Kiedy otrzymamy ulgę prorodzinną?
Otrzymanie pieniędzy z racji prorodzinnej metody określania podatku VAT jest obarczone limitem przychodu, jaki dziecko może uzyskać w danym roku podatkowym.
Wątpliwości budzą się w sytuacji wliczania do limitu kwot wynagrodzenia potomka uzyskanych poza krajem zamieszkania. Zgodnie z krajowymi ustawami wszystkie dochody należy ująć, nawet te, dla których VAT został określony w miejscu aktywności zawodowej. Oznacza to, iż rodzin klasyfikujących się do ulgi jest niewiele.
Dodatkowo, aby w ogóle myśleć o uzyskaniu ulgi, wychowanek musi:
– nie mieć więcej niż 25 lat z założeniem aktywnego uczenia się w szkole wyższej,
– być uczniem bez przerwy,
– posiadać dochody zwolnione z prawa podatkowego,
– nie posiadać papierów wartościowych i innych zysków tego typu.
W Polsce sytuacja jest dość prosta, jednak poza ojczyzną zwolnione od podatku dla uczniów są wynagrodzenia na bazie odrębnych porozumień zawartych pomiędzy Polską, a krajem zatrudnienia.
Porozumienia owe mają za zadanie likwidację konieczności zapłacenia podatku w kilku urzędach podatkowych. Dochody uzyskanie w niżej podanych państwach są zwolnienie z opodatkowania w Polsce:
-Francja,
-Hiszpania,
-Irlandia,
-Niemcy,
-Szwajcaria,
-Wielka Brytania.
Podatek zapłacić w Polsce należy za pracę między innymi w: Belgii, Danii, Holandii, Islandii.
Nie zmienia to jednak prawa, iż wszystkie kwoty zarobione za granicą podlegają zsumowaniu do łącznej kwoty dochodu dziecka uczącego się. Przekroczenie progu limitowego jest najczęstszym powodem utracenia ulgi prorodzinnej w zeznaniach rozliczeniowych. Dlatego też owe rozporządzenie spotyka się z niezrozumieniem wśród Polaków.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Rząd uszczelnia ściągalność podatku VAT
Resort finansów systematycznie pracuje nad zatykaniem kolejnych luk w podatku VAT. ZIPSEE „Cyfrowa Polska” wskazuje jednak, że rządowe inicjatywy nie obejmują wszystkich ważnych obszarów, jak chociażby obłożenia odwróconym VAT-em obrotu twardymi dyskami.
Likwidacja luki VAT – wyzwanie dla nowego rządu
Skala przekrętów podatkowych VAT jest ogromna. Według szacunków PwC luka VAT w Polsce wynosi 53 mld zł, wielkością odpowiada więc 3% PKB. Dla porównania, ok. 3,5% PKB wytwarza cały sektor
Zmiany w rozliczaniu VAT w budownictwie kłopotem dla branży
Nowe zasady rozliczania VAT za usługi budowlane, które weszły w życie z początkiem stycznia, mają uszczelnić system podatkowy oraz ograniczyć oszustwa i nadużycia. Nowe przepisy budzą jednak wątpliwości interpretacyjne. Sam podatnik musi sklasyfikować usługi.
Obowiązek podatkowy a sprzedaż licencji na oprogramowanie
Nie każda usługa świadczona przez dłuższy czas jest usługą ciągłą w rozumieniu ustawy o VAT. Korzystanie z usługi przez wiele miesięcy jest tylko jednym z warunków, które decydują o ciągłym
Zmiana prawa ukróciła wyłudzenia VAT w handlu smartfonami i tabletami
Odwrócony VAT sprawdził się w walce z procederem wyłudzeń podatku na smartfonach, tabletach czy konsolach. Budżet mógł zyskać na tym w ciągu roku ok. 500 mln zł – szacują eksperci ZIPSEE „Cyfrowa Polska”
VAT-marża – używany towar, czyli jaki?
Podstawą opodatkowanie w procedurze VAT – marża jest różnica między całkowitą kwotą, którą ma zapłacić nabywca towaru, a kwotą nabycia, pomniejszona o kwotę podatku. Tego rodzaju opodatkowanie mogą stosować podmioty
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post