Inwestowanie dla każdego
Wbrew utartym schematom, inwestowanie w fundusze inwestycyjne wcale nie jest zajęciem wyłącznie dla bogaczy. Zwłaszcza dzisiaj, gdy alternatywa dla tej formy oszczędzania jest bardzo licha.
Oczywiście, można odkładać pieniądze w banku. Ale to rzeczywiście, biorąc pod uwagę ofertę depozytów bankowych, tylko co najwyżej „odkładanie”. Bo choć w ostatnich miesiącach ceny na przykład żywności i paliwa dość dynamicznie rosną, to banki jakoś tego nie „zauważają” i nie podnoszą – zgodnie z polityką Rady Polityki Pieniężnej – oprocentowania depozytów. Efekt? Pieniądze złożone w bankach są z coraz większym apetytem konsumowane przez inflację. Z prognoz gospodarczych wynika, że tempo zjadania oszczędności zgromadzonych na bankowych depozytach będzie w najbliższych miesiącach rosło.
Zainteresuj się rynkiem kapitałowym
Zupełnie inna sytuacja panuje na rynku kapitałowym. Giełdowe indeksy w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie biją kolejne rekordy. Również polska giełda spisuje się poprawnie, a był nawet okres, że warszawski parkiet należał do najlepszych na świecie!. Co więcej, fala wzrostów, która zaczęła się w Stanach Zjednoczonych i później dotarła do Europy, teraz zaczyna anektować Azję. Tokijska giełda już zadziwia świat, a dobre wyniki pokazuje także rynek chiński.
Co więcej, w dość zgodnej opinii zarządzających funduszami inwestycyjnymi, nie ma dzisiaj żadnych fundamentalnych powodów, aby ten boom się załamał. Globalna gospodarka rośnie szybciej niż prognozowano, a to ma swoje odzwierciedlenie w indeksach giełdowych. Oczywiście, hossa kiedyś się skończy. Ale do tego czasu warto na niej zarobić.
Zacznij inwestować od małych kwot
Nie ma powodów, aby z tego nie skorzystać. Dla osób mało obeznanych z rynkiem kapitałowym samodzielne inwestowanie na giełdzie jest trudne. Choćby dlatego, że wymaga pilnego śledzenia sytuacji, czytania raportów spółek giełdowych, analizowania trendów i znajomości przynajmniej podstawowych prawideł ekonomii. Ale już inwestowanie w fundusze inwestycyjne nie powinno nikomu nastręczać specjalnych problemów. Tym bardziej, że w ostatnich latach w Internecie łatwo można znaleźć dobre materiały edukacyjne, które przybliżają problematykę inwestowania w fundusze inwestycyjne. Warto na przykład systematycznie czytać informacje publikowane na Platformie Funduszy, gdzie znajdują się między innymi cyklicznie publikowane rozmowy z zarządzającymi wielu Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, a także Szkoła F-Trust SA i portfele modelowe.
Co istotne, aby skutecznie zarabiać inwestując w fundusze inwestycyjne nie trzeba być krezusem. Wiele Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, a także zagranicznych firm zarządzających, proponuje dzisiaj bardzo niski, oscylujący między 100 a 500 zł, „próg wejścia”. Oznacza to, że aby zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne wystarczy dysponować kwotą od 100 do 500 zł. A później można po prostu systematycznie, również za niewielkie kwoty, dokupywać jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.
Może to Ci się spodoba
Dlaczego warto inwestować w gadżety dla firm?
Logowane akcesoria ozdobione w elegancki sposób nazwą Twojej firmy to taktowny i dobrze odbierany upominek, który jest chętnie stosowany w marketingu przez przedsiębiorstwa na całym świecie. Wpływa korzystnie zarówno na
Pomysły na biznes w branży pralniczej
Założyć pralnię – na pierwszy rzut oka nic prostszego. Wiele osób, zwłaszcza w dużych miastach ma dużo rzeczy, które mogą ulec zabrudzeniu, ale nie mają czasu, aby prać je na
Zmarł Jan Kulczyk
W wieku 65 lat zmarł Jan Kulczyk, jeden z największych polskich przedsiębiorców – poinformował Kulczyk Holding. Wspominamy polskiego przedsiębiorcę, filantropa, jednego z najbogatszych Polaków. Okrągły Stół Polskiego Sportu przedstawił rekomendacje dotyczące strategii,
Zatrudnianie pracowników w 48h przez aplikację? Teraz to możliwe!
Jak rozwijać biznes w trudnych czasach? Wdrażając elastyczne formy zatrudnienia. Tylko jak to zrobić? Z pomocą przychodzi technologia. Z aplikacją Tikrow możesz skrócić czas pozyskania pracownika do 2 dni, ograniczając jednocześnie formalności
W ciągu dwóch lat międzynarodowy koncern ABB zatrudni w Polsce blisko tysiąc pracowników
W związku z dalszym rozwojem kompetencji w obszarach takich jak IT, sprzedaż, rozwój produktu, funkcja wsparcia i R&D ABB szacuje, że w okresie 2015–2018 zwiększy zatrudnienie o około tysiąc osób, do ponad 5 tys. pracowników.
W tym roku coraz trudniej o własne mieszkanie. Droższa jest też budowa domu
Rośnie popyt na mieszkania, szczególnie w największych miastach Polski. Deweloperzy oddają też coraz więcej lokali do użytku. Początek roku był pod tym względem rekordowy. Polacy kupują mieszkania przede wszystkim na kredyt.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post