Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?
Lokalizator GPS do auta to coraz popularniejsze urządzenie w samochodach prywatnych, nie mówiąc już o pojazdach przedsiębiorstw, które od lat wyposaża się w nadajniki GPS. Monitoring samochodu dostarcza wielu potrzebnych informacji, które ułatwiają nam oszczędzanie pieniędzy, ochronę pojazdu przed odholowaniem czy skracanie tras przejazdów. Jeśli zastanawiasz się, na jakie cechy lokalizatora GPS zwrócić uwagę podczas zakupu, zapoznaj się z tym wpisem.
Kupić drogi czy tani lokalizator?
Obecnie ceny lokalizatorów GPS stały bardzo przystępne dla przeciętnego nabywcy i są montowane w autach różnej klasy. Należy jednak zwrócić uwagę, że dostępne na rynku opcje potrafią bardzo różnić się oferowanymi możliwościami i jakością usług. Wraz z zakupem nadajnika GPS decydujemy się bowiem jednocześnie na firmę, która będzie świadczyć dla nas usługę monitoringu GPS. Zanim wybierzemy lokalizator GPS do auta, wróćmy uwagę, aby:
- Firma świadcząca monitoring zapewniała wsparcie techniczne
- System obsługi lokalizatorów był nowoczesny i stale uaktualniany
- Opłaty za monitoring były elastyczne i przejrzyste
- Dane zbierane przez firmę były zabezpieczone
Powyższe punkty na liście to kluczowe kryteria, aby nie zawieźć się na zakupionym lokalizatorze w trakcie dłuższego czasu eksploatacji. Niestety, wiele tanich lokalizatorów GPS to systemy archaiczne, pozbawione wielu funkcji prawdziwego monitoringu i wsparcia dla klienta. Najlepszym rozwiązaniem jest więc odsianie najtańszych opcji i skupienie się na firmach przewodnich.
Jakie funkcje powinien mieć lokalizator GPS do auta?
Odpowiedni samochodowy moduł GPS powinien pozwalać na obsługę z poziomu telefonu lub tabletu. Obecnie urządzenia komórkowe służa za osobiste „centrum zarządzania” wielu z nas – wiedzą o tym również topowe firmy zajmujące się monitoringiem GPS. Dla przykładu, z poziomu aplikacji IKOL Tracker, należącej do firmy IKOL, sprawdzić można m.in.:
- Lokalizację na żywo z informacjami o parametrach pojazdu (stanem licznika, poziomem paliwa, świateł i wiele więcej)
- historie każdego z przejazdów (do 12 miesięcy wstecz)
- informacje o alertach (takich jak alerty ruchu, przekroczenia obszaru geograficznego czy zbyt wysokiej prędkości)
- dane o prędkości przemieszania się, stylu jazdy i czasie spędzonym na biegu jałowym
- stan zapłonu, z możliwością zdalnego odcięcia rozrusznika
Lokalizator GPS do urządzenie, które powinno zbierać jak najwięcej informacji o pojeździe. Modele topowych producentów posiadają wbudowane akcelerometry do pomiaru sposobu pokonywania zakrętów, hamowania i przyspieszania. Istnieją też moduły podłączane pod szynę CAN, czyli centralną magistralę pojazdu – pozwalają one na wgląd we wszystkie informacje z deski rozdzielczej, m.in. w spalanie paliwa w trakcie trasy. Warto też decydować się na modele z zasilaniem stałym, które pozwalają na bezobsługową i nieustanną pracę modułu.
Dla nieprzekonanych – dlaczego warto zamontować profesjonalny lokalizator w aucie?
Tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad zasadnością posiadania (dobrego) lokalizatora GPS w samochodzie prywatnym, powinna przekonać lista przykładowych zastosowań, jakie ma profesjonalny monitoring pojazdu. Umożliwia on m.in.:
- zapobieżenie odholowaniu pojazdu lub próbie kradzieży
- zdalne odłączenie rozrusznika dla zwiększonego bezpieczeństwa
- precyzyjną kontrolę spalania pojazdu i stylu jego użytkowania
- szybkie sprawdzenie, gdzie zaparkowano samochód, czy ma wyłączone światła i zamknięte drzwi
- zoptymalizowanie codziennych tras przejazdów.
Wybierając nadajnik GPS do samochodu najlepiej zdecydować się na model, który wystarczy na długie lata użytkowania. Warto więc, aby miał on wiele funkcji dodatkowych, które można aktywować, a także posiadał wsparcie techniczne po stronie producenta. To kluczowe, aby dostawca usług lokalizacyjnych ciągle rozwijał swoje usługi i doskonalił platformę monitoringu GPS.
Może to Ci się spodoba
Producenci ekstraktów z konopi walczą o ich zatwierdzenie przez UE
W Polsce i Unii Europejskiej bez żadnych obostrzeń można wprowadzać do obrotu produkty pochodzące z nasion konopi siewnych i ich pochodne, takie jak mąka i olej z nasion. Problemem są natomiast inne części rośliny, tzn.
W pierwszym kwartale 2015 r. mogą wystąpić wyjątkowe turbulencje na rynkach i w polityce pieniężnej
Świat wkracza w 2015 r. pod znakiem dramatycznych zmian w zakresie polityki gospodarczej i pieniężnej i będzie musiał stawić czoła bezprecedensowej liczbie czynników ryzyka geopolitycznego. Należy się spodziewać, że kulminacja
Trzeba przyspieszyć wydatkowanie środków unijnych, żeby część pieniędzy nie przepadła
Opóźnienia we wdrażaniu Regionalnych Programów Operacyjnych wynoszą ok. 8 miesięcy w porównaniu z RPO z poprzedniej perspektywy finansowej – ocenia w listopadowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Do wykorzystania jest w sumie ok. 32,3 mld euro. NIK
Grupa Energa chce zainwestować 20,6 mld zł w ciągu 9 lat
Ponad 20,6 mld zł – taką kwotę na inwestycje przeznaczy Grupa Energa w ramach nowej strategii przyjętej na lata 2016–2025. Sztandarowe projekty to budowa nowego bloku energetycznego w Ostrołęce oraz elektrowni wodnej na
Źródło najważniejszych informacji o budynku
W Polsce powstaje co raz więcej obiektów użyteczności publicznej. Właściciel przedsiębiorstwa, urzędnik państwowy i członek korporacji, słowem każdy, chciałby pracować w komfortowych warunkach, spełniających najwyższe standardy jakości. Jeśli zawitamy do
Ilość danych o użytkownikach internetu rośnie w tempie 40 proc. rocznie
Liczba danych udostępnianych w internecie rośnie w szybkim tempie. Coraz więcej firm zbiera informacje o użytkownikach. Choć z jednej strony boimy się „wielkiego brata”, to często chętnie korzystamy np. z bezpłatnych aplikacji, które żądają dostępu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post