Rodzaje i charakterystyka kredytów bankowych
Osoby, które decydują się na zaciągnięcie kredytów gotówkowych na dowolne potrzeby, powinny bardzo dobrze zorientować się, jakie rodzaje kredytów obecnie oferują banki i jaka jest ich charakterystyka. Poznając specyfikację poszczególnych kredytów, a dokładniej mówiąc ich wady i zalety, łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie zobowiązanie i co najważniejsze łatwiej będzie nam je spłacić.
Najpopularniejsze kredyty gotówkowe
Kredyty gotówkowe udzielane są zarówno klientom detalicznym (czyli osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej), jak i również klientom korporacyjnym, czyli przedsiębiorcom. Klienci detaliczni, aby sfinansować własne potrzeby najczęściej korzystają z kredytów w rachunku osobisty, kredytu konsumpcyjnego, lombardowego oraz hipotecznego.
Kredyt w rachunku osobistym
Kredyt w koncie osobistym (rachunku osobistym), to bardzo wygodne rozwiązanie, które w dzisiejszych czasach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Kredyt ten polega na tym, że bank pozwala swoim klientom wypłacanie zdecydowanie większej ilości środków pieniężnych, niż wynosi rzeczywisty stan ich konta. Wysokość debetu zależy przeważnie od wiarygodności klienta oraz od jego dochodów. Kredyty w rachunku osobistym, są przeważnie droższe niż w przypadku innych pożyczek.
Kredyt konsumpcyjny
Bardzo dużą popularnością wśród kredytobiorców w naszym kraju cieszą się również kredyty konsumpcyjne, które udzielane są przez banki na określone potrzeby, a warunki spłaty są zawsze indywidualnie ustalane z kredytobiorcą. Najczęstszym zabezpieczeniem kredytu konsumpcyjnego są nie tylko dochody kredytobiorcy, ale również poręczenia innych osób. Maksymalna wysokość kredytu konsumpcyjnego, zależy wyłącznie od możliwości spłaty, jaką dysponuje osoba zaciągająca kredyt.
Kredyt lombardowy
Kredyty lombardowe z kolei, udzielane są zawsze pod zastaw rzeczy ruchomych. W dzisiejszych czasach. kredyty te najczęściej udziela się pod zastaw samochodu i co najważniejsze udzielane są przeważnie na bardzo krótki okres czasu (od 7 dni do 3 miesięcy). Koszt kredytu lombardowego w skali rocznej jest bardzo wysoki, ale formalności przy udzielaniu tego kredytu są ograniczone praktycznie do minimum, dlatego osoby, które potrzebują szybko zdobyć gotówkę, często korzystają właśnie z tej formy kredytowania.
Kredyt hipoteczny
Wśród klientów detalicznych bardzo dużą popularnością cieszą się również kredyty hipoteczne, czyli długoterminowe kredyty zaciągane w celu sfinansowania budowy nowego mieszkania lub nabycia gotowego już domu. Zabezpieczeniem kredytu hipotetycznego jest najczęściej nieruchomość, na sfinansowanie której zaciągnięty został kredy. Jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup mieszkania, możesz obliczyć orientacyjną ratę przy pomocy kalkulatora kredytu hipotecznego.
Kredyt konsolidacyjny
Kredyty konsolidacyjne, to z kolei doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które mają problem z terminową spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Kredytobiorcy, którzy nie są w stanie co miesiąc spłacać bardzo wysokich rat, mogą teraz połączyć wszystkie należności w jeden wygodny kredyt konsolidacyjny o bardzo małej racie.
Podział kredytów ze względu na ich przeznaczenie
Kredyt gotówkowy z uwagi na jego przeznaczenie możemy podzielić na obrotowy oraz inwestycyjny. Kredyty obrotowe, to zarówno kredyty krótkoterminowe (termin spłaty którzy niż rok), jak i również kredyty średnioterminowe (udzielane na okres od 1 do 5 lat). Kredyty inwestycyjne, to kredyty długoterminowe, które udzielane są kredytobiorcom na okres dłuższy niż 5 lat.
Może to Ci się spodoba
Susza rolnicza w 15 województwach i we wszystkich uprawach
Według najnowszego raportu Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego obejmującego okres od 21 maja do 20 lipca, susza rolnicza występuje we wszystkich województwach poza Małopolską. Dotyka ona wszystkich 14 monitorowanych upraw.
The New Procurement: Nowa era zakupów – PROCON/POLZAK 2021
Zakupy korporacyjne przeżywają obecnie renesans biznesowy. Po fazie walki z ograniczeniami, blokadami, rozpadającymi się łańcuchami dostaw – przychodzi czas światowej rekonwalescencji. Nowa Normalność. Po raz kolejny – Zakupy – odegrają
Przestój w negocjacjach dotyczących brexitu. Rozmowy powinny zostać zamknięte maksymalnie do października
Od kilku miesięcy brak przełomu w negocjacjach dotyczących brexitu. Główne, wciąż nierozstrzygnięte kwestie to sytuacja prawna Irlandii Północnej i przyszłe relacje handlowe. Bruksela i Londyn mają na razie fundamentalnie różne wizje dotyczące przyszłego
Jest duża nieufność zagranicznych inwestorów do polskich banków
Wprowadzenie podatku bankowego oraz niepewność dotycząca portfela kredytów hipotecznych to główne powody nieufności zagranicznych inwestorów do polskich banków – uważa Janusz Jankowiak, główny ekonomista z Polskiej Rady Biznesu. W jego ocenie tę
Gra Fair Play procentuje nie tylko w sporcie: nowa kampania TransferGo z Piotrem Żyłą
Piotr Żyła po raz kolejny został twarzą kampanii TransferGo. W najnowszym spocie marka odnosi się do sportowego współzawodnictwa, podkreślając, jak ważne są zasady Fair Play – także w biznesie. Uczciwość
Nowa ustawa o obligacjach czeka na debiut
Złożony w lutym podpis Prezydenta RP zakończył legislacyjny etap prac nad nową ustawą o obligacjach. Jej przepisy, mające służyć rozwojowi rynku pozaskarbowych papierów dłużnych, wejdą w życie 1 lipca. Ustawa
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post