Jak sieć SD-WAN może pomóc firmie? O czym warto wiedzieć?
Wiele przedsiębiorstw ma swoje oddziały w różnych lokalizacjach na terenie kraju lub poza nim. Aby móc sprawnie nimi zarządzać, powinni korzystać z wydajnej, skalowalnej i w pełni elastycznej sieci. Optymalnym rozwiązaniem jest sieć SD-WAN.
Czym jest sieć SD-WAN?
Sieć SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) to rozległe i inteligentne łącze, sterowane zdalnie z poziomu scentralizowanego pulpitu. Pozwala firmie oddzielić od fizycznej warstwy sprzętowej zarządzanie aplikacjami, połączeniami sieciowymi czy polityką bezpieczeństwa. Jest to więc rozwiązanie odpowiednie zwłaszcza dla firm, które utrzymują swoje aplikacje i infrastrukturę w wirtualnej chmurze.
Sieć SD-WAN umożliwia zoptymalizowanie łącza poprzez wykorzystanie mechanizmu inteligentnego trasowania przy użyciu brzegowych routerów, zlokalizowanych w różnych oddziałach przedsiębiorstwa. Zapewnia to uzyskanie wysokiej wydajności i bezpieczeństwa sieci, a także jej optymalne wykorzystanie. Możliwe jest rozszerzenie sieci WAN o kolejne połączenia, w tym BDI, xDLS, LTE czy MPLS, aby korzystać z przepustowości różnego typu łączy – w zależności od biznesowych priorytetów dla oddziałów i aplikacji krytycznych.
Dlaczego warto korzystać z sieci SD-WAN?
Sieć SD-Wan zapewnia firmom wiele korzyści. Poznaj najważniejsze z nich.
Usprawnienie procesów biznesowych
Korzystanie z sieci SD-WAN usprawnia różne procesy biznesowe, m.in. wyszukiwanie produktów w bazie, zarządzanie oddziałami, wymianę informacji czy obsługę klientów. Tego typu rozległa sieć działa w wydajny sposób, zwiększając prędkość przesyłania danych oraz poprawiając działanie aplikacji.
Brak ryzyka problemów związanych z awarią sieci
W przypadku awarii jednego z wykorzystywanych łączy, zostanie ono automatycznie przełączone na prawidłowo działające, dzięki czemu nie dojdzie do przerwania połączenia z siecią. Pozwoli to zapobiec kosztownym przestojom w działalności.
Większe bezpieczeństwo danych
Dane przesyłane za pośrednictwem sieci SD-WAN oraz krytyczne aplikacje są lepiej zabezpieczone dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa.
Redukcja kosztów operacyjnych
Za sprawą ujednolicenia infrastruktury sieciowej można ograniczyć koszty jej utrzymania. Nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów działu technicznego w poszczególnych oddziałach, ponieważ można zarządzać sprzętem, aplikacjami i danymi w sposób zdalny.
Usprawnione zarządzanie siecią
Klient biznesowy może ją konfigurować i zarządzać nią w intuicyjny sposób, z poziomu scentralizowanego pulpitu zdalnego w wirtualnej chmurze – obsługiwanego z poziomu przeglądarki stron internetowych.
Skalowalność usługi
Istnieje możliwość dodania w dowolnym momencie nowych łączy do sieci SD-WAN, a także dodatkowych usług sieciowych czy mechanizmów bezpieczeństwa.
Netia SD-WAN+ – rozległa sieć nowej generacji
Usługa SD-WAN+ od Netii umożliwia integrację oddziałów firmy z chmurą prywatną lub publiczną. Klient ma zapewnioną instalację „pod klucz” – począwszy od projektu, a skończywszy na wdrożeniu infrastruktury sieciowej. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia platforma Fortigate, która pozwala filtrować strony internetowe i monitorować domeny odwiedzane przez użytkowników. Klient Netii może integrować w jednym systemie dowolną liczbę aplikacji, urządzeń i oddziałów. Jakość usługi jest gwarantowana usługą SLA.
Może to Ci się spodoba
Polskie firmy coraz częściej inwestują w budowanie świadomości marki
Budowanie świadomości marki w biznesie staje się coraz ważniejsze. Firmy są tego bardziej świadome, dlatego przeznaczają na ten cel coraz większe budżety. To inwestycja, która się zwraca. Badanie „Meaningful Brands” firmy
Prawie 40 proc. Polaków korzysta aktywnie z serwisów społecznościowych
Z danych agencji We Are Social wynika, że blisko 40 proc. Polaków korzysta aktywnie z serwisów społecznościowych, spędzając na nich blisko dwie godziny dziennie. To szansa dla firm i marek, które za pomocą
Umowa zlecenie – „śmieciówka”, czy uczciwa propozycja
Wiele osób, którzy świadczą pracę na podstawie umowy zlecenie zastanawia się czym kieruje się pracodawca zawierając z nimi umowę cywilnoprawną, a nie umowę o pracę. Czasem nie wiemy również co
W przyszłym roku podwoi produkcję ubrań w polskich zakładach
Do końca tego roku LPP zleci polskim szwalniom i zakładom uszycie 5 mln sztuk odzieży pod marką Mohito, a w 2018 roku ta wielkość ma się podwoić. W tym samym czasie dwukrotnie
Ponad 80 proc. firm na całym świecie chce przejść cyfrową transformację
Liczba przedsiębiorstw, które opracowały cyfrową strategię, wzrosła o połowę w ciągu ostatnich trzech lat. Cyfryzacja zmienia wszystkie branże: od handlu i finansów po sektor produkcyjny, a w ostatnich pięciu latach globalne wydatki na digitalizację
Jak bezpieczeństwo bankowości mobilnej wpływa na działalność małych przedsiębiorstw w Polsce
Bankowość mobilna to dzisiaj jedno z najważniejszych narzędzi finansowych dla małych przedsiębiorstw. Pozwala ona na realizację codziennych transakcji bez konieczności wychodzenia z biura czy korzystania z tradycyjnych kanałów bankowych. Dzięki
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post