Czy świadek może otrzymać zwrot kosztów dojazdu?

Czy świadek może otrzymać zwrot kosztów dojazdu?

Od ponad roku obowiązuje nowa ustawa, która określa warunki zwrotu kosztów dojazdu dla wszystkich uczestników rozprawy. Sposób oraz termin regulowania należności uzależniony jest od jednostkowej sytuacji. Według jakich zasad można obliczyć opłatę transportową? O czym musi wiedzieć każdy starający się o zwrot?

Okazuje się, że według prawa świadek lub inny uczestniczący w procesie uzyska zwrot opłat dojazdowych tylko wtedy, gdy odbędzie podróż z miejsca zameldowania do miejsca prowadzenia sprawy.

Oczywiście, aby dostać zwrot należy przedstawić odpowiedni wniosek oraz dokumenty poświadczające poniesione wydatki. Powinien to być ważny i skasowany bilet autobusowy, bilet kolejowy lub rachunek na zakup paliwa.

Zdarzają się również przypadki, w których świadek musi zostać na kilka dni w miejscu trwającego procesu. Wówczas zwraca się z prośbą o dodatkowe zwrócenie kosztów noclegu. Należy mieć na uwadze, że wszystkie wnioski mogą być składane maksymalnie do trzech dni od zamknięcia sprawy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy podwładny może porzucić pracę?
Next Czym charakteryzuje się Centralny Rejestr Ubezpieczonych?

Może to Ci się spodoba

Przedsiębiorca w sądzie 0 Comments

Czym charakteryzuje się okazanie?

W czasie praktycznie każdego procesu korzysta się okazania. Głównie chodzi o osoby lub przedmioty. Musi być wykonane sprawiedliwie, bez ujawnienia cienia wątpliwości. W jakim celu prowadzi się okazanie? Jaki charakter

Przedsiębiorca w sądzie 0 Comments

Czym charakteryzuje się areszt tymczasowy?

Do aresztu tymczasowego zamyka się po wydaniu sądowego orzeczenia. Wybierane jest w stosunku do podejrzanych, którzy mogą uciekać przed odpowiedzialnością, ukrywać się lub przenosić miejsce pobytu. W jakich sytuacjach areszt

Przedsiębiorca w sądzie 1Comments

Problem prawny? D.A.S. przychodzi z pomocą

Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej D.A.S. (www.das.pl) działające na polskim rynku od 2000 roku, to synonim łatwego i szybkiego dostępu do usług prawnych. Dzięki ubezpieczeniu ochrony prawnej życia prywatnego klienci D.A.S.

Przedsiębiorca w sądzie 0 Comments

Kiedy można mówić o odpowiedzialności cywilnej?

Każdy obywatel Polski musi posiadać odpowiedzialność cywilną. Najogólniej mówiąc oznacza to, że ponosi konsekwencje swoich czynów i potrafi przewidywać skutki różnych zachowań. Czym jeszcze jest odpowiedzialność cywilna? Do czego obliguje?

Przedsiębiorca w sądzie 0 Comments

ABC postępowań zabezpieczających

Każdy przedsiębiorca spotyka się w swojej karierze z trudnymi i problematycznymi sytuacjami. Nie wszystkie udaje się potraktować polubownie. Czasami dochodzi do konfliktów, które trzeba rozwiązywać sądownie. Wielu przedsiębiorców chce chronić

Przedsiębiorca w sądzie 0 Comments

Jak ustala się wielkość grzywny?

Zgodnie z przepisami polskiego prawa funkcjonuje co najmniej kilka metod dyscyplinowania nieposłusznych obywateli. Wśród opcji wskazywanych przez sąd jest kara więzienia, areszt tymczasowy, prace społeczne lub {kara grzywny. Ostatnia z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź