Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?

Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?

Każdy lekarz, który otworzył prywatny gabinet opieki zdrowotnej uważany jest za przedsiębiorcę i powinien wypełniać określone obowiązki podatkowe. Poza tym ponosi odpowiedzialność za jakość wykonanych usług oraz zgodność z wcześniejszą zapowiedzią. Czy lekarza można pozwać za niefachowe lub szkodliwe działanie? Jak pacjent może dochodzić swoich praw?

Zgodnie z funkcjonującym w kraju prawem lekarze zobowiązani są do wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Chodzi o przekazanie wszystkich ewentualnych roszczeń z lekarza na ubezpieczyciela.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą gabinety opieki medycznej mogą wykupić ubezpieczenie od pomyłek lekarskich, nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu, nieszczęśliwego wypadku przy pracy lub innych nieścisłości w czasie wypełniania usług medycznych.

Jeśli pacjent zdecyduje się na dochodzenie swoich praw oraz wniesie pozew o odszkodowanie musi posiadać dokumentację, która przestawia bezpośrednią winę lekarza. Tylko w przypadkach bezdyskusyjnych i jasnych ubezpieczyciel przekazuje należne środki.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak funkcjonuje spółka komandytowa?
Next Jak zbudowany jest Wspólny Słownik Zamówień?

Może to Ci się spodoba

Kodeks pracy 0 Comments

Prawa wynikające ze świadczenia stosunku pracy a śmierć pracownika

Jedną z cech wykonywania pracy jest to, że ma ono postać osobisty, to znaczy, że nie może go robić inna osoba. Po śmierci zatrudnionego stosunek pracy zanika. Pracownik podczas wykonywania

Kodeks pracy 0 Comments

Nowości w zasiłku macierzyńskim 2013

Prawo do zasiłku macierzyńskiego ma każda kobieta, która pracowała na podstawie umowy o pracę oraz urodziła dziecko i była otoczona świadczeniem chorobowym. Okres przeznaczony na poród i wychowanie zależy od

Kodeks pracy 0 Comments

Kiedy można wystawić zwolnienie lekarskie?

Zwolnienie lekarskie jest bazowym dokumentem, którego celem jest stwierdzenie czasowej niezdolności do wykonywania obowiązków zawodowych. Zwolnienie jest dowodem przy decydowaniu o prawie do zasiłku i stwierdza ono o czasowej niezdolności

Kodeks pracy 0 Comments

Godność zatrudnionego jest bardzo ważna

Podstawowym obowiązkiem każdego pracodawcy jest poszanowanie godności swoich podwładnych. Sprawa ta została opisana w Kodeksie Pracy, a dodatkowo stanowi fundament życia społecznego. Dlaczego godność jest tak istotna w kontaktach zawodowych?

Kodeks pracy 4 komentarze

Jak uzyskać urlop okolicznościowy?

W zgodzie z Kodeksem pracy każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę ma prawo do urlopu okolicznościowego. Można go wykorzystać tylko w uzasadnionych sytuacjach i po spełnieniu podstawowych warunków.

Kodeks pracy 0 Comments

Wszystko o umowach nieokreślonych czasem trwania

Wszystkie umowy o prace są określane przez Kodeks Pracy. W prawie istnieje pewna nieścisłość określona z zawieraniem w porozumieniach długoterminowych zdań o dwutygodniowym czasie wypowiedzenia współpracy. Umowa na czas nieznany

3 komentarze

  1. Maks
    29 sierpnia, 21:14 Reply
    Lekarz to tylko człowiek i może się pomylić, ale czy niektóre pomyłki da się wybaczyć? Chyba nie bardzo.
  2. Bijek
    23 września, 21:23 Reply
    Rozumiem jak pomyli się w jakimś drobiazgu czy coś. Nie jesteśmy robotami, ale kiedyś lekarz stwierdził mi uszkodzenie paliczka (tego najmniejszego) a okazało się uszkodzone śródręcze... Dowiedziałem się kiedy lekarz zaczął nastawiać...
  3. stach
    04 sierpnia, 17:55 Reply
    Lekarz może się pomylić, rozumiem. Ale niech postawi się w sytuacji, kiedy to on jest tą poszkodowaną rodziną... Zachowywał by się dokładnie tak samo.

Zostaw odpowiedź