

Sieć sklepów Topaz zapewnia bezpłatny projekt zarówno aranżacji wnętrz, jak i elewacji sklepów, dostosowany do specyfiki danej lokalizacji, a także zgodny z najwyższymi standardami europejskimi. Aby ułatwić planistykę asortymentu, dostarczamy wypracowane planogramy półek, stoisk specjalistycznych oraz wytyczne dotyczące kierowania ruchem klienta. Oferujemy szereg niezawodnych narzędzi marketingowych, których zadaniem jest podniesienie sprzedaży – wśród nich między innymi: weekendowe akcje promocyjne, programy lojalnościowe w postaci „Karty Stałego Klienta”, akcje plakatowe, a także koloportaż gazetek promocyjnych.

Współpraca z dostawcami

Stając się franczyzobiorcą nie musisz przejmować się  wyborem najlepszych dostawców i prowadzeniem z nimi negocjacji. Dawca licencji jest w stanie wypracować o wiele korzystniejsze warunki handlowe, a staż ich współpracy jest potwierdzeniem niezawodności wybranych dostawców, czy kontrahentów. Tu również za przykład może służyć marka Topaz, której centrala dba o jak najbardziej lukratywne warunki umów. Nasi franczyzobiorcy mogą również korzystać z wynegocjowanych przez sieć okazji na zakup wyposażenia sklepu, w tym mebli, regałów, boksów kasowych, urządzeń elektrycznych, czy oprogramowania. Zapewniamy też doskonałe warunki umów na usługi typu prepaid, karty płatnicze, czy ubezpieczenia grupowe.

Bezpieczeństwo biznesu

Wszystkie wymienione wyżej walory franczyzy, przekładają się na jedną, główną zaletę, jaką jest bezpieczeństwo biznesu. Wykupując licencję franczyzową stajemy się elementem doskonale zorganizowanego systemu, który wyposaża nas w szereg narzędzi, mających uchronić interes przed niepowodzeniem, a jednocześnie zapewnia nam poczucie niezależności poprzez prowadzenie i zarządzanie własnym kapitałem.

Sieć sklepów Topaz kieruje się sprawdzonymi metodami sprzedaży, dzięki czemu rozwija się prężnie, zdobywa coraz większe uznanie na rynku, a przede wszystkim przynosi znaczące zyski swoim przedsiębiorcom. Jeżeli należysz do grona osób ambitnych, chcących zainwestować we własny biznes – stań się posiadaczem licencji supermarketów Topaz!

Previous Firmy MSP mają duży problem z raportowaniem
Next Czy warto ubezpieczyć swoją firmę?

Może to Ci się spodoba

Kurs bitcoina na huśtawce

Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu z 2018 roku najpopularniejsza kryptowaluta znów wróciła do łask inwestorów. Kurs bitcoina na przestrzeni ostatniego miesiąca to jednak ciągła

Empik uruchomi w marcu nową wersję e-sklepu. Zainwestuje też w nową formę dostawy

Sieć Empik czekają duże zmiany. W marcu wystartuje odświeżony e-sklep, w którym znajdą się nowe produkty i kategorie. Dystrybucyjny gigant zamierza znacznie poszerzyć swoją ofertę. Niebawem wprowadzi też opcję click & collect,

Polskie firmy coraz śmielej wychodzą na zagraniczne rynki

W ciągu 25 lat wolności gospodarczej Polska zwielokrotniła wartość swojej wymiany handlowej, przeszła drogę od wyłącznie importera netto do liczącego się eksportera, a teraz polskie firmy sięgają po zagraniczne akwizycje.

Firma 1Comments

Przeciętna polska firma przepłaca za prąd co najmniej 10-15 proc.

Polscy mali i średni przedsiębiorcy marnują prąd przez nieodpowiednie oświetlenie, ogrzewanie i zbędną pracę maszyn. Tym samym zwiększają swoje koszty średnio o 10-15 proc. Inwestycje służące obniżeniu zużycia energii zwracają się nawet wcześniej niż

Mniej niż 20 proc. firm korzysta z chmury

Jedynie 29 proc. krajowych firm korzysta w swojej działalności z technologii mobilnych, 18 proc. – z chmury obliczeniowej, a tylko 8 proc. z dużych zbiorów informacji oraz ich analizy (big data) – wynika z badania IDC

Konsultant IT – kiedy jego pomoc jest niezbędna?

Zarówno małe, jak i duże firmy dostrzegają potencjał postępu technologicznego i chętnie inwestują w nowoczesne systemy informatyczne. Usprawnienia systemów informatycznych oraz doradztwo branżowe zapewniają konsultanci IT. Kiedy warto zwrócić się

3 komentarze

  1. marek
    08 grudnia, 15:38 Reply
    Ten sposób prowadzenie biznesu jest bardzo dobry. My nie musimy nic sami zakładać, tylko wykupujemy logo i działamy.
  2. akcet
    15 grudnia, 19:21 Reply
    Niestety nie każdy decyduje się na takie ryzyko, biorąc znak firmowy. Nie oszukujmy się, że ciężko utrzymać pozycję na rynku.
  3. party
    17 grudnia, 20:13 Reply
    Szkoda tylko, że taka wielka odpowiedzialność w przypadku tego typu działalności gospodarczej. Tak na prawdę wszystkiego trzeba się dowiedzieć samemu.

Zostaw odpowiedź