Czym jest bezpodstawne wzbogacenie?
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem bezpodstawne wzbogacenie jest niedozwolone i odpowiednio karane. Dotyczy sytuacji, w których przychody osiąga się kosztem ofiar. Kiedy jeszcze mówić trzeba o bezpodstawnym wzbogaceniu? Jak reagować w takiej sytuacji?
W dużej mierze bezpodstawne wzbogacenie jest kojarzone z odpowiedzialnością cywilną. Innymi słowy chodzi o osiąganie zysków finansowych bez zgody lub wiedzy osoby pokrzywdzonej. Aby wykryć takie przestępstwo trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii.
Po pierwsze pozyskanie środków majątkowych bez wykorzystania form prawnych. Może to być umowa, zrzeczenie, przepisanie własności, decyzja urzędowa lub inna metoda załatwiona legalnie.
Często obowiązkiem przestępcy jest zwrot zagarniętych środków i niejednokrotnie wypłata dodatkowej rekompensaty lub zadośćuczynienia. Niestety większość spraw rozstrzyga sąd, ponieważ polubowne załatwienie problemu jest nieosiągalne.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
ZUS pomaga przyszłym emerytom i przedsiębiorcom z problemami finansowymi
Tylko w ciągu kilku dni z pomocy sześciuset doradców emerytalnych w ZUS skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób. Doradcy pomagają przygotować złożenie wniosku o emeryturę i wyliczyć wysokość świadczenia. Na pomoc mogą też liczyć przedsiębiorcy, którzy mają
Nowe prawo restrukturyzacyjne pomaga firmom wyjść na prostą
W Polsce dotychczas tylko 1,5 proc. wszystkich upadłości kończyło się zawarciem układu. Dzięki nowemu Prawu restrukturyzacyjnemu zaczyna się to zmieniać. W pierwszym kwartale tego roku sądy wydały 117 postanowień o upadłości
Czy w Internecie znajdziemy poprawne informacje prawne?
W Internecie znajduje się wiele stron, które zamieszczają porady prawne. Niestety wiele z nich podaje nieprawdziwe informacje, co powoduje tzw. „dezinformację w Internecie”, dlatego chcąc uzyskać zgodną z prawdą poradę
Prosta spółka akcyjna wcale nie taka prosta
W 2023 roku potencjał polskich start-upów sięgnie 2,2 mld zł wartości dodanej dla gospodarki, ponad 50 tys. miejsc pracy i 757 mln zł przychodów dla gospodarstw domowych – pokazują dane Deloitte przytaczane przez MPiT.
Projekty ustaw mające ukrócić nieuczciwe praktyki handlowe mogą utrudnić funkcjonowanie UOKiK
Nieuczciwe praktyki handlowe to bolączka dostawców produktów rolno-spożywczych, mocno odczuwają je zwłaszcza małe i średnie zakłady przetwórstwa. Dlatego partie polityczne proponują projekty ustaw, które mają je ukrócić. Nakładają m.in. nowe obowiązki
Likwidacja spółki z o.o. a nowe interesy
Likwidacja spółki z o.o. zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie spółek handlowych jest zbiorem działań podejmowanych przez jej likwidatorów, zmierzających do zakończenia działalności tej spółki. Takimi działaniami mogą być np.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post