Kiedy wypłacane jest wynagrodzenie za niewykonaną pracę?
Za pracę wykonaną przysługuje zapłata. Pracownik ma prawo do wynagrodzenia za czas pracy niezrealizowanej w przypadku, gdy przewidują to przepisy prawa pracy.
Głównym obowiązkiem pracownika jest wykonywanie zadań wynikających z zatrudnienia pod nadzorem i na rzecz pracodawcy. Z kolei pracodawca ma obowiązek zapewnienia wynagrodzenia za realizowaną pracę. Wynagrodzenie jest świadczeniem niezbędnym o charakterze przysparzająco-majątkowym, które powinno być uiszczane okresowo w zamian za dokonaną pracę, wprost proporcjonalnie z jej ilością i rodzajem. Wynagrodzenie dla pracownika składa się nie tylko z wynagrodzenia zasadniczego, czyli regularnie wypłacanego stałego i najistotniejszego, ale także z innych komponentów, które są wartością materialną. Zgodnie z zasadą wynagrodzenie należy się pracownikowi za czas faktycznie wykonanej pracy, która jest przez niego wypełniana zgodnie z jego obowiązkami a jej końcowy rezultat nie jest ważny.
Regulacje prawa akceptują możliwość zapłaty wynagrodzenia pracownikowi za czas nie wykonywania pracy. Taka sytuacja jest możliwa w przypadku, gdy pracodawca prowadząc działalność przyjmuje na siebie ryzyko związane z okolicznościami powodującymi niemożność wykonywania pracy przez pracownika z powodu działania siły wyższej lub innych nieprzewidzianych okoliczności.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Kto ustala dochody osób pracujących w budżecie państwa?
Kwotę zarobku pracowników gospodarki kapitałowej kraju oblicza się na podstawie odrębnych reguł, niż w kwestii standardowych paktów o prace w indywidualnych zakładach pracy. Scharakteryzowane wypłaty podlegają pod zamiejscowe układy zbiorowe.
Według jakich zasadach szacuje się trzynastkę?
Zgodnie z przepisami funkcjonuje grupa pracowników, którzy mogą otrzymać trzynastą wypłatę (tzw. trzynastkę). Sposób jej ustanawiania jest bardzo charakterystyczny i związany z kilkoma czynnikami. Kto został upoważniony do trzynastej pensji?
Rząd chce wzrostu minimalnego wynagrodzenia o 200 zł brutto
Związkowcy i pracodawcy mieli 30 dni na wynegocjowanie wspólnej propozycji płacy minimalnej, jednak przewidziany prawem termin minął, a wspólnego stanowiska nie udało się wypracować. Wynika z tego, że wysokość tego wynagrodzenia będzie musiał
Wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy
Zgodnie z Kodeksem Pracy za okres kiedy pracownik jest niezdolny do pracy, na skutek choroby lub odizolowania w związku z chorobą powodującą zakażenie, pracownik ma prawo do 80% wynagrodzenia. Okres
Z jakiego tytułu wypłacane jest wynagrodzenie chorobowe?
Pracownik ma gwarantowaną wypłatę wynagrodzenia chorobowego przez okres, gdy występuje u niego niezdolność do wykonywania pracy z powodu choroby lub odizolowania w rezultacie choroby zakaźnej. Te okresy mogą trwać razem
Jak wysokość wynagrodzenia działa na pracownika?
Motywacja jest ważna na każdym stanowisku. Pozwala realizować plany i założenia, skłania do podejmowania zadań trudnych i pracochłonnych. Metod motywowania jest mnóstwo, jednak można wybrać kilka podstawowych, które zawsze pozostaną
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post