Czy kobiety muszą wykonywać wszystkie obowiązki przełożonego?
Zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów sprzed 18 lat istnieje cały katalog czynności, których nie mogą wypełniać kobiety. Dodatkowo unormowano system ograniczeń, o których powinien wiedzieć każdy pracodawca. Jakich obowiązków nie mogą wypełniać kobiety w swojej pracy zawodowej?
Od dawna toczy się spór o równouprawnienie, tolerancję dla obu płci i zachowanie takich samych praw dla kobiet i mężczyzn. Wciąż jednak przepisy i ustawy stanowią, że panie nie są nastawione na pracę fizyczną, maję mniej możliwości, dlatego muszą wykonywać lżejsze prace, które nie osłabiają organizmu.
W związku z tym kobiety w czasie pracy mogą podnosić ładunki do 12 kg w pracy etatowej lub 20 kg w pracy tymczasowej. Aczkolwiek może to zachodzić do 4 razy w ciągu 60 minut. Oprócz tego wnosić po schodach powinny odpowiednio 8 i 15 kg, a przewozić 50, 80 i 300 kg w zależności od środka transportu.
Dodatkowo nie zaleca się, aby kobiety funkcjonowały w szkodliwych warunkach klimatycznych, w głośnych halach lub przy maszynach, które wytwarzają drgania. Oczywiście powstał osobny regulamin dla pań w ciąży lub w okresie karmienia.
Reasumując, niewiele osób wie, że w polskim prawie istnieje podział obowiązków ze względu na płeć. To szczególnie ważne na stanowiskach fizycznych, ponieważ niejednokrotnie dochodzi do nadużyć, a nieświadomi pracownicy nie pamiętają swoich przywilejów i wykonują nieodpowiednie czynności.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
W jakim celu przeprowadza się spór zbiorowy?
Rozbudowane firmy lub duże przedsiębiorstwa przyjmują setki pracowników. Praktycznie zawsze pracodawca porozumiewa się z kadrą za pośrednictwem rady pracowniczej, która powoływana jest na podstawie wniosku zatrudnionych. Często jednak nie da
Jak obniżyć koszty zatrudnienia pracowników w czasie kryzysu?
Od kilku lat wszystkie firmy borykają się z problemami finansowymi. Bezpośredni wpływ ma na to sytuacja gospodarcza i ekonomiczna na świecie. Nie ma już naiwnego, który wierzy w ,,krainę dobrobytu”.
Jak poprawnie wypełnić świadectwo pracy pracownika?
W momencie, kiedy podwładny zostanie zwolniony lub osobiście złoży wypowiedzenie, powinien po ustaniu współpracy, otrzymać świadectwo pracy. Ważne, aby gromadziło wiele ważnych wiadomości. Jakich? Wszystkie wątpliwości rozwiewa zapis widniejący w
Czy pracodawca chce palącego pracownika?
Pracodawca, który szuka sumiennego pracownika zwraca uwagę na różne rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego liczą się także inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, metody spędzania wolnego czasu oraz uzależnienia.
Kiedy pracownikowi należy się odprawa?
Budowanie pozycji w firmie trwa bardzo długo, zdobywanie zaufania szefa jeszcze dłużej. Jednak wykwalifikowany i wykształcony pracownik, z dużym doświadczeniem, na pewno jest niezbędny w każdej firmie. Nie zawsze przedsiębiorcę
FSM w zarządzaniu pracą mobilnych pracowników
Rosnąca liczba zadań realizowanych w terenie to dodatkowa potrzeba optymalizacji kosztów związanych z koordynacją oraz kontrolą pracy wykonywanej przez zdalnych pracowników. W sprawnym zarządzaniu firmą mają pomóc aplikacje webowe i
1 Comment
mariusz
08 stycznia, 14:57