Czy obywatel innego kraju może założyć firmę w Polsce?
Zakładanie spółki z obywatelem polskim odbywa się na takich samych wytycznych, co jej utworzenie z obywatelem Unii Europejskiej. Czy zasady te są takie same w przypadku zakładania działalności gospodarczej wraz z obywatelem Federacji Rosyjskiej?
W pewnym aspekcie kwestę tą reguluje przepis, który znajdziemy} w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, który mówi, że osoba fizyczna, niemająca obywatelstwa polskiego, może podejmować się wykonywania działalności gospodarczej w postaci spółek: komandytowej, akcyjnej, komandytowo-akcyjnej oraz z ograniczoną odpowiedzialnością, a także przystępowania do nich i byciem ich wspólnikiem bądź akcjonariuszem, jeśli postanowienia międzynarodowe nie określają inaczej.
Wykonywanie konkretnego typu działalności gospodarczej zależy również od posługiwania się określonymi uprawnieniami zawodowymi, posiadania zgód pisemnych, koncesji i licencji oraz wpisu do ewidencji działalności regulowanej.
Na witrynie internetowej Pojedynczego Punktu Kontaktowego osoby rozpoczynające działalność gospodarczą mogą uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rodzajów działalności gospodarczej, regulacji prawnych i kontaktów do organów dokonujących niezbędnych procedur.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Kim są likwidatorzy w spółce jawnej?
W chwili wykreślenia spółki jawnej z rejestru krajowych działalności gospodarczych przestaje ona istnieć. Jednakże przed tym powinno się wykonać kroki mające na celu likwidacje owej aktywności gospodarczej. Słowem ,,likwidacja” określamy
Fiskus ściągnie bieżący VAT od upadłej spółki
Jeżeli wierzytelność z tytułu VAT powstała dopiero po ogłoszeniu upadłości spółki, to naczelnik urzędu skarbowego słusznie wyegzekwował ją z majątku spółki, zamiast zgłosić sędziemu komisarzowi – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.
Spółki kapitałowe – kto ponosi odpowiedzialność za zaległości podatkowe
Nowe przepisy zawarte w Ordynacji podatkowej zwiększają liczbę osób odpowiedzialnych za zaległości podatkowe i ściśle określają sytuacje, w których dany podmiot staje się odpowiedzialny za te zaległości. Bardziej precyzyjne zapisy
Wszystko o spółce partnerskiej
W zgodzie z polskim prawem istnieje wiele typów spółek. Każda ma odmienny charakter i różne mechanizmy funkcjonowania. Wśród nich jest spółka partnerska, która zakładana jest dopiero po spełnieniu kilku podstawowych
Kto może założyć spółkę europejską?
Każdy przedsiębiorca, który planuje rozwój swojego interesu i przeniesienie usług również poza Polskę, musi brać pod uwagę otwarcie spółki europejskiej. Oczywiście, żeby do tego doszło trzeba spełnić kilka istotnych warunków.
Dlaczego ważne jest posiadanie siedziby spółki i jakie są wymagania prawne?
Posiadanie siedziby spółki to jeden z podstawowych wymogów formalnych przy zakładaniu firmy w Polsce. Siedziba nie tylko pełni funkcję adresu rejestracyjnego, ale również wpływa na operacyjną działalność firmy, kontakty z
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post