Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w biznesie rzadko dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, by rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą. Inkubatory przedsiębiorczości spełniają oczekiwania zarówno rynku jak i młodych biznesmenów.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości dedykowane dla studentów i ludzi nauki mają na celu wykorzystanie potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki.

Inkubator użycza korzystającym z jego pomocy studentom własnej osobowości prawnej, numeru NIP i REGON. Zapewnia wsparcie czysto techniczne (np. pomieszczenia do prowadzenia działalności), prawne i księgowe oraz pośrednio finansowe (dzięki temu, że student nie musi otwierać własnej działalności gospodarczej, nie jest on obarczony kosztami ubezpieczenia społecznego, które na początku prowadzenia firmy stanowi spore obciążenie).

Student korzystający z pomocy inkubatora prowadzi działalność zarobkową, jednak nie może zawierać żadnych umów, które skutkowałyby powstaniem zobowiązań na okres dłuższy niż 1 miesiąc. Dlaczego miesiąc? Bo taki okres wypowiedzenia obowiązuje studenta, który zdecyduje się opuścić inkubator.

Studenci są zobligowani do uiszczania określonych kwot z tytułu udziału w działalności inkubatora, jednak ta opłata jest zdecydowanie niższa od kosztów utrzymania biura, mediów, ubezpieczenia społecznego itp.

Inkubatory przedsiębiorczości społecznej przeznaczone są do aktywizowania grup osób bezrobotnych, niepełnosprawnych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tego rodzaju pomoc organizują samorządy lub organizacje pozarządowe.

Inkubatory społeczne pomagają w prowadzeniu działalności gospodarczej przede wszystkim przez udostępnianie pomieszczeń, sprzętu biurowego itp., ale również przez przeprowadzanie spotkań motywacyjnych, szkoleń z zakresu zdobywania środków na prowadzenie działalności gospodarczej, czy pomoc z dziedziny księgowości i prawa.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy pracodawca zwalnia z obowiązku świadczenia pracy
Next Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Może to Ci się spodoba

Podbijanie słupków sprzedaży wymaga dziś od firm dużo większej aktywności w mediach

Podbijanie słupków sprzedaży wymaga dziś od firm dużo większej aktywności w mediach. Ich precyzyjna analiza biznesowa pomaga budować komunikację marketingową, przede wszystkim określić grupy docelowe przekazu oraz sprawdzić jego zasięg i reakcję odbiorców.

Mała firma 0 Comments

Nowa porównywarka Komorkomat.pl – test abonamentów bez telefonu

Wybierając abonament zazwyczaj rozważamy oferty z dołączonym telefonem. W zależności od jego modelu ceny bywają różne, ale często zdarza się, że już te ze średniej półki oferowane są za symboliczną

W ciągu 5 lat spodziewane są duże zmiany w procesie rekrutacji

Na polskim rynku pojawiają się pierwsze firmy, które wykorzystują uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję w rekrutacji pracowników. Część z nich stosuje komputerowe algorytmy do wyszukiwania na rynku pracy odpowiednich kandydatów. Korzyścią dla firm są

Pracodawcy szukają sposobów na zatrzymanie pracowników tymczasowych. Część z nich przejdzie na etat

Z końcem listopada upływa 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy. W wielu firmach, które opierają się w dużej mierze na pracownikach tymczasowych, może to oznaczać zmianę strategii zatrudnienia.

Dotacje 1Comments

Dotacja z urzędu pracy – szansa na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Urząd pracy dostarcza swoim podopiecznym różnych narzędzi do wyjścia z szeregów bezrobotnych przez aktywizację zawodową. Szczególnie atrakcyjne wydaje się być udzielanie pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Uzyskać można nawet 20tys.

Ile trzeba zainwestować w punkt wielousługowy?

Wielu pracowników ucieka z dużych korporacji, rezygnuje z etatowej pracy i planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej. Najczęściej wybór pada na punkt usługowy, ponieważ gwarantuje przyzwoite zyski i bardzo niskie ryzyko.

2 komentarze

  1. mąż
    07 sierpnia, 16:29 Reply
    Czy każdy student ma prawo skorzystać z takiego inkubatora, czy trzeba spełniać jeszcze jakieś dodatkowe warunki?
  2. Marcin
    08 sierpnia, 12:11 Reply
    Genialna sprawa, przynajmniej tak wygląda. Świetnie, że młodzi ludzie mają sposobność do rozwijania przedsiębiorczych umiejętności. Pytanie tylko, dlaczego wciąż jest tego tak mało? Nie narzekam, bo naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę głęboko, że z czasem będzie coraz lepiej.

Zostaw odpowiedź