Amortyzacja domku kempingowego

Amortyzacja domku kempingowego

Jeżeli dla celów prowadzonej działalności gospodarczej osoba nabywa domek kempingowy nie jest on jednorazowo wliczany do kosztów uzyskania przychodów, lecz, jako środek trwały ulega amortyzacji. Ustalając indywidualne stawki przedsiębiorca może ingerować w okres, w jakim będzie dokonywał amortyzacji.

Dla każdego środka trwałego wybiera się osobno metodę amortyzacji, dlatego kupując większą liczbę domków kempingowych można zdecydować się na kilka metod amortyzacji.

Dokonanie amortyzacji dotyczy tylko zakupów powziętych w związku z prowadzoną firmą. Domek kempingowy jest środkiem trwałym w chwili, gdy przed wpisaniem go do ewidencji środków trwałych musi być przyjęty do użytku i skończony.

Podstawową metodą amortyzacji jest metoda liniowa, w której suma zakupu domku kempingowego jest rozciągnięta równomiernie na 10 lat.

Przedsiębiorca, którego działalność nie nagromadza dużych kosztów może zrealizować odpisu używanego domku kempingowego w krócej trwającym okresie, podnosząc jednocześnie roczne koszty uzyskania przychodów. Dotyczy to również domków ulepszonych, które są po raz pierwszy zewidencjonowane, jako środki trwałe.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Komu praca w godzinach nadliczbowych nie przysługuje?
Next Zmiana przeznaczenia budynku a odliczenie w ramach ulgi odsetkowej

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Awaria kasy fiskalnej

Dla każdego podatnika obowiązkiem jest rejestrowanie podatku za pomocą urządzeń rejestrujących. W chwili, w której zaistnieje brak możliwości technicznych używania kasy właściwej powinno się prowadzić rejestr za pomocą zastępczej sprzętu

Personel 0 Comments

Czy pracodawca chce palącego pracownika?

Pracodawca, który szuka sumiennego pracownika zwraca uwagę na różne rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego liczą się także inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, metody spędzania wolnego czasu oraz uzależnienia.

Mała firma 1Comments

Skuteczne sposoby windykacji zaległych należności

Praktycznie każdy przedsiębiorca, przynajmniej raz w historii spotkał się z nierzetelnym kontrahentem. Zalegający z płatnościami klient to zmora naszych czasów. Niezależnie jednak od przyczyn niewywiązania się z umowy, zawsze warto

Mała firma 3 komentarze

Czy klimatyzacja jest potrzebna pracownikom biura?

Okres letni to piękny czas, ponieważ dzieci odpoczywają od obowiązków szkolnych, a na dworze jest idealna pogoda. Niestety temperatura nie odpowiada urzędnikom biurowym, którzy dzień pracy spędzają w dusznych pomieszczeniach.

Mała firma 0 Comments

Czy można uniknąć kontroli w firmie?

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej pozwoliła przedsiębiorcom na kontratak wobec nadmiernej kontroli, także tej podatkowej. Korzystających z tego prawa jest niewielu. Kontratak wobec kontroli przejawia się w szczególnej dociekliwości

Mała firma 0 Comments

Jakie są fakty dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej?

Zastanawiając się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej analizujemy plusy i minusy takiej formy zatrudnienia. Poniżej opisujemy kilka informacji, które ułatwią zrozumienie niejasnych kwestii i mogą pomóc niektórym w podjęciu decyzji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź