Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

W ostatnim czasie znacznie zmieniło się podejście korporacji do kwestii ubioru. Każda firma wprowadza odrębne przepisy dotyczące konkretnych kolorów ubrań, krojów i połączeń różnych części garderoby. Czasami przedsiębiorstwa sponsorują jednolite stroje, żeby zadbać o wygląd i dobrą opinię działalności. Jak ewoluowała sytuacja polskich pracowników w kwestii ubierania się do pracy?

Tak naprawdę dopasowanie stroju do sytuacji zależy od osobistych przyzwyczajeń lub ustaleń ustalonych przez pracodawcę. Jeszcze parę lat temu każdy ubierał się na własną rękę i przychodził na zawodowe spotkania zgodnie z własnym wyczuciem.

Jednak wraz z przyrostem młodych firm i rozwojem już istniejących wybieranie dresscodu stało się jedną z bardziej istotnych kwestii dla przedsiębiorstwa. Według analiz prowadzonych jakiś czas temu Polacy przywiązują coraz większą wagę do zawartości swojej garderoby oraz inwestują w lepsze jakościowo i gatunkowo ubrania.

Pod obserwacją znajdują się doradcy finansowi, prawnicy, bankowcy, przedstawiciele dużych firm i korporacji. Wymaga się od nich nienagannej prezencji i dobrych manier. Kobiety powinny ubierać się skromnie (zwykle garsonka, żakiet, biała koszula, ciemne spodnie lub spódnica), nie odsłaniać nóg i dekoltu oraz nosić małą biżuterię i nienachalny makijaż. Natomiast mężczyźni zobowiązani są do wybierania garnituru, dobrze skrojonych koszul i dyskretnych dodatków (zbyt drogi zegarek nie zawsze robi dobre wrażenie).

W coraz popularniejszy trend włączają się również Polacy. Zdecydowanie nie różnią się od podwładnych w pozostałych państwach europejskich i umieją ubrać się stosownie do okazji. Oprócz tego wykazują się dużą intuicją i dystansem w dobieraniu odpowiedniej garderoby.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?
Next Jakie kary za brak OC?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Większe zagrożenie dla małych firm?

Coraz więcej widać jak małe i duże firmy padają ofiarami ataków marketingowych. Mając na uwadze statystyki ujrzeć można zaistniałą tendencję, która może niekorzystnie wpływać na działalność ekonomiczną na całym świecie.

Mała firma 0 Comments

Czy wypada przyjaźnić się z przełożonym?

Według przeprowadzonych niedawno badań pracownicy najbardziej cenią w firmie dobrą i rodzinna atmosferę oraz poprawne relacje ze współpracownikami i pracodawcą. Dodatkowo za podstawę skutecznej pracy uważają koleżeńskie relacje z przełożonym.

Rośnie ryzyko cyberataków na małe i średnie firmy

Już ponad 5 mln osób w Polsce korzysta z bankowości mobilnej. Rosnąca popularność tego typu usług powoduje, że coraz częściej stają się one celem cyberprzestępców. Na ich celowniku znajdują się najczęściej transakcje

Mała firma 0 Comments

Polska niesprzyjającym państwem dla nowych przedsiębiorców?

Według badań Polska jest określana za kraj nie przyjazny prowadzeniu działalności gospodarczej. Wiąże się to z przeprowadzanymi kontrolami, niejasnymi przepisami oraz brakiem elastyczności w prawie dla biznesmenów. Najwięcej roszczeń do

Wiadomości 0 Comments

Czym jest kontrakt menedżerski?

Kontrakt menedżerski to umowa tak zwanego rzetelnego działania, funkcjonująca na podobnych regułach co standardowa umowa zlecenie. W obszarze kontraktu menedżerskiego istotne jest to, że jego przestrzegania nie reguluje Kodeks Cywilny.

Mała firma 3 komentarze

Czy klimatyzacja jest potrzebna pracownikom biura?

Okres letni to piękny czas, ponieważ dzieci odpoczywają od obowiązków szkolnych, a na dworze jest idealna pogoda. Niestety temperatura nie odpowiada urzędnikom biurowym, którzy dzień pracy spędzają w dusznych pomieszczeniach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź