Co trzeba zmienić w urzędach pracy?
Od dłuższego czasu wiadomo, że urzędy pracy mają poważne kłopoty z powierzonymi obowiązkami. Znalezienie miejsca pracy dla bezrobotnych jest trudne, a dodatkowe kursy nie zawsze okazują się pomocne. Jakie modyfikacje muszą zostać wdrożone w urzędach pracy?
Na wstępie trzeba wyjaśnić, że w kraju działają 343 Powiatowe Urzędy Pracy, które próbują walczyć z problemem patologii i bezrobocia. Niejednokrotnie próby te są nieudolne, a oferowane rozwiązania stosowne.
Przede wszystkim brakuje wykształconych urzędników, doradców zawodowych i wykładowców, którzy skutecznie wpłyną na karierę zawodową petenta, zaproponują ciekawe i przydatne kursy, zorganizują płatny staż będący wstępem do pracy w zawodzie.
Dość ważne jest przygotowanie schematu działania dla osób bez zatrudnienia, które nie mają minimalnych ambicji, a do rejestru wpisały się, aby posiadać ubezpieczenie. Wedle szacunków to ponad 0,5 mln osób.
Podsumowując, urzędy pracy stosują przestarzałe narzędzia, które nie dają efektów. Próbują wesprzeć bezrobotnych, ale jest to wsparcie tymczasowe, które na dłużej okazuje się nieskuteczne. Aktualny system wymaga gruntownej przebudowy i poważnych nakładów finansowych.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Cyfryzacja państwa nabiera rozpędu
Program Operacyjny Polska Cyfrowa to główne źródło unijnych dotacji na budowę sieci szerokopasmowego internetu w Polsce. Zakończony w lutym konkurs przyniósł rekordowe efekty: operatorzy telekomunikacyjni zobowiązali się podłączyć do szybkiej sieci 1,3 mln
Producenci ekstraktów z konopi walczą o ich zatwierdzenie przez UE
W Polsce i Unii Europejskiej bez żadnych obostrzeń można wprowadzać do obrotu produkty pochodzące z nasion konopi siewnych i ich pochodne, takie jak mąka i olej z nasion. Problemem są natomiast inne części rośliny, tzn.
Jest duża nieufność zagranicznych inwestorów do polskich banków
Wprowadzenie podatku bankowego oraz niepewność dotycząca portfela kredytów hipotecznych to główne powody nieufności zagranicznych inwestorów do polskich banków – uważa Janusz Jankowiak, główny ekonomista z Polskiej Rady Biznesu. W jego ocenie tę
Ceny ropy naftowej w najbliższych miesiącach mogą się mocno wahać
Wysoka produkcja ropy naftowej i konflikty polityczno-gospodarcze między największymi producentami i odbiorcami tego surowca będą oddziaływać na jego ceny w nadchodzących miesiącach. Inwestorów czekają nerwowe miesiące, bo trudno oszacować wagę wpływu poszczególnych czynników,
PKO BP chce pomagać małym i średnim firmom w wychodzeniu na zagraniczne rynki
Małe i średnie firmy coraz śmielej wychodzą na zagraniczne rynki, ale liczą przy tym na pomoc banków. Temu służyć ma Platforma Wsparcia Eksportu, nad którą PKO Bank Polski kończy prace. Przedsiębiorcy
Archicom usprawnia obsługę zleceń z pomocą nowego Panelu Klienta
Nowe rozwiązanie pomoże deweloperowi w obsłudze klientów od momentu zakupu nowego mieszkania, przez odbiór kluczy, aż po obsługę gwarancyjną. Za realizację nowego narzędzia odpowiada wrocławski software house Intratic (Grupa Unity).
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post