Czy samochód musi pojawić się w likwidacyjnym spisie natury?

Czy samochód musi pojawić się w likwidacyjnym spisie natury?

Większość właścicieli firm używa pojazdów mechanicznych, żeby wypełniać wszystkie zlecenia zawodowe, zobaczyć się z kontrahentem lub dostarczyć towar. Z chwilą likwidowania działalności gospodarczej trzeba przygotować likwidacyjny spis z natury. Czy na liście powinien pojawić się także samochód firmowy?

Okazuje się, że w zgodzie z przepisami w spisie umieścić trzeba wszystkie przedmioty firmowej produkcji oraz takie, które stanowiły elementów dostaw. Znaczy to, że w momencie zakończenia świadczenia usług trzeba wpisać wszystkie towary i maszyny.

Z opisanych ustaleń wynika, że pojazd dostawczy, pojazd służbowy lub samochód należący do firmy powinien zostać umieszczony w spisie, ponieważ stanowił fragment funkcjonującej działalności oraz reprezentuje wartość materialną.

Konieczność wykonania spisu z natury należy do właściciela przedsiębiorstwa lub osobę do tego powołaną. Musi zostać dostarczony instytucji podatkowej wraz z określeniem cen różnych przedmiotów i należnego podatku.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak firma powinna wynagrodzić autora utworu?
Next W jaki sposób Unia Europejska finansuje małe firmy?

Może to Ci się spodoba

Innowacyjne polskie start-upy na celowniku inwestorów zagranicznych. Zaangażowanie polskich koncernów wciąż niewielkie

Polska na czele krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem liczby start-upów. Z coraz większą uwagą przyglądają im się zagraniczni inwestorzy. Dotyczy to szczególnie najbardziej innowacyjnych firm. W ich rozwoju mogłoby pomóc

Mała firma 0 Comments

Jak wygląda kontrola Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Zgodnie z funkcjonującym prawem ZUS może kontrolować działalności gospodarczych. Zazwyczaj chodzi o uiszczanie płatności i składek do budżetu państwa. Jak wyglądają czynności kontrolne? Na jakich warunkach wybiera się konkretne przedsiębiorstwa?

Mała firma 0 Comments

Dlaczego Polacy otwierają własne biznesy?

Każdy pracownik zatrudniony w poważnej firmie zdaje sobie sprawę, że pracuje dla dobra wspólnego. Poza tym otrzymuje średnie wynagrodzenie i niezbyt atrakcyjny pakiet socjalny. Aby to zmienić podwładni decydują się

Operatorzy – czy tylko komórkowi?

Od niedawna bardzo popularne stało się zjawisko podejmowania współpracy przez banki i operatorów komórkowych. W ten sposób powstaje bankowość internetowa, która umożliwia zarządzanie finansami i robienie przelewów za pomocą specjalnej

Mała firma 0 Comments

Mikroprzedsiębiorcy chętnie wynajmują wspólną przestrzeń biurową. W Polsce jest 145 takich miejsc

W Polsce działa 145 biur coworkingowych. Ze wspólnych nowoczesnych przestrzeni biurowych, które oferują nie tylko dostęp do biurek, lecz także m.in. do sal konferencyjnych czy internetu, coraz chętniej korzystają start-upy i freelancerzy.

Mała firma 0 Comments

Czym są opłaty produktowe?

Przystąpienie do UE oznaczało dla przedsiębiorców wiele zmian. Wzrosła edukacja, głównie w sprawie zanieczyszczenia przyrody i poruszono tematy związane z ekologią. Nie powinien zatem dziwić fakt, że wprowadzono odpowiednie przepisy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź