Czym się kierować przy wyborze producenta wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych? Podpowiadamy
Zautomatyzowane lub bezobsługowe systemy transportu wewnętrznego powoli stają się standardem, również w mniejszych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Tego typu rozwiązania mają za zadanie przyspieszyć transport różnego rodzaju towarów, na przykład między magazynem a linią montażową. Szczególnym przykładem są windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe, które służą do przenoszenia ładunków w kierunku góra-dół, doskonale sprawdzając się w budynkach o dużej kubaturze. W naszym artykule podpowiadamy, czym należy się kierować przy wyborze producenta wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych.
Doświadczenie i renoma
Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę na etapie wyboru producenta wind przemysłowych, jest doświadczenie przedsiębiorcy. Produkcja tak zaawansowanych konstrukcji wymaga wiedzy, znajomości technologii oraz najnowszych rozwiązań w dziedzinie funkcjonalności i bezpieczeństwa. Dlatego produkcji windy nie powinno się zlecać np. zakładowi, który na co dzień wykonuje znacznie prostsze konstrukcje stalowe.
Doświadczenie w produkcji wind to najważniejsze kryterium wyboru producenta, o ile oczywiście dochodzi do tego dobra renoma zakładu. Warto poszukać informacji na temat producenta w Internecie, ocenić jego wcześniejsze realizacje i tym samym przekonać się, czy rzeczywiście mamy do czynienia z godnym zaufania partnerem.
Kompleksowa realizacja zamówienia
Pamiętajmy, że wybór producenta wind przemysłowych to nie tylko kwestia podjęcia decyzji odnośnie do tego, kto dostarczy nam zamówioną konstrukcję. W rzeczywistości wybieramy partnera odpowiedzialnego za zrealizowanie całej inwestycji.
Celem jest to, aby jeden podmiot odpowiadał za zaprojektowanie, wykonanie, dostarczenie, montaż, uruchomienie oraz przeszkolenie z obsługi. Taka kompleksowa opieka nad klientem jest bardzo wygodna dla zamawiającego, dając przy tym pewność, że za każdy etap realizacji inwestycji bezpośrednio odpowiada ten sam podmiot. Minimalizuje to również ryzyko wystąpienia opóźnień.
Stosowanie nowoczesnych technologii
Analizując ofertę producenta wind przemysłowych dobrze będzie sprawdzić, czy dostarczane przez niego konstrukcje rzeczywiście odpowiadają na współczesne wymagania w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa obsługi.
Radzimy zweryfikować, czy producent dostarcza windy przemysłowe z napędami elektrycznymi połączonymi z falownikami, z różnymi systemami pozycjonowania (czujniki zbliżeniowe, szyny kodowe, systemy laserowego pomiaru odległości), a także z układem napędowym umieszczonym w dowolnym miejscu na słupach (tzw. windy plecakowe).
Czołowi producenci wind przemysłowych wyposażają swoje konstrukcje w zaawansowane technologie bezpieczeństwa, które np. zatrzymują windę na pozycji w momencie otwarcia drzwi czy uniemożliwiają dostanie się w obszar działania windy w trakcie jej pracy.
PROMUS Katowice – producent wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych, któremu można zaufać
Jednym z najbardziej renomowanych producentów wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych, nie tylko w naszym kraju, jest spółka PROMUS Katowice. Spółka od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania w dziedzinie transportu wewnętrznego na potrzeby przemysłu, w tym przedsiębiorstw z branży meblowej czy automotive.
Windy przemysłowe PROMUS Katowice to konstrukcje najwyższej jakości, co potwierdzają certyfikaty DEKRA oraz TUV SUD. Wybierając windę polskiego producenta zapewniasz sobie jej wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie, a także fachową opiekę serwisową (również pogwarancyjną).
Więcej o windach przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych, ich zastosowaniu w systemach transportu wewnętrznego i zaletach w porównaniu ze standardowymi urządzeniami transportowymi (np. wózkami widłowymi) można przeczytać w artykułach na stronie https://promuskatowice.pl/artykuly/.
Może to Ci się spodoba
Namioty imprezowe – większa, bezpieczna przestrzeń dla klientów w dobie COVID-19
Ograniczenia sanitarne związane z pandemią COVID-19 sprawiły, że dużo bardziej istotna stała się przestrzeń we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach. Regularnie pojawiające się zakazy organizowania imprez w pomieszczeniach zamkniętych sprawiły natomiast, że
Znikają kolejne bariery dla rynku samochodów elektrycznych
Na polskim rynku motoryzacyjnym udział elektryków wciąż jest znikomy, ale dynamicznie rośnie. Wynika to z faktu, że znikają kolejne bariery. Po pierwsze, nowe modele oferują coraz lepsze osiągi, a ich ceny
Mieszkanie Plus i Kodeks urbanistyczno-budowlany na III Kongresie Mieszkaniowym
Dyskusja o Narodowym Programie Mieszkaniowym zdominowała III Kongres Mieszkaniowy. Uczestnicy stawiali pytania m.in. o szczegóły programu Mieszkanie Plus oraz zastanawiali się, czy można budować za 2,5 tys. za m2? Deweloperzy
Kreatywne pomysły na prezent
Głowienie się nad wyborem właściwego prezentu dla bliskiej nam osoby może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Czasem jednak wystarczy po prostu zastanowić się, jakie jest jej hobby – być może
Inżynier kontraktowy coraz popularniejszy
Aż 15-20% inżynierów to freelancerzy – wynika z szacunków firmy inżynierskiej i rekrutacyjnej Bergman Engineering. Wśród elastycznych form współpracy, szczególnie popularne stają się kontrakty. Dawniej kontrakt bywał uważany za gorszą
5 mld zł rocznie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na rozwój nowoczesnego przemysłu
Inicjatywy Narodowego Centrum Badan i Rozwoju będą spójne z rządowym Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który ma na celu budowę przemysłu nowych technologii – podkreśla dyrektor Centrum. Łącznie trafi na nie ok. 5
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post