Jak nie stracić najtańszego ubezpieczenia OC?
Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą komunikacyjną, do wykupienia której zobligowani są wszyscy właściciele pojazdów zarejestrowanych. Kierowcy, którzy znaleźli najtańsze OC będą dążyli do tego, by nie stracić tak atrakcyjnej polisy. Ale czy jest to możliwe?
Nie da się ukryć, że najtańsze ubezpieczenie OC to marzenie wielu właścicieli pojazdów, którzy za składkę płacą nawet 600 zł. Wystarczy jednak porównać dostępne oferty, by dotrzeć do korzystnej cenowo propozycji. Potem nie pozostaje nic innego jak dążyć do utrzymania tych atrakcyjnych warunków. Oto co możesz zrobić, by cały czas płacić niską składkę na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.
Warunek 1. Bezszkodowa jazda
Każda firma ubezpieczeniowa posiada tzw. system bonus-malus, który określa historię bezszkodowości konkretnego kierowcy. Jest to ustalana indywidualnie tabela zniżek i zwyżek, która podzielona jest na klasy, do których przynależy dana zniżka. Jeśli kierowca wykaże się bezszkodową jazdą w ciągu 12 miesięcy, wówczas zdobywa kolejne zniżki, przesuwając się w dół zgodnie z tabelą bonus-malus. W ten sposób kierowca może uzyskać nawet do 70% zniżek – w zależności jednak od polityki danej firmy ubezpieczeniowej.
Aby więc utrzymać najtańsze ubezpieczenie OC, należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów, by nie spowodować stłuczki ani stać się sprawcą wypadku. To ważne, ponieważ jakiekolwiek zdarzenie kierowca przesuwany jest nawet o kilka klas w górę, otrzymując zwyżki. W ten sposób wysokość składki może osiągnąć wartość nawet 260% stawki podstawowej.
Warunek 2. Analiza rynku ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń (także komunikacyjnych) jest dość dynamiczny. W efekcie pojawiające się oferty dość szybko się zmieniają. To, że jednak firma ubezpieczeniowa jeszcze rok temu proponowała atrakcyjne warunki ubezpieczenia nie oznacza, iż w kolejnych latach będzie pod tym względem liderem.
Chcąc zachować najtańsze ubezpieczenie OC, warto systematycznie analizować rynek ubezpieczeń. Porównując dostępne oferty przed terminem wygaśnięcia umowy pozwoli dotrzeć do kolejnej atrakcyjnej oferty w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.
Warunek 3. Jeśli zmiana auta, to tylko na nowszy
Wysokość składki OC zależy między innymi od rocznika pojazdu. Decydując się na zmianę auta, należy rozważyć zakup nowszego samochodu albo przynajmniej w wieku poprzedniego modelu. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że najtańsze OC uda się zachować.
Warunek 4. Przy stracie zniżek, niech auto ma współwłaściciela
Jeśli dojdzie do sytuacji, w której właściciel pojazdu straci dotychczasowe zniżki, musi liczyć się z koniecznością opłacania nieco wyższej składki. By jednak do tego nie dopuścić, można uczynić współwłaścicielem auta bezszkodowego kierowcę. Warto bowiem mieć świadomość, że zniżki i zwyżki obu właścicieli sumują się. I nawet jeśli nie uda się zachować najtańszego OC, składka będzie dużo niższa niż gdyby auto miało tylko jednego właściciela z zachwianą historią ubezpieczeniową.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Warto porównać ceny OC
Dostępne w Internecie kalkulatory czy porównywarki OC to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na swojej polisie. Wykupienie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy, ale obowiązkowe wcale nie jest
Ile miesięcznie wydajemy na utrzymanie samochodu?
Najnowsze analizy wskazują, że wartość utrzymania samochodu w pojedynczym gospodarstwie osiąga kwotę około tysiąca złotych miesięcznie. W tej sumie ujęte są zarówno ceny paliwa jak i eksploatacji pojazdu. Te wydatki
Ile kosztuje utrzymanie samochodu?
Światowy Dzień bez Samochodu wypada 6 czerwca każdego roku. W owym dniu media oraz prasa przekonują kierowców, by zrezygnowali z podróży własnym pojazdem na rzecz komunikacji miejskiej czy przejażdżki na
Reklamacja wynajętego samochodu – czy to możliwe?
W obecnych czasach posiadanie samochodu jest dużym ułatwieniem. Głównie dlatego, że pozwala na dotarcie do miejsc, gdzie autobusy nie docierają oraz zwiększa niezależność i poziom życia. Niestety nie każdy może
Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest rodzajem ubezpieczenia dobrowolnego (obok auto-casco i assistance), obejmującym ochroną zdrowie i życie ubezpieczonego w sytuacjach określonych przez szczególne zapisy umowy. Ubezpieczenie od następstw
Ubezpieczenie AC – kiedy nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania?
Kierowcy, którzy decydują się na ubezpieczenie AC, liczą na odszkodowanie w razie uszkodzenia pojazdu. W praktyce okazuje się, że świadczenie nie zawsze zostanie wypłacone. W jakich sytuacjach ubezpieczyciel ma prawo
1 Comment
mfind
26 czerwca, 21:20