Jak uniknąć podatku VAT?
Każdy podatnik, który nie musi obawiać się o opodatkowanie ma sposobność do prezentowania wszystkich transakcji na podstawie faktur. Procedura działa tak dlatego, ponieważ zapisano konkretne ustalenia w tej sprawie oraz zmodernizowano odpowiednią ustawę. Jak powinna wyglądać cała procedura podatkowa po reformie?
Najważniejszym zadaniem podatnika (bez opodatkowania) jest udostępnienie jedynie rachunków i faktur na potwierdzenie przeprowadzonych zdarzeń gospodarczych. Należy jednak wiedzieć o istotnych punktach, które określają ważność wygenerowanych pism.
Przede wszystkim faktura kupna lub sprzedaży musi zostać sporządzona do tygodnia od chwili przeprowadzenia transakcji lub wniesienia ustalonej opłaty. Należy jednak pamiętać, że przedsiębiorca, który chciałby skorzystać z takich ulg musi być zarejestrowany jako podatnik zwolniony.
Jeśli natomiast kontrahenci dokonują systematycznych transakcji, wtedy konieczne jest pokazanie faktury na zakończenie każdego miesiąca podatkowego. Powinno się na niej znaleźć listę wszystkich operacji, wraz z sumami i opisem przedmiotu kupna lub sprzedaży.
Na zakończenie należy dodać, że rachunek lub faktura powinny posiadać najważniejsze dane o obu stronach transakcji, między innymi nazwa i położenie firmy, data podjęcia transakcji, powód przeprowadzenia transakcji, suma oraz sposób uregulowania płatności, a także czytelne podpisy i pieczątki przedsiębiorstwa.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
50% niższy VAT na paliwo– co skontroluje fiskus?
W lipcu 2015r. zostały znowelizowane przepisy podatkowe w zakresie odliczeń podatku VAT od samochodów firmowych oraz samochodów służbowych wykorzystywanych częściowo do celów prowadzenia działalności gospodarczej a częściowo do celów prywatnych.
Unijny VAT kontra mali sprzedawcy usług elektronicznych
Od stycznia 2015r. sprzedawcy usług elektronicznych muszą stosować nowe prawo unijne. Sprzedawca, którego e-produkt kupi klient zagraniczny zobowiązany jest do odprowadzenia podatku VAT w kraju konsumenta. Nowelizacja jest wymierzona przeciwko
Jak zdefiniować sprzedającego i nabywcę na fakturze VAT?
Przedsiębiorcy często korzystają z dodatków z tytułu uzyskiwanych dochodów. Bazą do takiego naliczenia jest faktura, jak więc dobrze opisać sprzedawcę i kupującego? Tegoroczne rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku poszczególnym firmom
Obniżona akcyza dla małych browarów – tylko, gdy są niezależne
Małe browary mają prawo do obniżonej stawki podatku akcyzowego, ale tylko wtedy, gdy są niezależne pod względem prawnym i ekonomicznym od jakichkolwiek innych browarów. Niespełnianie wymogu niezależności jest równoznaczne z
Zmiana prawa ukróciła wyłudzenia VAT w handlu smartfonami i tabletami
Odwrócony VAT sprawdził się w walce z procederem wyłudzeń podatku na smartfonach, tabletach czy konsolach. Budżet mógł zyskać na tym w ciągu roku ok. 500 mln zł – szacują eksperci ZIPSEE „Cyfrowa Polska”
Warunki i terminy zwrotu VAT
Podatek VAT, czyli podatek od towarów i usług, doliczany do wartości netto zakupionych dóbr jest opłacany przez ich końcowego odbiorcę. Producenci oraz handlowcy będący czynnymi podatnikami VAT, co prawda opłacają
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post