Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Lokalizator GPS do auta to coraz popularniejsze urządzenie w samochodach prywatnych, nie mówiąc już o pojazdach przedsiębiorstw, które od lat wyposaża się w nadajniki GPS. Monitoring samochodu dostarcza wielu potrzebnych informacji, które ułatwiają nam oszczędzanie pieniędzy, ochronę pojazdu przed odholowaniem czy skracanie tras przejazdów. Jeśli zastanawiasz się, na jakie cechy lokalizatora GPS zwrócić uwagę podczas zakupu, zapoznaj się z tym wpisem.

Kupić drogi czy tani lokalizator?

Obecnie ceny lokalizatorów GPS stały bardzo przystępne dla przeciętnego nabywcy i są montowane w autach różnej klasy. Należy jednak zwrócić uwagę, że dostępne na rynku opcje potrafią bardzo różnić się oferowanymi możliwościami i jakością usług. Wraz z zakupem nadajnika GPS decydujemy się bowiem jednocześnie na firmę, która będzie świadczyć dla nas usługę monitoringu GPS. Zanim wybierzemy lokalizator GPS do auta, wróćmy uwagę, aby:

  • Firma świadcząca monitoring zapewniała wsparcie techniczne
  • System obsługi lokalizatorów był nowoczesny i stale uaktualniany
  • Opłaty za monitoring były elastyczne i przejrzyste
  • Dane zbierane przez firmę były zabezpieczone

Powyższe punkty na liście to kluczowe kryteria, aby nie zawieźć się na zakupionym lokalizatorze w trakcie dłuższego czasu eksploatacji. Niestety, wiele tanich lokalizatorów GPS to systemy archaiczne, pozbawione wielu funkcji prawdziwego monitoringu i wsparcia dla klienta. Najlepszym rozwiązaniem jest więc odsianie najtańszych opcji i skupienie się na firmach przewodnich.

Jakie funkcje powinien mieć lokalizator GPS do auta?

Odpowiedni samochodowy moduł GPS powinien pozwalać na obsługę z poziomu telefonu lub tabletu. Obecnie urządzenia komórkowe służa za osobiste „centrum zarządzania” wielu z nas – wiedzą o tym również topowe firmy zajmujące się monitoringiem GPS. Dla przykładu, z poziomu aplikacji IKOL Tracker, należącej do firmy IKOL, sprawdzić można m.in.:

  • Lokalizację na żywo z informacjami o parametrach pojazdu (stanem licznika, poziomem paliwa, świateł i wiele więcej)
  • historie każdego z przejazdów (do 12 miesięcy wstecz)
  • informacje o alertach (takich jak alerty ruchu, przekroczenia obszaru geograficznego czy zbyt wysokiej prędkości)
  • dane o prędkości przemieszania się, stylu jazdy i czasie spędzonym na biegu jałowym
  • stan zapłonu, z możliwością zdalnego odcięcia rozrusznika

Lokalizator GPS do urządzenie, które powinno zbierać jak najwięcej informacji o pojeździe. Modele topowych producentów posiadają wbudowane akcelerometry do pomiaru sposobu pokonywania zakrętów, hamowania i przyspieszania. Istnieją też moduły podłączane pod szynę CAN, czyli centralną magistralę pojazdu – pozwalają one na wgląd we wszystkie informacje z deski rozdzielczej, m.in. w spalanie paliwa w trakcie trasy. Warto też decydować się na modele z zasilaniem stałym, które pozwalają na bezobsługową i nieustanną pracę modułu.

Dla nieprzekonanych – dlaczego warto zamontować profesjonalny lokalizator w aucie?

Tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad zasadnością posiadania (dobrego) lokalizatora GPS w samochodzie  prywatnym, powinna przekonać lista przykładowych zastosowań, jakie ma profesjonalny monitoring pojazdu. Umożliwia on m.in.:

  • zapobieżenie odholowaniu pojazdu lub próbie kradzieży
  • zdalne odłączenie rozrusznika dla zwiększonego bezpieczeństwa
  • precyzyjną kontrolę spalania pojazdu i stylu jego użytkowania
  • szybkie sprawdzenie, gdzie zaparkowano samochód, czy ma wyłączone światła i zamknięte drzwi
  • zoptymalizowanie codziennych tras przejazdów.

Wybierając nadajnik GPS do samochodu najlepiej zdecydować się na model, który wystarczy na długie lata użytkowania. Warto więc, aby miał on wiele funkcji dodatkowych, które można aktywować, a także posiadał wsparcie techniczne po stronie producenta. To kluczowe, aby dostawca usług lokalizacyjnych ciągle rozwijał swoje usługi i doskonalił platformę monitoringu GPS.

Previous Newsy Kobiety wciąż w mniejszości wśród kadry zarządzającej
Next Na czym polega monitoring pojazdów flotowych?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Społeczne budownictwo czynszowe przyspiesza

W Polsce na tysiąc mieszkańców przypadają 381 mieszkania, czyli ponad 50 mniej niż średnio w Unii Europejskiej. Mniej więcej 40 proc. społeczeństwa nie może pozwolić sobie na kupno ani wynajem na komercyjnych

Wiadomości 0 Comments

Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek płatniczy

Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata – przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology

Wiadomości 0 Comments

Jak pierwsze zwycięstwo pomogło osiągnąć sukces w biznesie – opowiada znany przedsiębiorca Ross Knap

Wcale nie jest łatwo zdobyć trofeum w dziedzinie biznesu. Konkurencja jest olbrzymia – co roku na rynku pojawiają się dziesiątki tysięcy młodych przedsiębiorców: są świetnie wykształceni, mają wizję biznesu i

Wiadomości 0 Comments

Wykładzina czy dywan? Co wybrać? Zalety i wady

Projektując wnętrze mieszkania zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Zależy nam na kolorze farby, rozmieszczeniu elementów dekoracyjnych, a także na rodzaju dywanu lub wykładziny. Dywany i wykładziny są chętnie wybierane w

Wiadomości 1Comments

Konferencja: „Data Center nowej generacji”

Zapraszamy na spotkanie liderów, ekspertów i specjalistów w zakresie projektowania, budowy i zarządzania nowoczesnym data center już 30 marca w Warszawie podczas konferencji: „Data Center nowej generacji” Prelekcje poprowadzą m.in.:

Wiadomości 0 Comments

Wypadki przy pracy i choroby zawodowe kosztują budżet państwa 20 mld rocznie

Co roku w Polsce w wypadkach przy pracy ginie 300 osób, a blisko 500 doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu. Na choroby zawodowe rocznie cierpi 2 tys. pracowników. Wiąże się to z osobistymi tragediami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź