Chcesz zmienić auto, ale nie potrzebujesz modelu prosto z salonu? Zastanów się nad samochodem poleasingowym
Planujesz zmianę auta? Szukasz nowego pojazdu w atrakcyjnej cenie? Być może najlepszym pomysłem okaże się kupno samochodu poleasingowego. Podpowiemy, jakie są zalety takiego rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.
Samochody poleasingowe to pojazdy, które były częścią firmowej floty i nie zostały wykupione po zakończeniu kontraktu. Obiegowa opinia głosi, że takie auta są często zaniedbane, mają duże przebiegi, a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W wielu przypadkach to powszechne przekonanie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się, że jeżeli wybierzemy odpowiednie źródło zakupu to wśród poleasingowych modeli często możemy znaleźć prawdziwe perełki.
Auto handlowca i auto menedżera
Można przypuszczać, że najbardziej wyeksploatowane samochody poleasingowe to te użytkowane przez handlowców, którzy każdego dnia pokonują dziesiątki, a nawet setki kilometrów. Pamiętaj jednak, że samochody służbowe, eksploatowane przez sprzedawców to jedynie część ogromnego rynku pojazdów poleasingowych. Wysokiej klasy auta, użytkowane przez prezesów i kadrę menedżerską prezentują się z reguły zdecydowanie lepiej. Pełniąc rolę pojazdów reprezentacyjnych są świetnie utrzymane, a ich kondycja jest znakomita. Warto szukać takich okazji.
Atrakcyjna cena
Dużym walorem samochodów poleasingowych jest ich atrakcyjna cena. Ceny rynkowe takich samych modeli mogą być nawet o 20-30% wyższe niż ceny aut poleasingowych. W większości przypadków do sprzedaży trafiają samochody nie starsze niż 4-5 lat. Nawet jeśli auto ma spory przebieg, z pewnością posłuży jeszcze przez kilka lat.
Auto z udokumentowaną historią
Większość firm, specjalizujących się w sprzedaży dóbr poleasingowych bardzo restrykcyjnie podchodzi do procedur dokumentowania eksploatacji pojazdów. Zanim zakupisz samochód, będziesz mógł zapoznać się z jego historią serwisową i rzeczywistym stanem technicznym.
W przeciwieństwie do wielu aut z rynku wtórnego, naprawy aut firmowych są zazwyczaj dokonywane w sprawdzonych, autoryzowanych serwisach. Choć przebieg takich pojazdów bywa spory, ich dobry stan techniczny zdaje się rekompensować liczbę pokonanych kilometrów.
Sprawdzony dostawca
Sprawdzeni, renomowani dostawcy o stabilnej pozycji na rynku nie mydlą oczu potencjalnym klientom. Nie zatajają informacji dotyczących przeszłości wypadkowej aut czy ich faktycznego przebiegu.. Dlatego planując zakup samochodu poleasingowego warto skierować swoje kroki w stronę zaufanego, kompetentnego sprzedawcy.
Sprawdź zanim kupisz
Sprzedaż dóbr poleasingowych coraz częściej odbywa się na specjalnych platformach aukcyjnych.
Mogą z nich korzystać osoby prywatne lub przedsiębiorcy. Zakup auta może nastąpić w wyniku licytacji lub opcji „kup teraz”.
Każdy samochód można wcześniej obejrzeć we wskazanym przez organizatora aukcji miejscu. Zdecydowanie warto to zrobić. Zakup auta na podstawie kilku zdjęć może być przyczyną rozczarowań.
A może leasing?
Samochody poleasingowe będą doskonałym wyborem dla osób, które chcą zakupić stosunkowo młode auto w przyjaznej dla portfela cenie. Dobrym pomysłem (zwłaszcza dla przedsiębiorców) może być także wzięcie takiego samochodu w leasing. Po zakończeniu umowy leasingowej pojazd wróci do leasingodawcy, a dotychczasowy użytkownik auta będzie mógł podpisać nową umowę. Leasing jest również znakomitym sposobem na optymalizację podatkową firmy i wygenerowanie odczuwalnych oszczędności.
Może to Ci się spodoba
Startupy chętnie przejmowane przez fundusze inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne typu venture capital poszukują startupów. Mimo że są one obarczone wysokim ryzykiem, dają nadzieję na duży zysk, często wielokrotnie przekraczający wartość zaangażowania. Dla krajowych przedsięwzięć tego rodzaju problemem
Jak zachęcić pracowników, by wybrali naszą firmę?
Najlepsi pracownicy na rynku nie szukają pracy, to ona znajduje ich. Jak jednak sprawić, żeby zdecydowali się związać z naszą firmą? Nie wystarczy już kusić wysokimi zarobkami i możliwościami rozwoju
Kiedy faktoring się opłaca?
Utrata płynności finansowej to duże obciążenie dla każdej firmy. Aby się przed nią uchronić, warto skorzystać z usług instytucji zajmujących się faktoringiem. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych przedsiębiorstw,
Wynajem i leasing. Dlaczego warto z nich korzystać?
Prowadzenie praktycznie każdego biznesu wymagania korzystania z samochodu. Nie jest jednak koniecznością kupować pojazdu, równie dobrym rozwiązaniem może być leasing lub wynajem. Zarówno wynajem jak leasing w większości przypadków odciążają
Program w zakresie badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020
Unia Europejska od lat realizuje wiele programów operacyjnych, których celem jest wspieranie przedsiębiorców i rządów z różnych krajów członkowskich Wspólnoty Europejskiej. Należy szczególną uwagę zwrócić na Program Horyzont 2020. Największy
Mediacje – szybkie, tanie i … obowiązkowe
Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania sporów. Jej podstawową rolą jest rozpowszechnienie praktyki mediacji i ograniczenie ilości sporów rozwiązywanych na sali sądowej. Alternatywna propozycja rozstrzygnięć pozasądowych, jaką jest
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post