Kiedy zawiera się umowę o dzieło?

Kiedy zawiera się umowę o dzieło?

Aktualnie w Polsce funkcjonuje co najmniej kilka sposobów zawierania współpracy. Wśród nich dużym zainteresowaniem wykazuje się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Czym się charakteryzuje? Czy w rzeczywistości opłaca się działać na takich warunkach?

Przedmiotem umowy o dzieło jest wypełnienie wybranej usługi lub osiągnięcie pożądanych wyników w zamian za konkretne wynagrodzenie. Wszystkie kwestie ustalane są na początku i akceptowane przez obie strony.

Umowa o dzieło podpisywana jest na okres realizowania zadań, projektów, raportów lub innych dokumentów. Jakość badana jest przez pracodawcę, który określa profesjonalizm wykonania oraz zgodność ze wstępnymi ustaleniami.

Odstąpienie od umowy może nastąpić jedynie w sytuacji, gdy pracownik nie dopełni swoich obowiązków w wyznaczonym terminie, uczyni to niewłaściwie lub swoim zachowaniem wpłynie niekorzystnie na interesy przełożonego (błędne działania, kuriozalne decyzje).

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto okaże się rzetelnym menadżerem?
Next Co producent musi napisać na etykietach?

Może to Ci się spodoba

Umowa o dzieło. To powinieneś o niej wiedzieć

Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie nazywane są umowami śmieciowymi. Obecnie ustawodawcy zmierzają do ograniczania nadmiernego wykorzystywania tych umów w relacjach przedsiębiorca – osoba świadcząca pracę, zmieniając przepisy dotyczące „oskładkowania”

Powierzenie dodatkowych obowiązków pracownikowi

Pracodawcy, którzy z różnych względów zmuszeni są do poszerzania obowiązków pracownika o dodatkowe zadania często spotykają się z niechęcią ze strony załogi. Czasem padają sugestie, że zmiany w zakresie obowiązków

Umowa o pracę na okres próbny. Co musisz o niej wiedzieć?

Umowa o pracę zawierana na okres próbny ma na celu sprawdzenie kwalifikacji pracownika w praktyce. Próby nie można wydłużać w nieskończoność, ani powtarzać jej kilkakrotnie. Kiedy można zawrzeć umowę na

Prawo autorskie 1Comments

Umowa z wydawcą – jak zabezpieczyć swoje finanse?

Coraz więcej osób zachęconych spektakularnymi sukcesami autorów, którzy pojawiali się na rynku księgarskim „znikąd”, próbuje swoich sił pisząc własne książki. Kiedy książka już powstanie kolejnym krokiem jest zawarcie umowy z

Co decyduje o rodzaju umowy o pracę?

W kraju popularne są różne typy zatrudniania pracowników do pracy. Umowy o pracę, dokumenty zlecenia czy umowy o dzieło. Czasami przedsiębiorcy łączą zalety tych umów, dlatego o rodzaju porozumienia rozporządza

Prawa autorskie – jak rozliczyć pracę twórczą w ramach umowy o pracę?

Prawa autorskie w kontekście podatków większości z nas kojarzą się z 50%-owymi kosztami uzyskania przychodu. Nie trzeba dodawać, że jest to wskaźnik bardzo korzystnie wpływający na wysokość wynagrodzenia netto pracownika.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź