Dążenie do doskonałości i doskonałych zarobków, czyli polskie trendy na rynku szkoleń
Niezaprzeczalnym faktem jest, że skończenie studiów nie daje pewności znalezienia wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Dyplom ukończenia uczelni ma dla pracodawcy znaczenie głównie w przypadku, gdy pracownik podejmuje pierwszą pracę. Później liczy się już w znacznie większej mierze doświadczenie i praktyczne umiejętności.
Zupełnie inaczej sprawa wygląda na rynku pracy w IT, kursach zawodowych UDT czy instruktorskich.
Branże te mają poważne problemy ze skompletowaniem pracowników o poszukiwanych umiejętnościach. Dlatego też coraz więcej osób bierze sprawy w swoje ręce decydując się zdobywać wykształcenie, które daje największe szanse odnalezienia się na rynku pracy.
Także osoby, które straciły swoją dotychczasową pracę, w sytuacji zagrożenia bezrobociem decydują się na zmianę swoich kwalifikacji. Głównie z tego powodu w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy zawodowe, które często są w pełni finansowane z Urzędu Pracy.
Szczególnie duże zainteresowanie widać wśród kursów zawodowych UDT, są to głównie kursy dla operatorów maszyn i urządzeń, operator wózków widłowych, dźwigów, żurawi, koparek czy też podestów ruchomych (więcej informacji o tego typu szkoleniach znajdziesz na: http://szkoleniacentrum.com.pl/artykuly-all.html
UDT – a co to takiego?
UDT to nic innego jak Urząd Dozoru Technicznego – jest to jednostka która zajmuje się dozorem bezpieczeństwa urządzeń technicznych. UDT to również jednostka certyfikująca, jest więc upoważniona do certyfikacji wyrobów oraz osób.
Dlatego też każdy, kto odpowiada za obsługę i konserwację urządzeń podlegających UDT, musi posiadać odpowiednie zaświadczenia i certyfikaty poświadczające posiadane umiejętności.
Przepisy, co prawda, nie nakazują odbycia specjalistycznego szkolenia, kończącego się zawodowym egzaminem państwowym, ale mimo wszystko należy zaznaczyć, że nikt nie zadba lepiej o możliwość zapoznania się kursantów z wiedzą teoretyczną oraz praktyczną niż profesjonalna firma szkoleniowa. Teoretycznie każdy kursant może przygotowywać się do egzaminu samodzielnie, jednakże jest to zadanie czasochłonne i wyjątkowo trudne.
Ośrodki, które organizują takie kursy nie mogą obecnie narzekać na brak chętnych – kursy organizowane są na bieżąco, a nawet zapisać się na kurs trzeba odpowiednio wcześniej.
Aby zapisać się na kurs należy spełnić szereg wymagań, przede wszystkim kandydat musi mieć skończone osiemnaście lat, a także nie mogą istnieć żadne przeciwwskazania zdrowotne do pracy na wybranym stanowisku. Stan zdrowia kandydata weryfikowany jest wcześniej przez lekarza medycyny pracy i znajduje potwierdzenie w oświadczeniu lekarskim.
Podobnie jak w przypadku kursów zawodowych UDT, również kursy trenerskie oraz instruktorskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Oferta takich kursów jest obecnie bardzo szeroka, najlepiej wiec decydować się na kurs który będzie najlepiej pasował do naszych predyspozycji zawodowych.
Trzeba pamiętać, że dobry instruktor to osoba, która powinna wykonywać poszczególne zestawy ćwiczeń wspólnie ze swoimi podopiecznymi. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ tylko w ten sposób trener może pokazać prawidłowe wykonanie ćwiczeń, motywując tym samym swoich kursantów do pełnego zaangażowania w wykonywane ćwiczenie. Oczywiście, ważna jest także odpowiednia atmosfera prowadzonych zajęć, co pozytywnie wpływa na rezultaty pracy każdego trenera (więcej o szkoleniach instruktorskich na: www.szkolenia-gw.pl).
Trener personalny (jak sama nazwa wskazuje) jest trenerem, który pracuje indywidualnie z klientem. Do jego obowiązków należy odpowiednie dobranie treningów, a także diety dla klienta, z którym aktualnie pracuje. Dla jak najlepszych efektów, trener personalny często współpracuje także z lekarzem klienta. Wynika to z faktu, że z pomocy trenera personalnego korzystają także rekonwalescenci oraz osoby o konkretnych wskazaniach medycznych.
Jeszcze kilka lat temu z pracy trenerów personalnych korzystali tylko nieliczni, głównie byli to celebryci. Obecnie Polacy mają świadomość tego, że praca z trenerem personalnym jest dla każdego, kto chce zrealizować konkretne cele. Oczywiście wśród klientów trenerów personalnych są także osoby, którym taką formę treningu zasugerował lekarz. Do trenerów personalnych przychodzą także seniorzy, dzieci czy kobiety w ciąży.
Same oczekiwania klientów trenerów personalnych są wyjątkowo mocno zróżnicowane. Są osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić ogólną prawność czy też przygotować się do sezonu narciarskiego,
Mimo iż odbycie kursu trenera personalnego wiąże się z inwestycją finansową, to jednak zwraca się ona wyjątkowo szybko, a osiągnięte korzyści będą nieporównywalnie wyższe w stosunku do poniesionych kosztów. Ponadto, inwestycja pośrednio także w swoje zdrowie to chyba najlepsza inwestycja, więc zdecydowanie warto ją rozważyć.
Może to Ci się spodoba
Odszkodowanie z OC sprawcy – czy warto o nie wystąpić?
Wiele wypadków drogowych to zdarzenia, w których uczestniczą dwie strony – sprawca i poszkodowany. Odszkodowanie z OC sprawcy może pomóc poszkodowanemu w pokryciu kosztów wynikłych ze szkody. Kto może otrzymać
Dobre perspektywy dla rynku mieszkaniowego
Polski rynek mieszkaniowy stymuluje deficyt, który sięga nawet 3 mln lokali – ocenia Łukasz Borkowski z firmy Atal. Sprzedaż utrzyma się w tym roku na stabilnym poziomie, spowolnić powinna za to dynamika
Poszukiwanie pracowników przenosi się do mediów społecznościowych
Rekomendacje to coraz popularniejsze narzędzie rekruterów. W ostatnim czasie często do polecania pracy i kandydatów do pracy służą media społecznościowe, głównie Facebook. Poprzez social media najczęściej szuka się osób na stanowiska
Milenialsi za 7 lat przejmą 75 proc. całego rynku pracy
W 2025 roku przedstawiciele pokolenia Y będą odpowiadać za 75 proc. całego rynku pracy. A im bardziej niż na finansach zależy na możliwości rozwoju, elastyczności i realnym wpływie na firmę. Przywiązują
Crowdsourcing – czym są usługi crowdsourcingowe?
Poszukiwanie nowych, alternatywnych rozwiązań jest konieczne do rozwoju każdej firmy. W wielu przedsiębiorstwach opiera się to na „burzy mózgów” – dzięki temu każdy pracownik może mieć istotny wpływ na wydarzenia
Sektor motoryzacyjny jednym z liderów pod względem innowacyjności
W ciągu kilku ostatnich lat prawie 34 proc. firm inwestowało w innowacyjne rozwiązania i produkty, a nakłady na badania i rozwój rosły skokowo. W Polsce powstaje coraz więcej centrów naukowo-badawczych, jednak większość innowacji
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post