Jak uzyskać prokurę?

Jak uzyskać prokurę?

Przedsiębiorcy i właściciele własnych biznesów to osoby zapracowane, które nie mają za wiele wolnych chwil, aby stawiać się w umówionych miejscach oraz sądach. Dlatego też powstała prokura, wyjątkowy typ pełnomocnictwa, który ułatwia funkcjonowanie dużych korporacji. Jak uzyskać prokurę? Kto powinien się o nią starać i na jakich warunkach ją uzyska?

Na wstępie trzeba wyjaśnić, że prokura to rodzaj pełnomocnictwa, które wydaje właściciel, aby osoba trzecia broniła jego interesy. Trzeba jednak pamiętać, że firma musi znajdować się w rejestrze przedsiębiorców.

Prokura realizowana jest w ramach postanowień zawartych w Kodeksie cywilnym. Wedle nich można stwierdzić, że jest zasadna w czasie wizyt w sądzie oraz gdzie indziej, gdy tematem jest odpowiednie działanie interesu.

Poza tym prokurent (czyli osoba, która uzyskała prokurę) powinien być osobą fizyczną oraz posiadać wszystkie prawa. Niestety zdolności pełnomocnika są skończone, ponieważ nie może wykonać wszystkich czynności za właściciela, np. sprzedaż działalności czy zaciągnięcie pożyczki.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jakie zadania wykonuje Inspekcja Handlowa?
Next Jak założyć spółkę jawną?

Może to Ci się spodoba

Wolne tryby TSUE korzyścią dla podatnika

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej działa dość opieszale. Od momentu wydania orzeczenia do dnia jego ogłoszenia mijają tygodnie, a nawet miesiące. Urzędnicy TSUE zdają sobie sprawę z tych ułomności i od

Mała firma 1Comments

Jak wygląda dumping?

Każda firma ma własną strategię rozwoju i kreowania pozycji na rynku. Czasami stosuje się dość ryzykowne metody, które nie dają gwarancji sukcesu. Wśród nich jest dumping, który znajduje swoich zwolenników.

Mała firma 3 komentarze

Małe przedsiębiorstwa w obliczu zatorów finansowych

Ponad 61% małych i średnich przedsiębiorców ma problem z utrzymaniem płynności finansowej. Nie otrzymanie zapłaty od klienta oznacza nie przekazanie środków kontrahentom i tak kumulują się zobowiązania. Zatory finansowe to

Mała firma 1Comments

Jak rozwiązać konflikt zawodowy?

Problemy i spory są naturalnym procesem, który ma miejsce w większych grupach społecznych. Przeciwny pogląd na świat, różnorodne doświadczenia i wykształcenie sprawiają, że pracownicy mają różne zdanie na branżowe sprawy.

Mała firma 0 Comments

Systemy zabezpieczeń dla firm – co wybrać, by zapewnić najlepszą ochronę?

Budynek przedsiębiorstwa to miejsce, w którym przechowuje się ważne dokumenty, pieniądze, sprzęty. W przypadku pożaru, włamania, czy innego niespodziewanego zdarzenia, poniesione straty mogą być ogromne, a niektóre wręcz nie do

Mała firma 1Comments

Czy telemarketing jest skuteczny?

W zasadzie każdy czynny zawodowo i towarzysko człowiek ma własny telefon. To idealna okazja do organizowania działań telemarketingowych. Dają gwarancję, że reklama dotrze do odbiorcy i w zazwyczaj zostanie odebrana

1 Comment

  1. Pycha
    08 września, 17:34 Reply
    Przedsiębiorcy i właściciele własnych biznesów to osoby zapracowane, dlatego uważam, że o prokurę powinien starać się każdy, kto nie radzi sobie z prowadzeniem biznesu.

Zostaw odpowiedź