Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

W ostatnim czasie znacznie zmieniło się podejście korporacji do kwestii ubioru. Każda firma wprowadza odrębne przepisy dotyczące konkretnych kolorów ubrań, krojów i połączeń różnych części garderoby. Czasami przedsiębiorstwa sponsorują jednolite stroje, żeby zadbać o wygląd i dobrą opinię działalności. Jak ewoluowała sytuacja polskich pracowników w kwestii ubierania się do pracy?

Tak naprawdę dopasowanie stroju do sytuacji zależy od osobistych przyzwyczajeń lub ustaleń ustalonych przez pracodawcę. Jeszcze parę lat temu każdy ubierał się na własną rękę i przychodził na zawodowe spotkania zgodnie z własnym wyczuciem.

Jednak wraz z przyrostem młodych firm i rozwojem już istniejących wybieranie dresscodu stało się jedną z bardziej istotnych kwestii dla przedsiębiorstwa. Według analiz prowadzonych jakiś czas temu Polacy przywiązują coraz większą wagę do zawartości swojej garderoby oraz inwestują w lepsze jakościowo i gatunkowo ubrania.

Pod obserwacją znajdują się doradcy finansowi, prawnicy, bankowcy, przedstawiciele dużych firm i korporacji. Wymaga się od nich nienagannej prezencji i dobrych manier. Kobiety powinny ubierać się skromnie (zwykle garsonka, żakiet, biała koszula, ciemne spodnie lub spódnica), nie odsłaniać nóg i dekoltu oraz nosić małą biżuterię i nienachalny makijaż. Natomiast mężczyźni zobowiązani są do wybierania garnituru, dobrze skrojonych koszul i dyskretnych dodatków (zbyt drogi zegarek nie zawsze robi dobre wrażenie).

W coraz popularniejszy trend włączają się również Polacy. Zdecydowanie nie różnią się od podwładnych w pozostałych państwach europejskich i umieją ubrać się stosownie do okazji. Oprócz tego wykazują się dużą intuicją i dystansem w dobieraniu odpowiedniej garderoby.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?
Next Jakie kary za brak OC?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy wiara może wspomagać w prowadzeniu biznesu?

Biznes polega na radzeniu sobie z sukcesami i porażkami. W biznesie niejednokrotnie człowiek jest sam i jeśli ma kogoś, kogo może o coś poprosić, łatwiej jest mu pozbyć się trudności.

Mała firma 0 Comments

Czym różni się koszt podatkowy od rachunkowego?

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej już od początku biznesu musimy liczyć się z kosztami, które pojawiają się przez cały okres działalności przedsiębiorstwa. Każdy poniesiony przez właściciela firmy wydatek wiąże się ze

Mała firma 0 Comments

Na jakie dodatki urlopowe od pracodawcy możemy liczyć?

Firmowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to pewnego rodzaju majątek w oparciu o który są organizowane wycieczki i urlopy pracowników. Czy wydatki poniesione z tytułu gwarancji godnego urlopu podwładnym są opodatkowane? Zgodnie

Mała firma 0 Comments

Aktualne rozporządzenie w sprawie zwolnienia z obowiązku stosowania kas fiskalnych

Zeszłoroczne rozporządzenie Ministra Finansów dotyczy zmniejszenia kwoty obrotu, która zmusza do prowadzenia kasy rejestracyjnej oraz zdjęcia obowiązku prowadzenia ewidencji przy użyciu tych kas. Rozporządzenie ważne jest na rok 2013 i

Personel 0 Comments

Czy pracodawca chce palącego pracownika?

Pracodawca, który szuka sumiennego pracownika zwraca uwagę na różne rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego liczą się także inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, metody spędzania wolnego czasu oraz uzależnienia.

Mała firma 0 Comments

Pożyczka gotówkowa na rozwój firmy

Własny foodtruck z hiszpańskimi tapas. Mała kwiaciarnia w kamienicy. Prywatne przedszkole, zakład stolarski, warsztat dronów. Każdy pomysł na biznes ma szansę na sukces. Ale realizacja każdego biznesplanu wymaga nakładów finansowych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź