Czym zajmuje się EZIG?
Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych (EZIG) jest to bazująca na prawie europejskim jednostka organizacyjna, której zadaniem jest ułatwienie i wsparcie w gospodarczej współpracy transgranicznej firm i pozostałych podmiotów, które mają siedzibę na obszarze państw Unii Europejskiej.
Celem tego zarządzenia było zmniejszenie przeszkód prawnych i fiskalnych, jakie pojawiały się podczas nawiązywania współpracy trans granicznej na terenie UE.
Zadaniem EZIG jest uproszczenie lub rozwój działalności gospodarczej podmiotom do niego należących dzięki uzgodnieniu wspólnych działań, umiejętności oraz środków. Ustanowienie zgrupowania powinno być sfinalizowane umową, która powinna zawierać siedzibę, nazwę, przedmiot zgrupowania, a także nazwę numer i miejsce wpisu do spisu każdego członka zgrupowania. Dokonanie rejestracji umowy EZIG zapewnia całkowitą zdolność prawną na obszarze całej Unii Europejskiej.
W przypadku założenia lub likwidacji zgrupowania fakt ten musi zostać zgłoszony i opublikowany w Dzienniku Urzędowym UE. Siedziba zgrupowania musi znajdować się w jednym z krajów członkowskich UE, ale może być pod pewnymi warunkami przenoszona do innego kraju członkowskiego.
Przy tworzeniu EZIG nie jest obowiązkowy kapitał, a członkowie mogą dobrowolnie dokonywać wyboru sposobu finansowania. Zyski EZIG są rozdzielane między członków zgodnie z klauzulą zawartą w umowie o utworzeniu zgrupowania lub rozłożone są po równo.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Kto przechowuje księgi rachunkowe nieistniejących już firm?
Likwidacja spółki z o.o. jest równoważna z anulowaniem działalności gospodarczej i wykreśleniem jednostki z ewidencji polskich przedsiębiorstw. Ponadto już po faktycznym upadku należy przechowywać księgi i dowody z prowadzonej aktywności.
Founders agreement, co to jest i kiedy podpisywać
Founders agreement, czyli umowa założycielska to nic innego jak pierwsze, oficjalne sformalizowanie powstającego startupu i jego założeń. Choć istnieje wiele typów i rodzajów umów bardziej rozbudowanych i o wiele bardziej
Kim są likwidatorzy w spółce jawnej?
W chwili wykreślenia spółki jawnej z rejestru krajowych działalności gospodarczych przestaje ona istnieć. Jednakże przed tym powinno się wykonać kroki mające na celu likwidacje owej aktywności gospodarczej. Słowem ,,likwidacja” określamy
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością a odwołanie prokurenta
O spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością można mówić wiele. Są bardzo popularne w Polsce i chętnie wybierane przez samych przedsiębiorców. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kwestie formalne są jasne i
Jak przygotować pełnomocnictwo?
Pełnomocnictwo jest dokumentem sporządzanym na piśmie, czasami również ustnie, który ma duże znaczenie w czasie rozprawy sądowej. Upoważnia pełnomocnika do reprezentowania klienta oraz dochodzenia jego praw. Jak wypisuje się pełnomocnictwo?
Wszystko o spółce partnerskiej
W zgodzie z polskim prawem istnieje wiele typów spółek. Każda ma odmienny charakter i różne mechanizmy funkcjonowania. Wśród nich jest spółka partnerska, która zakładana jest dopiero po spełnieniu kilku podstawowych
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post