Deregulacja unijnych aktów prawnych dotyczących małych i średnich firm
Jednym z ważniejszych założeń Komisji Europejskiej są działania inicjujące łatwiejsze funkcjonowanie małych oraz średnich przedsiębiorstw. Ma to na celu zapoczątkowanie wzrostu gospodarczego oraz powstawanie nowych miejsc pracy na obszarze Europy.
Komisja Europejska zwołała konsultacje społeczne, w których było obecnych ponad 1000 przedsiębiorstw i ich reprezentantów. W wyniku konsultacji wyszczególniono 10 najbardziej niekorzystnych aktów prawnych UE. Konsultacje te miały na celu sprawdzenie, w jakich obszarach unijne przepisy prawne mogą hamować rozwój oraz zatrudnienie. Innym zadaniem było także określenie sektorów i kwestii wymagających bardziej szczegółowej analizy lub zapoczątkowanie działań.
Wyniki konsultacji zostały podane do wiadomości publicznej 7 marca 2013 roku. W związku z ogłoszonymi informacjami okazuje się, że według europejskich małych i średnich przedsiębiorstw, największe wydatki i trudności dotyczą regulacji odnoszących się do substancji chemicznych (REACH), zabezpieczenia produktów, podatku od wartości dodanej (VAT), uznawania umiejętności zawodowych, ochrony danych, rynku pracy, urządzeń rejestrujących wykorzystywanych w transporcie drogowym, odpadów, nowego kodeksu celnego oraz zamówień publicznych.
Po dojściu do porozumienia, że w tych obszarach niezbędne jest ustanowienie wspólnych przepisów unijnych Komisja Europejska rozpoczęła analizę wyników konsultacji w ramach specjalnie w tym celu stworzonego programu sprawności i produktywności regulacyjnej (REFIT). Służy on do analizy przepisów UE pod względem stopnia uciążliwości i możliwych niejasności oraz pozwala poddać ocenie obowiązujące akty prawne i dokonać ich przeglądu.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Samochód prywatny wliczony w koszty firmy
Definicją „kosztów uzyskania przychodu” z posiadania przedsiębiorstwa są nakłady pieniężne wygenerowane w toku poczynań zarobkowych. Opłaty poniesione na samochód prywatny mogą zostać włączone do kosztów firmy. Oczywiście przepisy dokładnie pokazują,
Połowa firm ma oprogramowanie bez ważnej licencji. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z karami
Braki licencyjne to duży problem polskich firm. Badania wskazują, że połowa firma korzysta z oprogramowania bez ważnej licencji. Jego łączna wartość w Polsce to ok. 2 mld zł rocznie – szacuje IDC.
Pożyczka pod zastaw samochodu
Wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą jako jedną z jej największych wad wskazuje brak zdolności kredytowej. Przedsiębiorcy spotykający się z odmową udzielenie kredytu ze strony banku decydują się na tzw.
Amortyzacja domku kempingowego
Jeżeli dla celów prowadzonej działalności gospodarczej osoba nabywa domek kempingowy nie jest on jednorazowo wliczany do kosztów uzyskania przychodów, lecz, jako środek trwały ulega amortyzacji. Ustalając indywidualne stawki przedsiębiorca może
Czy samochód musi pojawić się w likwidacyjnym spisie natury?
Większość właścicieli firm używa pojazdów mechanicznych, żeby wypełniać wszystkie zlecenia zawodowe, zobaczyć się z kontrahentem lub dostarczyć towar. Z chwilą likwidowania działalności gospodarczej trzeba przygotować likwidacyjny spis z natury. Czy
Jakie powinności ciążą na sekretarce?
Sekretariat jest bardzo ważnym działem dla wielu małych i średnich firm. Właśnie tam przenosi się większość formalności i podejmuje wspólników i kontrahentów. Jakie obowiązki ciążą na sekretarce? Czy jest niezbędna
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post