Jak nie dać się naciągnąć na drogą taksówkę?
Co jakiś czas w prasie pojawiają się informacje o tym, że turyści, często obcokrajowcy, przyjeżdżający do Polski zostali naciągnięci przez taksówkarzy i zapłacili za kurs wielokrotnie więcej niż wynika to z cennika. Jak nie paść ofiarą takich praktyk?
Z taksówek często korzystamy wtedy, gdy nie możemy wybrać własnego auta lub też dojazd komunikacją miejską nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zwykle robimy to w pośpiechu, dlatego też łatwo o pomyłki – właśnie na tym bazują firmy, które świadczą „usługi przewozowe”, maskując swoje samochody tak, aby przypominały taksówki. Skorzystanie z usług takiej firmy oznacza zwykle naliczenie kosmicznych cen za 1 kilometr oraz postój.
Zwykle tacy „fałszywki taksówkarze” czekają na potencjalnych klientów w okolicy dworców lub centrów dużych miast, gdzie przeważnie nie patrzymy na to, do jakiej taksówki wsiadamy, ale po prostu chcemy dojechać do celu. Na koniec jednak często okazuje się, że rachunek jest wielokrotnie wyższy niż w zwykłej taksówce.
Jeżeli wobec tego chcesz skorzystać z taniego taxi w Lublinie, Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, pamiętaj o tym, by zawsze mieć oczy dookoła głowy przy braniu taksówki z postoju – tutaj najłatwiej o oszustwa. Lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki przez telefon lub też skorzystanie z aplikacji, za pośrednictwem których można zrobić to jeszcze szybciej i wygodniej.
W sieci dostępne są również internetowe porównywarki cen taksówek, dlatego jeżeli masz chwilę, możesz sprawdzić, jaka korporacja będzie dla ciebie najtańsza. Poza tym dużo pomocnych informacji można znaleźć na forach internetowych i na innych stronach, których użytkownicy polecają sobie usługi taksówkarskie.
Podsumowując, pamiętaj o tym, by korzystać tylko z usług korporacji taksówkarskich lub też w zamawiać taksówki przez internet. Zawsze myśl trzeźwo i pamiętaj o tym, by nie wchodzić do taksówki na postoju bez sprawdzenia, czy to rzeczywiście legalna taryfa – w przeciwnym przypadku może okazać się, że cena za kurs będzie nawet dwukrotnie czy trzykrotnie droższa!
Może to Ci się spodoba
Ile miesięcznie wydajemy na utrzymanie samochodu?
Najnowsze analizy wskazują, że wartość utrzymania samochodu w pojedynczym gospodarstwie osiąga kwotę około tysiąca złotych miesięcznie. W tej sumie ujęte są zarówno ceny paliwa jak i eksploatacji pojazdu. Te wydatki
Kto uzyska kredyt samochodowy?
W obecnych czasach wiele osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez samochodu. Jedni nabywają auto w celach zawodowych, inni posiadają dzieci i muszą pozostawać mobilni. Niestety nie każdy może zainwestować
Ile kosztuje utrzymanie samochodu?
Światowy Dzień bez Samochodu wypada 6 czerwca każdego roku. W owym dniu media oraz prasa przekonują kierowców, by zrezygnowali z podróży własnym pojazdem na rzecz komunikacji miejskiej czy przejażdżki na
Jak uzyskać kredyt na zabytkowy pojazd?
W Polsce mieszka mnóstwo pasjonatów motoryzacji, szczególnie starszych i zabytkowych modeli. Mogą zrobić wiele dla wymarzonej marki lub pojazdu z limitowanego. Czy mogą liczyć na pożyczkę na zakup starego samochodu?
Firmy racjonalizują wydatki na podróże służbowe
Przedsiębiorcy ograniczą wydatki na podróże służbowe, takie wnioski płyną z badań TNS Polska, przeprowadzonych na zlecenie Amadeus Polska. W Polsce 20 proc. firm wydaje rocznie na ten cel od 500
Spełnij marzenie o samochodzie
Marzysz o nowym samochodzie, ponieważ stary coraz częściej Cię zawodzi? Chciałbyś chociaż raz pozwolić sobie na model prosto z salonu, ale nie masz pieniędzy? Każdy z nas zna ten ból.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post